// یکشنبه, ۲۵ فروردین ۹۸ ساعت ۱۲:۳۱

باب ایگر اعلام کرد که پس از اکران فیلم Star Wars: The Rise of Skywalker، برای مدتی شاهد انتشار فیلم دیگری از این مجموعه نخواهیم بود.

روز جمعه بود که سرانجام لوکاس فیلم اولین تیزر تریلر فیلم Star Wars: The Rise of Skywalker (جنگ ستارگان: رستاخیز اسکای واکر) را منتشر کرد که در این تریلر که باعث هیجان طرفداران مجموعه جنگ ستارگان (Star Wars) نیز شد، شاهد اولین تصاویر رسمی این فیلم فوق‌العاده مورد انتظار کریسمس امسال بودیم. حال در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، برای مدت نامشخصی شاهد انتشار فیلم دیگری از مجموعه جنگ ستارگان نخواهیم بود. باب ایگر، رئیس شرکت والت دیزنی، در حاشیه مراسم جنگ ستارگان 2019 که در شهر شیکاگو در حال برگزاری است، در مصاحبه با بلومبرگ گفت که این شرکت برنامه دارد تا پس از اکران فیلم Star Wars: Episode IX (جنگ ستارگان: اپیزود 9)، برای مدتی به این مجموعه استراحت دهد. ایگر گفت:

ما هنوز برنامه خاصی برای فیلم‌هایی که قرار است پس از این فیلم اکران شوند، اعلام نکرده‌ایم. فیلم‌ها در حال توسعه هستند، اما ما آن‌ها را هنوز رسما معرفی نکرده‌ایم. ما قرار است کمی وقفه ایجاد کنیم و سپس دوباره ساخت فیلم‌ها را از سر بگیریم، چون داستان اسکای‌واکرها با قسمت نهم به پایان خواهد رسید. فیلم‌های دیگری از جنگ ستارگان ساخته خواهند شد، اما کمی وقته وجود خواهد داشت.

Bob Iger

اگرچه پس از قسمت نهم فیلم Star Wars قرار است برای مدتی شاهد ساخت و انتشار فیلم جدیدی از مجموعه جنگ ستارگان نباشیم، اما در حال حاضر ساخت سریال The Mandalorian (ماندالوریان‌) و یک سریال پیش درآمد براساس فیلم Rogue One: A Star Wars Story (روگ وان: داستانی از جنگ ستارگان) برای سرویس استریم دیزنی پلاس تایید شده‌اند که سریال The Mandalorian در تاریخ ۱۲ نوامبر ۲۰۱۹ (۲۱ آبان ۱۳۹۸) همزمان با آغاز به کار دیزنی پلاس منتشر خواهد شد. همچنین بازی Star Wars Jedi: Fallen Order نیز قرار است در تاریخ ۱۵ نوامبر ۲۰۱۹ (۲۴ آبان ۱۳۹۸) منتشر شود. پیش از این  ساخت سه‌گانه جدید فیلم Star Wars به کارگردانی و نویسندگی رایان جانسون، کارگردان و نویسنده فیلم Star Wars: The Last Jedi (جنگ ستارگان: آخرین جدای) و یک سری جدید دیگر به نویسندگی دیوید بنیاف و دی.بی. وایس، سازندگان سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت)، تایید و اعلام شده بودند.

فیلم Star Wars: The Rise of Skywalker برای اکران در تاریخ ۲۰ دسامبر ۲۰۱۹ (۲۹ آذر ۱۳۹۸) برنامه‌ریزی شده است. 

منبع Gamespot

کاراکتر باقی مانده