نویسنده: یونس بهرامی
// یکشنبه, ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۱

سریال Manifest برای فصل دوم تمدید شد

ماجراهای رازآلود پرواز شماره‌ی ۸۲۸ همچنان ادامه خواهد داشت و در فصل دوم مجموعه تلویزیونی Manifest، به سؤالات بیشتری جواب داده خواهد شد. 

پس از اینکه سریال مانیفست (Manifest) توانست در فصل اول خود به مقام‌های بزرگی دست پیدا کند و در رده‌ی پرامتیازترین سریال اسکریپت‌شده‌ی سال‌های ۲۰۱۸-۱۹ قرار بگیرد، شبکه‌ی NBC نیز تصمیم به ادامه‌ی این سریال گرفت (باتوجه‌به گزارش وب‌سایت هالیوود ریپورتر). 

این سریال، روایتی است از یک هواپیمای تجاری که به‌طور رازآلود و مبهمی غیب و بعد از پنج سال دوباره ظاهر می‌شود. درحالی‌که انگار برای خدمه و افرادی که داخل هواپیما بوده‌اند، هیچ زمانی سپری نشده است و حالا مسافرین وارد ماجراجویی جدیدی برای پیدا کردن جواب‌های سؤال‌هایشان می‌شوند تا بدانند که چرا هواپیمای آن‌ها سال‌ها قبل ناپدید شد. 

لیسا کتز (Lisa Katz) و تریسی پاکوستا (Tracey Pakosta)، از مسئولین بخش برنامه‌ریزی متن و اسکریپت‌های شبکه‌ی NBC، در بیانیه‌ای پیرامون فصل دوم می‌گویند: 

تنها در فصل اول، سریال مانیفست موفق شد تا به سؤالات زیادی درباره‌ی راز پرواز شماره‌ی ۸۲۸ جواب دهد و به‌طور هوشمندانه‌ای هم سؤال‌های بیشتری ایجاد کند. به جف ریک (Jeff Rake) [خالق این سریال]، تهیه‌کنندگان، بازیگرها و اعضای این مجموعه تبریک می‌گوییم که توانستند سریالی به‌شدت اعتیادآور با شخصیت‌های جالب و روابط پیچیده‌ خلق کنند. 

با اینکه این سریال در زمان پخش خود از طرف منتقدان امتیازات متناقض و مجموعاً متوسطی دریافت کرد، اما به نظر می‌رسد که بینندگان شیفته‌ی راز پرواز شماره‌ی ۸۲۸ و درام شخصیت‌هایش شدند. پایلوت سریال مانیفست که در سپتامبر سال پیش پخش شد، توانست به پربیننده‌ترین قسمت در مقایسه با سایر سریال‌های پخش‌شده در پاییز تبدیل شود و هر هفته با انتشار قسمتی جدید، حدود ۱۲.۶۱ میلیون بازدید دریافت کند. این مقدار بازدید گرچه به‌معنی شست رکوردهای ثبت‌شده‌ی قبلی نیست، اما باعث می‌شود تا این سریال مجموعاً از نظر تعداد بازدید در رتبه‌ی دوم بعد از سریال FBI، ساخت شبکه‌ی CBS، قرار بگیرد. 

شرکت‌های Warner Bros TV،‌ Universal TV و Compari Entertainment وظیفه‌ی تولید این سریال را برعهده دارند و تهیه‌کنندان اجرایی این سریال شامل جف ریک، رابرت زمکیس (Robert Zemeckis)، جک رپکی (Jack Rapke)، جکی لوین (Jackie Levine) و لن گلدشتاین (Len Goldstein) می‌شوند. 

Manifest

جف ریک که علاوه‌بر سمت نام‌برده، نویسندگی این سریال را هم برعهده دارد. در کارنامه‌ی او، تهیه‌کنندگی و نویسندگی سریال‌هایی همچون The Mysteries of Laura، The $treet، Miss Match و The Tomorrow People به چشم می‌خورد. 

رابرت زمکیس نیز برای نویسندگی و کارگردانی سه فیلم Back to the Future شناخته می‌شود و تجربه‌ی کارگردانی و کار با بازیگرهای معروف زیادی را داشته است؛ از جمله: کارگردانی فیلم Romancing the Stone و همکاری با کاتلین ترنر (Kathleen Turner)، مایکل داگلاس (Michael Douglas) و دنی دویتو (Danny DeVito). کارگردانی فیلم Death Becomes Her و همکاری با گلدی هاون (Goldie Hawn)، مریل استریپ (Meryl Streep) و بروس ویلیس (Bruce Willis). کارگردانی فیلم Contact و همکاری با جودی فاستر (Jodie Foster)، متیو مک‌کانهی (Matthew McConaughey) و جیمز وودز (James Woods) و اخیراً هم کارگردانی فیلم Allied. 

می‌توانید فصل اول سریال مانیفست را که شامل شانزده اپیزود می‌شود، هم‌اکنون ازطریق وب‌سایت شبکه‌ی NBC یا سرویس استریم آنلاین هولو (Hulu) تماشا کنید. 


منبع Coming Soon
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده