// جمعه, ۶ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۵

شایعه: ایکس باکس سری اس ۴ ترافلاپس قدرت GPU و ۷.۵ گیگ رم قابل استفاده دارد

نسخه‌ی ضعیف‌تر کنسول نسل ۹ مایکروسافت که هنوز هیچ‌گونه اطلاعات رسمی راجع به آن منتشر نشده است، توسط شایعه‌ها ایکس‌باکس لاک‌هارت یا ایکس‌باکس سری اس خطاب می‌شود. اما این دستگاه احتمالا چه‌قدر قدرت دارد؟

جف گراب، سردبیر بخش ویدیوگیمی رسانه‌ی ونچربیت که اکنون حکم یکی از شناخته‌شده‌ترین و موثق‌ترین ژورنالیست‌ها را دارد، پیش‌تر تایید کرد که مایکروسافت نهایتا تا پایان ماه آگست/اوت از کنسول ایکس باکس لاکهارت یا همان ایکس ‌باکس سری اس رونمایی به عمل می‌آورد. گزارش‌ها خبر از این می‌دهند که شرکت آمریکایی می‌خواهد با عرضه‌ی ایکس باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس مخاطب‌های گوناگونی را هدف بگیرد؛ تا توانایی راضی کردن گیمرهایی با توانایی‌های مالی گوناگون را داشته باشد.

شایعه‌ی وجود این کنسول نسل نُهُمیِ ارزان‌تر و ضعیف‌تر از مدت‌ها قبل پخش شده بود. اما به‌تازگی باتوجه‌به نکات ذکرشده در چند سند، احتمال صحت داشتن شایعه‌های قبلی بیشتر شد. اکنون نیز رسانه‌ی ورج گزارشی را منتشر کرده است که اطلاعات جالبی راجع به قدرت ایکس‌باکس سری اس را در اختیار مخاطب می‌گذارد.

براساس این داده‌های جدید، درحالی‌که کنسول ایکس‌باکس سری ایکس ۱۳.۵ گیگابایت حافظه‌ی RAM را در اختیار بازی‌ها قرار می‌دهد، ایکس‌باکس سری اس ۷.۵ گیگابایت حافظه‌ی RAM را تقدیم آن‌ها می‌کند. همچنین CPU آن هم مقداری ضعیف‌تر از ایکس‌باکس سری ایکس است. درنهایت نیز به قدرت واحد پردازش گرافیکی کنسول ایکس‌باکس لاکهارت می‌رسیم که گویا یک‌سوم قدرت ایکس‌باکس سری ایکس (۴ ترافلاپس به‌جای ۱۲ ترافلاپس) را در اختیار دارد.

ورج گزارش می‌دهد که رزولوشن تصاویر این کنسول معمولا بین Full HD 1080P و 1440P خواهد بود. حتی ظاهرا کیت‌های توسعه‌ی ارسال‌شده از ایکس‌باکس سری ایکس برای شرکت‌های بازی‌سازی نیز شامل گزینه‌ای رمزی با نام Dante می‌شوند؛ گزینه‌ای که پس از فعال شدن، قدرت دستگاه را تا حد توانایی ایکس‌باکس لاکهارت پایین می‌آورد تا سازندگان بتوانند اجرای بازی روی آن را هم تست کنند.

ایکس باکس سری ایکس

همه‌ی این شایعه‌ها درکنار پیدا شدن اشاراتی به ایکس‌باکس لاکهارت در فروشگاه ویندوز و ثبت برند «ایکس‌باکس سری» توسط مایکروسافت نشان می‌دهند که زمان زیادی تا رسیدن اطلاعات رسمی باقی نمانده است. ولی تا پیش از انتشار احتمالیِ داده‌های مورد بحث طی هفته‌های آتی، همه‌ی موارد گفته‌شده را باید شایعه‌های تاییدنشده به حساب آورد.


منبع GamingBolt
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده