// جمعه, ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۰

فیلم جدید کریستوفر نولان راجع به پدر بمب اتم خواهد بود

استودیوهای مختلف مشغول مطالعه‌ی فیلم‌نامه‌ی اثر جدید کریستوفر ادوارد نولان شده‌اند. این فیلم به نمایش ساخت بمب اتم در دوران جنگ جهانی دوم توسط اوپنهایمر، فیزیکدان نظری آمریکایی می‌پردازد.

فیلم جدید کریستوفر نولان به جولیوس رابرت اوپنهایمر می‌پردازد؛ فردی که بارها از او به‌عنوان «پدر بمب اتمی» یاد شده است. نویسنده و کارگردان بریتانیایی قبلا فیلم Dunkirk (دانکرک) را با محوریت بخشی از جنگ جهانی دوم ساخت. اما تمرکز اثر جدید بیشتر روی آمریکا، شخص اوپنهایمر و پروسه‌ی ساخت بمب اتم خواهد بود. براساس گزارش ددلاین اکنون نسخه‌ای از فیلم‌نامه آماده شده است و استودیوهای مختلف مشغول مذاکره با کریستوفر نولان برای ساخت آن هستند. با اینکه وارنر هم فعلا یکی از گزینه‌های روی میز به شمار می‌آید، کاملا ممکن است که پس از سال‌ها همکاری این بار دیگر این استودیو تولید کننده‌ی اثر کریستوفر نولان نباشد.

فیلم جدید کریستوفر نولان یک درام سینمایی گره‌خورده به جنگ جهانی دوم خواهد بود که در اصل برای مخاطب بزرگ‌سال ساخته می‌شود

ظاهرا نولان در تمامی مذاکرات روی اکران سینمایی اختصاصی تاکید دارد و حتی ممکن است یک شبکه‌ی آنلاین استریم‌محور به خاطر او حاضر به پذیرش این شرط شود. اسکات استیوبر، رئیس بخش فیلم نتفلیکس چند هفته‌ی قبل از نولان به‌عنوان یک فیلم‌ساز فوق‌العاده یاد کرد و گفت: «هر کار بتوانم برای جلب رضایت او می‌کنم». هنوز مشخص نیست که درنهایت کدام شرکت تولید کننده‌ی این فیلم درام گره‌خورده به جنگ جهانی دوم خواهد بود.

مطابق گزارش‌ها تولید فیلم سینمایی مورد بحث نیاز به بودجه‌ای بالاتر از ۱۰۰ میلیون دلار دارد که برای اثری که در اصل مخاطب بزرگ‌سال را هدف می‌گیرد، در نگاه استودیوها عدد قابل‌توجه و پرریسکی به نظر می‌رسد. کیلین مورفی که قبلا در فیلم The Dark Knight، فیلم Batman Begins، فیلم Dunkirk و فیلم Inception با کریستوفر نولان همکاری داشته است، احتمالا در این فیلم جدید هم حضور به هم می‌رساند.

کریستوفر نولان، هویته ون هویتما و جنیفر لیم در پشت صحنه مراحل تدوین فیلم Tenet/تنت

جی. رابرت اوپنهایمر، استاد دانشگاه برکلی و یکی از اشخاصی بود که داخل آزمایشگاه شهر لس آلاموس ایالت نیومکزیکو روی پروژه‌ی منهتن کار کرد؛ تا بمب هسته‌ای ساخته شود. از آن‌جایی که بخش ترسناکی از این ماجرا موقع افتادن بمب‌های پایان‌دهنده به جنگ در ژاپن رخ داد، انتظار می‌رود که فیلم جدید کریستوفر نولان گسترده و دارای شخصیت‌های فراوان باشد. در نتیجه رسانه ددلاین پیش‌بینی می‌کند که در اثر مورد بحث چند بازیگر معروف به نقش‌آفرینی بپردازند.

فیلم Tenet، فیلم Following، فیلم Memento، فیلم Insomnia، فیلم The Prestige، فیلم The Dark Knight Rises و فیلم Interstellar دیگر آثار این کارگردان انگلیسی هستند. یازده فیلم بلند حاضر در کارنامه‌ی کریستوفر نولان در مجموع بیشتر از پنج میلیارد دلار فروش سینمایی داشته‌اند.


منبع Variety
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده