جشنواره بین المللی برلین

جشنواره بین المللی برلین هر ساله برای رقابت فیلم های بین المللی برگزار می شود و برندگان به خرس طلایی این جشنواره دست خواهند یافت

معرفی فیلم های برلین ۲۰۲۳ | از منودروم تا انیمه سوزومه

فیلم‌های مورد انتظار زیادی از کارگردانان معروفی چون کریستین پتزولد، کریستوف هوخهایزلر، رالف ده هیر و مارگارت فون تروتا و بسیاری دیگر در برلیناله ۲۰۲۳ حضور دارند و در این مطلب نگاهی به‌مهم‌ترین فیلم‌های بخش اصلی داشته‌ایم.

حضور انیمه Suzume در بخش رقابت جشنواره فیلم برلین ۲۰۲۳

پس از بیش از ۲ دهه، انیمه Suzume به اولین انیمه‌ای تبدیل می‌شود که قرار است در بخش رقابت جشنواره فیلم برلین حضور پیدا کند.

فیلم های اروپایی و هالیوودی که شانس درخشش در جشنواره‌های ۲۰۲۰ را دارند

در این مقاله به‌معرفی کوتاه فیلم‌های کارگردانانی چون دیوید فینچر، کریستوفر نولان، ترنس مالیک، توماس وینتربرگ، کریستین پتزولد, فرانسوا اوزون می‌پردازیم که فیلم‌های آن‌ها به‌احتمال فراوان در جشنواره‌های سینمایی سال ۲۰۲۰، حضوری پررنگ و شاید درخشان داشته باشند.

معرفی مهم‌ترین فیلم‌های جشنواره بین‌المللی فیلم برلین ۲۰۲۰

فیلم‌های مورد انتظار زیادی از کارگردانان معروفی چون سالی پاتر، کریستین پتزولد، فیلیپ گارل، هونگ سانگ‌ سو و بسیاری دیگر در برلیناله ۲۰۲۰ حضور داشتند و در این مطلب نگاهی به‌مهم‌ترین فیلم‌هایی داشته‌ایم که نباید تماشای آن‌ها را از دست بدهید؛ همراه زومجی باشید.

جانی دپ در جشنواره برلین درباره فیلم Minamata چه گفت؟

جانی دپ با حضور در جشنواره فیلم برلین درباره فیلم میناماتا (Minamata) که در آن نقش عکاس معروف، یوجین اسمیت را بازی می‌کند، صحبت‌های جالبی را مطرح کرد.

منتقدها به ستایش بازی جانی دپ در فیلم جدید او با نام Minamata پرداختند

واکنش‌های سینماشناس‌های گوناگون نشان می‌دهند که حتی افرادی که خود فیلم Minamata را آن‌چنان دوست ندارند، جانی دپ را در این فیلم یک بازیگر گم‌شده در نقش و بسیار موفق خطاب می‌کنند.

انیمیشن Onward در جشنواره بین المللی فیلم برلین نمایش داده خواهد شد

ولت دیزنی و پیکسار اعلام کردند که انیمیشن Onward قرار است برای اولین‌بار در هفتادمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم برلین نمایش داده شود.

فهرست برخی فیلم‌های معروف جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو اعلام شد

فیلم‌های Mister Rogers تام هنکس و Joker واکین فینیکس نیز به لیست فیلم‌هایی که در جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو به‌نمایش درخواهند آمد، پیوستند.

برندگان جشنواره فیلم برلین مشخص شدند

شب گذشته برندگان خرس طلایی و دیگر جوایز جشنواره فیلم برلین اعلام شدند. با زومجی همراه باشید.

ویلم دفو، برنده تندیس یک عمر دستاورد هنری جشنواره فیلم برلین 68

جشنواره فیلم برلین به تازگی از لیست هیئت داوران خود رونمایی و در کنار آن برنده تندیس یک عمر فعالیت هنری را نیز اعلام کرد.

نخستین فیلم های جشنواره برلین برای تصاحب جایزه خرس طلایی معرفی شدند

تعداد ۷ فیلم برای شرکت در بخش رقابتی شصت و هشتمین دوره از جشنواره بین المللی برلین و تصاحب جایزه خرس طلایی معرفی شدند.