// جمعه, ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۵

اپیزود «ناقوس‌ها» به ضعیف‌ترین اپیزود تاریخ Game of Thrones در راتن تومیتوز تبدیل شد

اپیزود یکی مانده به آخر فصل آخر «بازی تاج و تخت» در رده‌ی اول ضعیف‌ترین اپیزودهای این سریال در راتن تومیتوز قرار گرفت.

به دست آوردنِ لقب ضعیف‌ترین اپیزودِ تاریخ «بازی تاج و تخت» (Game of Thrones) کار آسانی نیست، اما اپیزود یکی مانده به آخرِ فصل نهایی این سریال که «ناقوس‌ها» نام دارد، با کسب میانگین امتیاز ۴۷ از ۱۰۰ از منتقدان روی راتن تومیتوز، رکوردِ بدترین اپیزود این سریال را شکسته است. «ناقوس‌ها» برای رسیدن به این لقب، «سرکوب نشده، سرخم‌نکرده، شکسته‌نشده»، اپیزود ششم فصل پنجم سریال با میانگینِ امتیازِ ۵۴ را پشت سر گذاشته است. پنج فصل طول کشید تا اپیزود دیگری از «بازی تاج و تخت» آن‌قدر سقوط کند که امتیازِ ضعیف یا به اصطلاح خودِ راتن تومیتوزی‌ها، امتیاز «گندیده»‌ای دریافت کند و این اتفاق هفته‌ی پیش با اپیزود «بازماندگان استارک» (امتیاز ۵۷) افتاد و حالا «ناقوس‌ها» دست قبلی را هم از پشت بسته است. فصل هشتم اگرچه کارش را با اپیزود «وینترفل» (امتیاز ۹۲) خوب آغاز کرد، ولی از آن‌جا به بعد روند نزولی‌اش را با «شوالیه‌ی هفت‌پادشاهی» (امتیاز ۸۸) شروع کرد، آن را با «شب طولانی» (امتیاز ۷۵) ادامه داد و با دو اپیزود بعدی به اعماقِ امتیازهای گندیده‌ی راتن تومیتوز سقوط کرد.

«ناقوس‌ها» در حالی به این امتیاز باورنکردنی دست پیدا کرده که به‌عنوان یکی از آن اپیزودهای یکی مانده به آخر که «بازی تاج و تخت» به آن‌ها معروف است، نه‌تنها یکی از مهم‌ترین اپیزودهای سریال، که به‌عنوان اپیزود یکی مانده به آخر فصل آخرِ سریال، شاید مهم‌ترین اپیزود تاریخ «بازی تاج و تخت» بود. میانگین امتیازِ منتقدان در راتن تومیتوز به «ناقوس‌ها»، ۶/۳۵ از ۱۰ است. این عدد پشت‌سر «آنسوی دیوار» (۸/۱۵ از ۱۰)، «رقص اژدهایان» (۸/۵۹ از ۱۰)، «نبرد حرامزاده‌ها» (۹/۱۶ از ۱۰)، «بلک‌واتر» (۹/۳۸ از ۱۰)، «بیلور» (۹/۵۲ از ۱۰)، «باران‌های کستمیر» (۹/۹۳ از ۱۰) و «نگهبانان روی دیوار» (۱۰ از ۱۰)، این قسمت را در رده‌ی آخر بهترین اپیزودهای یکی مانده به آخر سریال از نظر راتن تومیتوز قرار می‌دهد. قبل از این هم «شب طولانی» (۷۴)، پشت‌سر «هاردهوم» (۱۰۰)، «بلک‌واتر» (۱۰۰)، «نبرد حرامزاده‌ها» (۹۸)، «غنایم جنگی» (۹۷) و «نگهبانان روی دیوار» (۹۴) در جایگاه آخر بهترین اپیزودهای جنگ‌محورِ سریال از نظر راتن تومیتوز جای گرفته بود.

امتیاز کلی فصل هشتم «بازی تاج و تخت» تا این لحظه ۷۳ است که در تضاد با امتیاز ۹۱ به بالای دیگر فصل‌های سریال قرار می‌گیرد. فصل هشتم فقط در صورتی می‌تواند میانگین امتیاز قابل‌قبولی روی راتن تومیتوز دریافت کند که اپیزود آخر به امتیازی بالاتر از ۸۹ دست پیدا کند. همچنین حتی اگر قسمت آخر موفق به کسب امتیاز کامل ۱۰۰ هم شود، نمی‌تواند جلوی فصل هشتم را از بدل شدن به ضعیف‌ترین فصلِ «بازی تاج و تخت» در راتن تومیتوز بگیرد. تمام اینها در حالی است که «ناقوس‌ها» موفق شد تا با جذب حدود ۱۸.۴ میلیون بیننده، رکورد پُربیننده‌ترین اپیزود تاریخ سریال را نیز بشکند.


منبع rottentomatoes
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده