نویسنده: مهدی اسدی
// یکشنبه, ۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۰

شایعه انتشار Red Dead Redemption: The Outlaws Collection احتمالا صحت ندارد

زک زوییزن نویسنده و ویراستار نشریه Kotaku در یک رشته توییت، به رد شایعات مربوط ‌به وجود مجموعه Red Dead Redemption: The Outlaws Collection پرداخته است.

صنعت بازی‌های ویدیویی همواره با شایعات متعددی که دائماً بین مخاطبان دست به‌دست می‌شوند، شناخته می‌شود. یکی از جدیدترین و پر حرف و حدیث‌ترین شایعاتی که در روزهای اخیر مطرح شد، احتمال انتشار مجموعه Red Dead Redemption: The Outlaws Collection بود که ظاهراً اطلاعات آن ازطریق آمازون فاش شده بود. براین اساس، گفته می‌شد که این مجموعه شامل هردو بازی Red Dead Redemption Remastered و یک نسخه ارتقاء یافته از بازی Red Dead Redemption 2 است که به‌صورت یکجا برای پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس منتشر می‌شود.

بااین‌حال، زک زوییزن (Zack Zwiezen)، نویسنده و ویراستار نشریه Kotaku در حساب توییتر خود به رد این شایعات پرداخته و دلایلی را برای ادعای خود مطرح کرده است. ظاهراً قضیه به تصویر روی جلد بازی‌هایی که به‌عنوان اسناد این شایعه ارائه شدند برمی‌گردد؛ جایی که می‌توان ایرادات فنی فتوشاپ را در نسخه‌های مختلف آن مشاهده کرد. Zwiezen در رشته توییت‌های ارسالی خود جزئیات روندی که کاورهای تقلبی این بازی ساخته شدند را تشریح کرده است.

شایعه انتشار بازی Red Dead Redemption The Outlaws Collection

او در ابتدای توضیحات خود بیان می‌کند که احتمالاً شخصی که این اسکرین‌شات‌ها را طراحی کرده ابتدا به جستجوی یک تصویر باکیفیت با فرمت PNG از آرتور مورگان و جان مارستون پرداخته و سپس با برش و رنگ آمیزی مجدد این تصاویر آن را روی کیس بازی‌های PS5 و سری ایکس سوار کرده است.

شایعه انتشار مجموعه Red Dead Redemption The Outlaws Collection

شایعه انتشار مجموعه Red Dead Redemption The Outlaws Collection 2

او در ادامه توضیح داده که طراحی هنری افراد سوار بر اسب و خورشیدی که در پس زمینه تصویر قرار گرفته دقیقاً مشابه کاور رسمی Red Dead Redemption 2 بوده و با این تفاوت که با استفاده از ابزار قلم مو در فتوشاپ، سعی در ترکیب تصاویر شده است.

درنهایت کسی که این تصاویر را طراحی کرده ظاهراً در ترکیب کاور و درختانی که در پس مینه تصویر قرار دارند دچار اشتباه شده و نقص عملکرد او موجب ایجاد یک سری علامت‌های سیاه و عجیب در دو طرف تصویر شده است.

ایرادات طراحی کاور تقلبی شایعه انتشار مجموعه Red Dead Redemption The Outlaws Collection

علاوه‌بر این موارد، یک ایراد دیگر نیز در این تصاویر تقلبی دیده شده که اصلاً به بحث طراحی تصاویر ارتباط ندارد. اگر به اسکرین‌شات فاش شده از آمازون توجه کرده باشید، خواهید دید که تاریخ درج شده در بخش قوانین مرجوع کردن کالا در این فروشگاه، قبل از تاریخ انتشار بازی است! ظاهراً این فرد فراموش کرده که در پایان یک بار دیگر جزئیات تصویر را چک کند.

اشتباه در درج تاریخ عرضه شایعه انتشار مجموعه Red Dead Redemption The Outlaws Collection

درنهایت، شواهد نشان می‌دهند که این تصاویر جعلی بوده و چنین مجموعه‌ای وجود خارجی ندارد. بار دیگر باید به این نکته اشاره کرد که تأیید منابع رسمی می‌تواند از انتشار اینگونه اطلاعات نادرست جلوگیری کند. راک‌استار گیمز در زمان ثبت این خبر هنوز اظهار نظری در خصوص این شایعات نداشته است.

بازی Red Dead Redemption 2 در ماه می به‌عنوان دومین بازی راک استار، بعد از Grand Theft Auto V برای مشرکین ایکس باکس گیم پس عرضه شد. بعد از انتشار بازی در ماه ژوئیه نیز، کاربران یکی از بزرگ‌ترین رازهای حل نشده بازی، یعنی «ارواح Bolger Gate» را حل کردند. در دیگر اخبار مرتبط با بازی Red Dead Redemption 2 نیز کاربران، راه ارتباطی میان اسب‌های RDR2 و خودروهای Mafia 2 را کشف کرده بودند.

بازی Red Dead Redemption 2 هم‌اکنون برای پی سی، پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان قابل دریافت است. فراموش نکنید که به مقاله نقد و بررسی این بازی در زومجی نیز سری بزنید. Red Dead Redemption 2 به‌عنوان برترین بازی نسل هشتم در کنسول‌های پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان براساس نمرات وب‌سایت متاکریتیک انتخاب شده است.


منبع dualshockers
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده