// سه شنبه, ۱۳ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۶

جدیدترین تیزر تریلر فصل هشتم سریال Game of Thrones تماشاگران را برای جنگ وینترفل آماده می‌کند

بعد از انتشار دو تیزر، یک تریلر رسمی و دو ویدیوی پروموی کوتاه، شبکه HBO بالاخره ترس‌محورترین تیزر تریلر فصل هشتم «بازی تاج و تخت» را که بر پایه‌ی درنوردیده شدن وینترفل توسط زمستان جلو می‌رفت، منتشر کرد.

تلاش‌های شگفت‌انگیز دیوید بنیاف و دی. بی. وایس یعنی شورانرهای کاربلد سریال Game of Thrones با انتشار جدیدترین تیزر تریلر فصل هشتم «بازی تاج و تخت» که Aftermath نامیده شده است و مانند اسمش انگار دارد بلای نازل‌شده بر سر وینترفل پس از هجوم زمستان به دیوارها و اصطبل‌ها و برج‌های آن را به تصویر می‌کشد، به مرحله‌ی جدیدی وارد شد. همان اشخاصی را می‌گویم که بالاخره پس از چند سال فعالیتِ لایق تحسین دارند آماده‌ی پخش آخرین فصل از این اثر تلویزیونی بزرگ می‌شوند و با باور به عظمت محصول‌شان در جلب نگاه مخاطبان، کمر به ارائه‌ی ویدیوهای تبلیغاتی آن با کمترین اسپویل ممکن بسته‌اند. شات‌های قرارگرفته در این ویدیوی تازه از راه رسیده، به احتمال زیاد، مستقیما جایی در شِش اپیزود فصل پایانی نخواهند داشت و صرفا برای آن ساخته شده‌اند که ذهنیت بینندگان را بیش‌ازپیش، برای فاجعه‌های پیش‌رو آماده کنند. البته با یک نگاه انداختن ساده به این تریلر می‌توان فهمید که گوشه به گوشه‌ی آن، نکاتی آماده‌ی کشف شدن توسط تماشاگران هم پنهان شده‌اند؛ نکاتی که می‌توانند برای علاقه‌مندان به تئوری‌پردازی درباره‌ی رخدادهای کلیدی فصل هشتم، ضیافتی تازه و خون‌بار را برپا کنند.

دانلود ویدیو از آپارات

البته در روزهای اخیر به جز این ویدیو، دو پروموی کوتاه دیگر هم از فصل هشتم با نام‌های Together و Survival منتشر شده‌اند که اکثرا از همان تصاویر حاضر در تریلر اصلی بهره می‌برند و تنها با به‌کارگیری برخی دیالوگ‌ها و سکانس‌های متفاوت و تدوینی تازه، از زاویه‌ای مخصوص به خودشان اطلاعات مرتبط با کلیت داستانی فصل پایانی سریال محبوب HBO را به ذهن تماشاگران انتقال می‌دهند؛ ویدیوهایی با حضور تیریون لنیستر، دنریس تارگرین، جان اسنو و خیلی‌های دیگر که پیش‌تر در زومجی آن‌ها را تقدیم‌تان کرده‌ایم و یقینا تماشا کردن‌شان جذابیت‌های خاص خود را یدک می‌کشد.

Game of Thronesنخستین اپیزود فصل هشتم، پایانی و شش‌قسمته‌ی Game of Thrones، راس ساعت ۰۵:۳۰ بامداد روز دوشنبه، ۲۶ فروردین سال ۱۳۹۸ شمسی به وقت ایران پخش خواهد شد و به همین خاطر، انتشار این تعداد از تریلرهای جدید و البته خالی از سکانس‌های اطمینان‌بخش و اسپویل‌کننده با محوریت آن در روزهای اخیر، عجیب نبوده و نخواهد بود. اما Aftermath از برخی جهات، بین کل تریلرهای سریال لیاقت دریافت ستایش‌های ما را دارد؛ به این دلیل که به زیبایی اشیا آشنایی از دنیای سریال همچون علامت «دست پادشاه» که به تیریون تعلق داشت، Needle یا همان شمشیر آریا، صندلی چرخ‌دار چوبی برندون استارک، دستِ طلایی جیمی، پرِ متعلق به لیانا، زنجیرهایی که دنریس روزگاری آن‌ها را دور گردن اژدهایانش می‌انداخت و شمشیر وایت‌واکرکُش جان یعنی Longclaw را در جهانی پوشیده‌شده از برف، به رخ‌مان می‌کشد؛ طوری که باور کنیم همه‌ی اتفاقات تلخ‌وشیرین رخ‌داده تا به این‌جای کار، اکنون زیر خروارها برف سفیدرنگ و کشنده‌ی شب طولانی، محو شده‌اند؛ تا بفهمیم که فصل هشتم که مجموع دقایق همه‌ی اپیزودهایش روی عدد ۴۳۲ می‌ایستد، داستانی ویژه‌تر از همیشه خواهد داشت و احتمالا ما را با درگیری‌های فیزیکی و روحی جدی‌تری برای شخصیت‌های زنده‌مانده، مواجه خواهد ساخت.

Game of Thrones

راستی، اگر هنوز نمی‌دانید که در کدام قسمت از فصل هشتم ما روبه‌روی جنگ وینترفل سر خم خواهیم کرد، باید مطلع باشید که رویارویی شاه شب و انسان‌ها در این قلعه‌ی تاریخی استارک‌ها، اپیزود سوم فصل هشت را به خودش اختصاص داده است. از این جزئیات که بگذریم، به نظر می‌رسد که دیگر جدی‌جدی داریم به زمان تماشای اثری نزدیک می‌شویم که حتی خود جرج آر. آر. مارتین هم می‌گوید با وجود برخی از تفاوت‌های جدی‌اش با رمان‌های اصلی نوشته‌شده توسط او، حالا انقدر بزرگ شده است که وی نیز برای پایان‌بندی هفت‌گانه‌ی «نغمه‌ای از یخ و آتش» (A Song of Ice and Fire) قطعا به برخی از جزئیات داستان خلق‌شده توسط نویسندگان آن، توجه خواهد کرد. پس ما نیز می‌توانیم مطمئن باشیم که بالا رفتن شدت هایپ‌مان برای فصل هشتم با هر تریلر و خبر به شکلی بی‌اندازه، هیچ اشکالی ندارد.


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده