// پنجشنبه, ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۰۲

تلاش طرفداران فیلم‌های DC برای تعطیل کردن سایت Rotten Tomatoes

طرفداران مجموعه فیلم‌های جهان سینمایی دی‌سی به واسطه نقدهای یک‌طرفه و نمرات پایین وب‌سایت راتن تومیتوز (Rotten Tomatoes)، خواهان تعطیل شدن آن هستند.

جهان سینمایی دی‌سی از ابتدای آغاز در سال ۲۰۱۳، علی‌رغم جذب مخاطبین و علاقه‌مندان بسیار در سراسر جهان، همواره در جلب نظر منتقدین با مشکل روبه‌رو بوده است. فیلم سینمایی Suicide Squad، جدیدترین محصول مشترک دی‌سی اینترتینمنت و کمپانی برادران وارنر نیز از این قاعده مستثنی نبوده و در حالی که جمعه هفته جاری در سراسر جهان اکران خواهد شد، نمرات نسبتا پایینی از منتقدین دریافت کرده است. این امر باعث شده که یکی از طرفداران مجموعه فیلم‌های کمپانی دی‌سی با ارائه درخواستی در وب‌سایت Change.org و جمع‌آوری آرای عمومی، خواهان بسته شدن وب‌سایت راتن تومیتوز شود.

فیلم سینمایی Suicide Squad از ۷۲ نقد انجام شده در وب‌سایت راتن تومیتوز درصد ۳۳ و میانگین ۵٫۳ از ۱۰ را دریافت کرده است. در خلاصه نقد این فیلم در وب‌سایت راتن تومیتوز چنین آمده است:

فیلم Suicide Squad از هنرنمایی بازیگران بااستعدادی بهره می‌برد و بیش از فیلم‌های قبلی جهان سینمایی دی‌سی از عنصر طنز بهره می‌برد، اما هیچ‌یک از این موارد نمی‌توانند مشکلاتی اعم از داستان گیج‌کننده، شخصیت‌ها پرداخت‌نشده و کارگردانی پراشکال را پوشش دهند.

نتیجه نمره پایین و عدم استقبال منتقدین وب‌سایت راتن تومیتوز از فیلم سینمایی Suicide Squad باعث شد که عبدالله کلدواتر از شهر اسکندریه، کشور مصر، با «ناعادلانه» خواندن نقدهای این وب‌سایت از فیلم‌های Batman V Superman: Dawn of Justice و Suicide Squad و تاثیر منفی آن‌ها بر روی نظر عمومی نسبت به این فیلم‌ها، دادخواست تعطیل شدن وب‌سایت راتن تومیتوز را در وب‌سایت Change.org ارائه دهد که در زمان نگارش این مطلب ۱۲۲۶۴ نفر موافقت خود را با این دادخواست اعلام کرده‌اند. در صورت کسب ۲۷۳۶ رای دیگر و رسیدن تعداد رای‌های ثبت شده به عدد ۱۵ هزار که میزان رای درخواست شده توسط عبدالله کلدواتر است، این دادخواست به اطلاع وب‌سایت راتن تومیتوز رسیده و خواسته می‌شود که به صورت داوطلبانه وب‌سایت خود را تعطیل کنند.

این در حالی است که نه ایجادکننده دادخواست و نه کسانی که به این تصمیم رای مثبت داده‌اند، این فیلم سینمایی را مشاهده نکرده‌اند زیرا که فیلم سینمایی Suicide Squad روز جمعه هفته جاری اکران عمومی خواهد شد.

با اینکه منتقدین این قدرت را دارند که بر روی عملکرد فیلم‌های سینمایی در باکس‌آفیس تاثیر بگذارند، اما به هیچ‌عنوان هدف منتقدین طرفداری از یک کمپانی یا ضربه زدن به فیلمی خاص نیست، بلکه این افراد به دور از هرگونه جبهه‌گیری تنها به بررسی و معرفی نقاط قوت و ضعف یک فیلم یا محتوای بصری می‌پردازند. تعطیل شدن وب‌سایت‌های تحلیل سینما از جمله راتن تومیتوز و جلوگیری از فعالیت منتقدین، مشکلات فیلم‌های سینمایی را رفع نمی‌کند.


منبع Screen Rant

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده