نویسنده: عارف حسین پور
// یکشنبه, ۱۵ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۰۰

قابلیت دویدن روی دیوار در بازی Cyberpunk 2077 وجود نخواهد داشت

طراح مراحل بازی Cyberpunk 2077 اعلام کرد که به خاطر برخی دلایل مرتبط با گیم‌پلی، امکان دویدن روی دیوار از بازی حذف شده است.

چند ماه بیشتر به انتشار یکی از پرسروصداترین بازی‌های سال ۲۰۲۰ یعنی Cyberpunk 2077 باقی نمانده است. بالاخره پس از تاخیرهای پی در پی، قرار است این بازی نقش‌آفرینی را اواخر آبان‌ماه تجربه کنیم. اخیرا استودیوی سی‌دی پراجکت رد اطلاعات زیادی درباره گیم‌پلی این بازی ارائه کرده و به لطف تریلرهایی که منتشر شده‌اند، با حال و هوای شهر «نایت سیتی» تا حد زیادی آشنا شده‌ایم و تقریبا می‌دانیم که گیم‌پلی بازی چه سر و شکلی خواهد داشت. در تعدادی از تریلرهای بازی دیدیم که شخصیت V برای حرکت در محیط‌های بازی می‌تواند از قابلیت‌های متنوعی از جمله سوار شدن وسایل نقلیه، دویدن، سُر خوردن و پرش استفاده کند. حتی در یکی از نمایش‌های بازی شاهد دویدن او روی دیوار بودیم که این مورد با بازخوردهای مثبتی هم همراه بود، اما حالا سازندگان بازی اعلام کرده‌اند که امکان دویدن روی دیوار از بازی نهایی حذف شده است.

حذف دویدن روی دیوار از بازی Cyberpunk 2077

مکس پیرس، طراح مراحل بازی Cyberpunk 2077 در مصاحبه‌ای با وبسایت Game Reactor اعلام کرد که بازیکن‌های نمی‌توانند در این بازی روی دیوارها بدوند. بنابراین اگر دلتان را صابون زده بودید که مثل بازی Mirror’s Edge در Cyberpunk 2077 هم بتوانید حرکات پارکور را اجرا کنید و از روی هر دیواری بدوید، باید این فکر را از سرتان بیرون کنید. وبسایت Game Reactor یکی از رسانه‌هایی بود که در نمایش اخیر بازی، این امکان را پیدا کرد که از نزدیک آن را امتحان کند. وقتی خبرنگار این وبسایت از پیرس پرسید که آیا با توجه به این قابلیت، امکان حرکت به صورت عمودی (بالا رفتن از دیوارها و ...) در بازی وجود دارد، پیرس این‌گونه پاسخ داد: «آه، دویدن روی دیوار. ما به خاطر مواردی که مرتبط با طراحی گیم‌پلی بازی هستند، این قابلیت را حذف کرده‌ایم. اما همچنان می‌توانید مطمئن باشید که روش‌های زیادی برای حرکت کردن وجود دارند و بازی از این نظر کاملا منعطف است.»

با توجه به واکنش‌های مثبتی که در مورد قابلیت دویدن روی دیوار وجود داشت، حالا باعث ناراحتی است که خبر حذف آن را می‌شنویم، اما این موضوع کاملا طبیعی است که در بازی نهایی، شاهد تغییراتی نسبت به نمایش‌های اولیه باشیم. حتی احتمال دارد موارد دیگری هم باشند که در تریلرها شاهدشان بوده‌ایم، اما در بازی نهایی حذف شده‌اند. به هر حال طی ماه‌های باقیمانده تا انتشار بازی Cyberpunk 2077 احتمالا اطلاعات بیشتری درباره گیم‌پلی بازی و تغییرات آن خواهیم شنید.

بازی Cyberpunk 2077 در تاریخ ۲۹ آبان‌ماه ۱۳۹۹ (۱۹ نوامبر ۲۰۲۰) برای کامپیوتر، پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان منتشر می‌شود. این بازی برای کنسول‌های نسل بعدی یعنی پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس هم عرضه خواهد شد و در آینده روی پلتفرم گوگل استیدیا نیز در دسترس خواهد بود. اخیرا در اخبار بازی داشتیم که Cyberpunk 2077 از همان ابتدای عرضه‌اش از قابلیت گرافیکی ری تریسینگ (Ray Tracing) پشتیبانی می‌کند. همچنین می‌دانیم که بازیکن‌ها با خرید نسخه‌های نسل هشتمی این بازی می‌توانند به نسخه‌های پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس به همراه تمام آپدیت‌های گرافیکی بازی به‌صورت کاملا رایگان دسترسی داشته باشند.


منبع Dual Shockers
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده