نویسنده: مسیح کریمی
// سه شنبه, ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۱

قسمت پایانی سریال Game of Thrones رکورد بینندگان تاریخ شبکه HBO را شکست

قسمت پایانی فصل هشتم سریال Game of Thrones موفق شد تا رکورد بینندگان تاریخ شبکه HBO را بشکند.

بامداد روز گذشته بود که قسمت ششم و پایانی فصل هشتم سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت) که The Iron Throne (تخت آهنین) نام داشت، از شبکه HBO به روی آنتن رفت تا یکی از محبوب‌ترین و پر بیننده‌ترین سریال‌های تاریخ تلویزیون سرانجام به کار خود پایان دهد.

حال در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، قسمت پایانی سریال بازی تاج و تخت رکورد بینندگان شبکه HBO را شکسته است. این شبکه اعلام کرد که حدود ۱۹.۳ میلیون بیننده قسمت The Iron Throne فصل هشتم سریال Game of Thrones را تماشا کرده‌اند تا رکورد قبلی که در اختیار قسمت قبلی این سریال با رکورد ۱۸.۴ میلیون بیننده بوده است، را بشکند و به نام خود ثبت کند. این رکورد شامل بینندگان شبکه HBO و سرویس استریم HBO Go و Now می‌شود.

Game of Thrones

علاوه بر این، قسمت پایانی سریال Game of Thrones رکورد تماشا از طریق تلویزیون و تنها تماشا از شبکه اصلی HBO را نیز شکسته است. حدود ۱۳.۶ میلیون نفر تنها از طریق شبکه اصلی این قسمت را در تلویزیون تماشا کرده‌اند تا رکورد قبلی که در اختیار قسمت آغازین فصل چهارم سریال The Sopranos (سوپرانوز) با ۱۳.۴ میلیون بیننده در سال ۲۰۰۲ بود، را نیز بشکند. به طور میانگین، ۴۴.۲ میلیون بیننده هر قسمت فصل هشتم سریال Game of Thrones را از طریق پخش اول، تکرار، DVR و سیستم‌های استریم شبکه HBO تماشا کرده‌اند که این آمار بیش از ۱۰ میلیون بیشتر از فصل هفتم این سریال است. سریال Game of Thrones اقتباسی از رمان A Song of Ice and Fire (نغمه‌ای از یخ و آتش) اثر جرج آر آر مارتین، است که هنوز دو کتاب باقی مانده منتشر نشده است.

کیت هرینگتون، امیلیا کلارک، نیکولای کاستر-والدو، لینا هیدی، پیتر دینکلیج، گوئندولین کریستی، ایزاک رایت، سوفی ترنر، میسی ویلیامز، جان بردلی-وست، آلفی آلن، ایان گلن، لیام کانینگهام، کنلت هیل، روری مک‌کین، هافثور یولی‌یس پی‌یرشون، کاریس فن هاوتن و جروم فلین، از جمله بازیگرانی هستند که در فصل پایانی سریال Game of Thrones حضور دارند و به ایفای نقش پرداخته‌اند. مانند ۷ فصل گذشته، دیوید بنیاف و دی. بی. وایس، وظیفه ساخت فصل هشتم این سریال را نیز بر عهده داشته‌اند. علاوه بر این، سریال پیش درآمد Game of Thrones نیز در دست ساخت است که فیلمنامه این سریال توسط جین گلدمن، نویسنده فیلم Kingsman: The Golden Circle (کینگزمن: محفل طلایی) نوشته شده و جرج آر آر مارتین نیز بخشی از این پروژه است و به‌عنوان تهیه کننده اجرایی در سریال پیش درآمد بازی تاج و تخت حضور خواهد داشت. 


منبع Comingsoon
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده