// شنبه, ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۲

روند ساخت فیلم سینمایی Suicide Squad از ابتدا با مشکل رو به رو بوده است

فیلم جوخه انتحار (Suicide Squad) چندان مورد استقبال منتقدین قرار نگرفته و نمرات نسبتا پایینی را دریافت کرده است. اما شاید نقص‌های این فیلم چندان دور از انتظار نبوده است، زیرا براساس گزارشات روند تولید این فیلم از ابتدا با مشکل روبه‌رو بوده است.

فیلم سینمایی Suicide Squad به عنوان سومین فیلم جهان سینمایی دی‌سی، به دلیل مشکلاتی از جمله ضعف در روایت داستان و کارگردانی در جذب نظر منتقدین شکست خورده و نمرات پایینی دریافت کرده است. حال بر طبق گزارش وب‌سایت هالیوود ریپورتر، مشکلات متعدد از ابتدای امر گریبان‌گیر فیلم سینمایی Suicide Squad بوده‌اند. این وب‌سایت به نقل از منبعی آگاه اعلام می‌کند که دیوید آیر، نویسنده و کارگردان فیلم سینمایی Suicide Squad تنها مدت ۶ هفته برای نگارش فیلم‌نامه فرصت داشته است. علاوه بر این به دلیل دشواری‌های ساخت یک فیلم با جلوه‌های ویژه زیاد و پرتعداد، سپردن وظیفه کارگردانی فیلم سینمایی Suicide Squad که ساخت آن مستلزم حجم عظیمی از جلوه‌های ویژه است، به دیوید آیر که تجربه‌ای در این زمینه ندارد، یکی از تصمیمات نادرست کمپانی برادران وارنر در قبال این فیلم بوده است. یکی از تهیه‌کننده‌های آشنا به مجموعه‌های فیلم ابرقهرمانی در این باره می‌گوید:

پیدا کردن یک کارگردان برای ساخت فیلم‌های ابرقهرمانی دشوار است زیرا اغلب کارگردانان تمایل به ساخت چنین فیلم‌هایی ندارند. بسیاری از کارگردانانی که امتحان خود را پس داده‌اند و تجربه ساخت این سبک فیلم‌ها را دارند، مشغول ساخت یک مجموعه هستند یا قصد دارند پنج سال بر روی یک فیلم کار کنند. این امر نیازمند حجم عظیمی از سرمایه است که مشکلات اقتصادی را نیز در پی دارد.

پس از انتشار اولین تریلر فیلم سینمایی Suicide Squad، نگرانی‌هایی نسبت عدم انطباق فضا و لحن این فیلم با تریلر منتشر شده که فضایی هیجان‌انگیز و اکشن داشته و عنصر طنز در جای جای آن مشاهده می‌شود، در کمپانی برادران وارنر بوجود آمد که نتیجه آن آغاز ساخت نسخه‌ای جایگزین و متفاوت با آنچه که دیوید آیر در سر داشت، بود. به منظور انجام تغییرات خواسته شده، کمپانی برادران وارنر وظیفه ساخت نسخه‌های متفاوتی را به چندین تدوینگر محول کرد و به صورت آزمایشی به مخاطبین نشان داد. در نهایت تصمیم گرفته شد نسخه‌ای که دارای ویژگی‌های هر دو نسخه یعنی نسخه اصلی دیوید آیر و نسخه جایگزین کمپانی برادران وارنر است، استفاده شود.

اوایل امسال بود که خبرهایی مبنی بر برداشت دوباره صحنه‌هایی از فیلم سینمایی Suicide Squad منتشر شد و بر طبق گزارشات منتشر شده نتیجه آن صرف میلیون‌ها دلار هزینه بوده است. همچنین اعلام شد که تغییرات در جهت تزریق بیشتر عنصر طنز به بدنه فیلم بوده است که با مخالفت یکی از بازیگران و دیوید آیر همراه بوده است. وب‌سایت هالیوود ریپورتر نسخه جایگزین کمپانی برادران وارنر را «شادتر» از نسخه «غم‌انگیز و تاریک» دیوید آیر توصیف می‌کند.

بر طبق گزارش وب‌سایت The Wrap، پیش‌بینی می‌شود که فیلم سینمایی Suicide Squad در افتتاحیه آخر هفته خود به میزان ۱۴۰ میلیون دلار فروش داشته باشد. حتی در صورت کسب این میزان از فروش، نمی‌توان موفقیت این فیلم در گیشه را صد در صد تضمین کرد. پیش از نیز فیلم سینمایی Batman v Superman افتتاحیه موفقی داشت اما به سرعت با کاهش میزان فروش روبه‌رو شد. یک منبع آگاه می‌گوید که فیلم سینمایی Suicide Squad برای رسیدن به نقطه سر به سر (برابری هزینه‌ها با میزان درآمدها) لازم است که فروشی معادل با ۷۵۰ تا ۸۰۰ میلیون دلار داشته باشد و اگر این فیلم کار خود را با رقمی نزدیک به اعداد ذکر شده به پایان برساند، سازندگان آن را یک موفقیت تلقی می‌کنند.

فیلم سینمایی Suicide Squad به کارگردانی و نویسندگی دیوید آیر و هنرمندی بازیگرانی از جمله ویل اسمیت (ددشات)، جرد لتو (جوکر)، مارگو رابی (هارلی کوئین) و کارا دلیوین (انچانترس) دیروز در سراسر جهان اکران شد.


منبع GameSpot

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده