نویسنده: مسیح کریمی
// جمعه, ۲۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۹

انیمیشن Lightyear با صداپیشگی کریس ایوانز معرفی شد؛ معرفی آثار سینمایی و تلویزیونی جدید پیکسار

پیکسار شب گذشته به معرفی انیمیشن‌های سینمایی و تلویزیونی جدیدی پرداخت که قرار است طی سال‌های آینده در سینماها و ازطریق دیزنی پلاس منتشر شوند.

برنامه Investor Day شب گذشته تا بامداد امروز برگزار شد و در طول آن شاهد انتشار اخبار هیجان‌انگیزی از مجموعه‌های مختلف والت دیزنی بودیم. در طول این برنامه دیزنی در ابتدا از آینده آثار سینمایی و تلویزیونی جنگ ستارگان صحبت کرد و پس از آن اطلاعاتی در در مورد آثار سینمایی و تلویزیونی آینده بخش انیمیشن‌سازی دیزنی به اشتراک گذاشت. پس از آن نوبت به مارول رسید تا حسابی طرفدارانش را هیجان‌زده کند و اطلاعات بسیاری از آینده فیلم‌ها و سریال‌های این مجموعه را منتشر کرد.

حال نوبت پیکسار و پیت داکتر شد تا به برنامه‌های آینده خود بپردازند. پیکسار کار خودش را با معرفی انیمیشن کوتاه جدیدش به‌نام Burrow آغاز کرد که قرار است همزمان با انیمیشن Soul در ایام کریسمس از دیزنی پلاس منتشر شود. انیمیشن Burrow بخشی از برنامه SparkShort است که هدف از آن حمایت از سازندگان جوان و تازه‌کار برای پیاده کردن ایده‌های خود در انیمیشن‌های کوتاه است. البته پیکسار تریلر کوتاهی از انیمیشن انیمیشن Soul را نیز منتشر کرده است که در ادامه می‌توانید این تریلر را تماشا کنید:

دانلود از آپارات

پیکسار در ادامه تایید کرد که قسمت‌های بیشتری از مستند Inside Pixar از دیزنی پلاس منتشر خواهد شد که درواقع به پشت صحنه ساخت انیمیشن‌های پیکسار و دیگر مسائل مختلف می‌پردازد. در ادامه مینی سریال کوتاه Pixar Popcorn معرفی شد که در آن قرار است با داستان برخی از انیمیشن‌های پیکسار شوخی کند. در ادامه پیکسار سه سریال انیمیشنی برای دیزنی پلاس معرفی کرد. سریال Dug Days درواقع اسپین‌آف انیمیشن Up است که تمرکز آن روی داگ خواهد بود که قرار است با خطرات جدیدی مثل توله سگ‌ها، آتش‌بازی‌ها و همچنین سنجاب‌ها مواجه شود. همچنین ویدیو منتشر شده از انیمیشن Dug Days را می‌توانید مشاهده کنید که البته نسخه رسمی آن متاسفانه منتشر نشده است:

دانلود از آپارات

سریال Dug Days در پاییز سال ۲۰۲۱ از دیزنی پلاس منتشر خواهد شد. پس از آن پیکسار ساخت یک سریال انیمیشنی براساس انیمیشن Cars را تایید کرد که تمرکز آن روی لایتینگ مک‌کویین و متر خواهد بود که قرار است یک سفر جاده‌ای به سراسر کشور آمریکا را ترتیب دهند و در آن با شخصیت‌های جدید و دوستان قدیمی ملاقات خواهند کرد و با مقاصد تخیلی مواجه خواهند شد. سریال بدون نام Cars در پاییز ۲۰۲۲ از دیزنی پلاس منتشر خواهد شد. سریال Win or Lose (بردن یا باختن) اولین سریال کاملا اورجینال پیکسار خواهد بود که می‌توانید اولین کانسپت آرت آن را مشاهده کنید:

کانسپت آرت سریال Win or Lose اثر مشترک دیزنی پلاس و پیکسار

تمرکز این انیمیشن سریال قرار است روی یک تیم سافت‌بال مدرسه باشد که اتفاقات آن در هفته منتهی به بازی قهرمانی آن‌ها جریان خواهد داشت و هر قسمت از منظر یکی از شخصیت متفاوت روایت خواهد شد. سریال Win or Lose نیز برای انتشار در پاییز ۲۰۲۳ از دیزنی پلاس برنامه‌ریزی شده است. پس از آن نوبت به انیمیشن‌های سینمایی پیکسار رسید و پیت داکتر در مورد انیمیشن Luca (لوکا) که قرار است در تابستان ۲۰۲۱ اکران شود، صحبت کرد. بااین‌حال، پیکسار اطلاعات جدیدی را به اشتراک نگذاشت، اما اولین تیزر انیمیشن لوکا را منتشر کرد که متاسفانه این تیزر تنها برای سهام‌داران دیزنی پخش شده است.

در ادامه نوبت به معرفی انیمیشن Turning Red رسید که وظیفه کارگردانی آن بر عهده دامی شی، کارگردان برنده جایزه اسکار برای کارگردانی انیمیشن Bao است. شخصیت اصلی این انیمیشن که می لی نام دارد، نوجوانی عجیب و غریبی را تجربه می‌کند و او زمانی‌که خیلی هیجان زده می‌شود، به یک پاندا قرمز غول پیکر تبدیل خواهد شد. انیمیشن Turning Red برای اکران در تاریخ ۱۱ مارس ۲۰۲۲ (۲۰ اسفند ۱۴۰۰) برنامه‌ریزی شده است و در ادامه می‌توانید اولین تصویر این انیمیشن جدید پیکسار را مشاهده کنید:

می و پاندا قرمز غول پیکر در انیمیشن Turning Red

اما نوبت به شاید مهم‌ترین معرفی پیکسار در شب گذشته می‌رسیم و چیزی نبود جز معرفی انیمیشن Lightyear. پیکسار می‌گوید که این انیمیشن سینمایی قرار است داستان باز لایتیر اصلی را روایت کند که اسباب‌ بازی آن محبوبیت زیادی در انیمیشن Toy Story پیدا کرده بود. کریس ایوانز صداپیشگی شخصیت باز لایتیر را در انیمیشن Lightyear بر عهده خواهد داشت. در ادامه پیکسار اولین تصویر انیمیشین جدید خودش را منتشر کرد که در آن ما شاهد خلبان آزمایشی جوانی هستیم که می‌خواهد به یک رنجر فضایی تبدیل شود که همه ما امروز او را می‌شناسیم. شما در ادامه می‌توانید این تصویر را مشاهده کنید:

باز لایتیر جوان درون فضاپیما در انیمیشن Lightyear

انیمیشن Lightyear برای اکران در تاریخ ۱۷ ژوئن ۲۰۲۲ (۲۷ خرداد ۱۴۰۱) برنامه‌ریزی شده است. کریس ایوانز هم در توییتر به این خبر واکنش نشان داد و توضیح داد که قرار نیست اسباب بازی باز لایتیر را در این انیمیشن ببینیم و اصلا داستان در مورد آن نیست. درواقع انیمیشن Lightyear منشا داستانی نسخه انسانی باز لایتیر را دنبال خواهد کرد که پس از آن اسباب بازی‌های وی تولید شد و شاهد حضور یکی از این اسباب بازی‌ها در دنیای انیمیشن Toy Story بودیم. بااین‌حال، اطلاعاتی از کارگردان و نویسنده این انیمیشن سینمایی منتشر نشده است، اما می‌توانید تیزر منتشر شده از انیمیشن Lightyear را تماشا کنید که البته حاوی تصویر رسمی نیست:

دانلود از آپارات

نظر شما در مورد فیلم‌ها و سریال‌های آینده پیکسار چیست؟ برای کدام اثر بیشتر هیجان‌زده هستید؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.


منبع پیکسار
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده