نویسنده: رضا اسکندری
// پنجشنبه, ۱۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۵۹

هرآنچه که برای پول درآوردن در آلتیمیت تیم فیفا ۲۱ باید بدانید

از خرید و فروش بازیکن‌ها تا سرمایه‌گذاری روی کارت‌های مختلف بازی؛ در این مقاله قصد داریم به‌بررسی و معرفی روش‌های مختلف پول درآوردن در قسمت آلتیمیت تیم فیفا 21 بپردازیم. با زومجی همراه باشید.

با رسیدن فصل پاییز مثل هرسال شاهد انتشار نسخه جدید بازی محبوب و پرطرفدار فیفا هستیم. الکترونیک آرتز (EA) که بازی فیفا ۲۱ را از فردا، جمعه ۱۸ مهرماه در دسترس کاربران قرار می‌دهد قول تغییرات بسیار زیاد و مهمی در این بازی را به طرفداران خود در سراسر جهان داده است. از بخش‌های مختلف این بازی شبیه‌ساز فوتبال که عبور کنیم به محبوب‌ترین و مهم‌ترین بخش آن یعنی بخش آلتیمیت تیم (Ultimate Team) می‌رسیم؛ بخشی که درکنار محبوبیت زیاد خود به سودآورترین بخش این بازی ورزشی برای الکترونیک آرتز تبدیل شده است. به‌طور خلاصه اگر بخواهیم این بخش را معرفی کنیم باید بگوییم که در این بخش شما باید با بازی کردن و به‌دست آوردن پول (که به‌صورت سکه در بازی وجود دارد) تیم خود را به‌طور مدام قوی‌تر کنید تا بتوانید بهتر با سایر بازیکنان حاضر در آن به‌رقابت بپردازید. بازیکنان زیادی در فیفا هستند که به‌خاطر قیمت بسیار بالایی که دارند و با جوایز کمی که بازی به‌شما می‌دهد به‌هیچ‌وجه نمی‌توان آن‌ها را خریداری کرد. البته اگر اهل خرج کردن پول واقعی هستید یا با شانس بالا بازیکن خوبی در پک‌ها به‌دست آورده‌اید، دسترسی به آن بازیکن‌ها آسان‌تر خواهد بود.

ما در این مقاله قصد داریم تا روش‌های مختلفی را که شما می‌توانید با کمک آن‌ها پول یا همان کوین بیشتری در بازی به‌دست آورید به‌شما معرفی کنیم. این روش‌ها شامل روش‌های بسیار آسان برای روزهای ابتدایی، روش‌های مختلف در قسمت چالش ساخت ترکیب (Squad Building Challenges) یا همان SBC و روش‌های مهم سرمایه‌گذاری روی کارت‌های مختلف هستند. تقریبا برای تمام قسمت‌های این مقاله به فاتبین (FUTBIN) احتیاج خواهید داشت که تمام اطلاعات مورد نیاز درباره قسمت آلتیمیت تیم را در اختیار شما قرار می‌دهد. توجه داشته باشید که این روش‌ها از روش‌های مبتدی برای به‌دست آوردن کوین در روزهای ابتدایی آغاز و با روش‌های حرفه‌ای در سرمایه‌گذاری به‌پایان می‌رسند؛ پس اگر قبلا در قسمت آلتیمیت تیم روش‌های پایانی این مقاله را انجام نداده‌اید به شما پیشنهاد می‌دهیم که با احتیاط بسیار زیادی این کار را شروع کنید. این شما و این هم بهترین روش های پول درآوردن در آلتیمیت تیم فیفا 21.

چالش‌های مربوط‌به فصل اول آلتیمیت تیم فیفا ۲۱

۱- به‌دست آورد کوین در روز‌های ابتدایی شروع بازی

با راحت‌ترین و آسان‌ترین روش‌های افزایش کوین این مقاله را شروع می‌کنیم. شما به‌راحتی می‌توانید در قسمت چالش‌های بازی و در جوایز مربوط‌به فصل اول با رسیدن به سطح دوم، پنج افزایش‌دهنده سکه به‌دست آورید که این افزایش‌دهنده‌ها مقدار ۵۰۰ کوین اضافه برای ۵ بازی به‌شما هدیه می‌دهند. این افزایش‌دهنده‌ها یکی از بهترین راه‌های به‌دست‌آوردن کوین در ابتدای بازی هستند. حالا زمانی‌که این افزایش‌دهنده‌ها را تهیه کردید سعی کنید که به بهترین شکل ممکن از آن‌ها استفاده کنید. برای مثال وقتی که آن‌ها را فعال می‌کنید در قسمت‌های دیویژن ریوالز (Division Rivals) بازی نکنید و در قسمت اسکواد بتلز (Squad Battles) به‌بازی بپردازید؛ برای بازی در این قسمت اصلا مهم نیست که تیم شما چقدر قوی باشد. با هر بازیکنی که در باشگاه داشته باشید می‌توانید روی درجه سختی‌های آسان‌تر بازی کنید و این نکته را هم به‌خاطر داشته باشید که درجه سختی آسان بازی امتیاز کمتری به‌شما می‌دهد ولی مقدار پولی که از آن کسب می‌کنید هیچ فرقی با درجه سختی‌های بالاتر ندارد پس به‌همین‌دلیل هرچقدر که حریف شما آسان‌تر باشد می‌توانید گل بیشتری بزنید و با ثبت کلین شیت کوین بیشتری کسب کنید و با وجود بوسترها سکه زیادی به حساب شما اضافه خواهد شد. در ابتدای بازی و در روز‌های آغازین تا جایی که می‌توانید در قسمت اسکواد بتل بازی کنید چون با این بازی‌ها و وجود بوستر پول خوبی به‌دست خواهید آورد.

جوایز بخش دیویژن ریوالز آلتیمیت تیم فیفا ۲۱

۲- به‌دست آوردن کوین در قسمت آنلاین

زمانی‌که مرحله قبل را پشت سر گذاشتید و با پول خوبی که به‌دست آوردید می‌توانید یک تیم خوب برای شروع بازی در قسمت آنلاین برای خود تهیه کنید. یادتان باشد که در این بازه‌های زمانی فکر خرید بازیکن‌های بسیار گران و قدرتمند را از سر خود بیرون کنید مگر اینکه قصد خرج کردن پول واقعی داشته باشید. اگر در سال‌های گذشته آلتیمیت تیم بازی کرده‌اید، می‌دانید که صعود به هر سطح از بخش دیویژن رایول جوایز مختلفی دارد و پنج بازی ابتدایی سطح شما را تعیین کرده و شما را در سطح تعیین شده قرار می‌دهد. برای مثال اگر در سطح ۹ قرار بگیرید و به سطح هشتم صعود کنید جایزه معینی را دریافت می‌کنید که از جایزه صعود به سطح بعدی کمتر است. امسال سیستم جدیدی به بازی اضافه شده که اگر شما پس از انجام پنج بازی ابتدایی در سطح هفتم قرار بگیرید تمام جوایز صعود سطح‌های قبلی را دریافت خواهید کرد. این سیستم به شما اجازه می‌دهد که در ابتدای بازی مقدار بسیار خوبی سکه به‌دست بیاورید پس سعی کنید که پنج بازی ابتدایی در بخش آنلاین را با دقت بسیار بالایی انجام دهید تا با قرار گرفتن در یک سطح خوب مقدار کوین بالایی را کسب کنید. در ادامه با رسیدن به دیویژن‌های بهتر، کوین مربوط به این بهبود سطح را هم دریافت می‌کنید که البته این اتفاق، فقط یک بار رخ می‌دهد و اگر کوین رسیدن به دیویژن خاصی را دریافت کنید، دیگر در دفعات بعدی که از دیویژن پایین‌تر به این سطح برسید کوین را دریافت نخواهید کرد.

اس‌بی‌سی‌های مهم در روزهای ابتدایی آلتیمیت تیم فیفا ۲۱

۳- اس‌بی‌سی‌های بسیار با ارزش در روزهای ابتدایی

در روزهای ابتدایی، بازی به شما پک‌های ریز و درشتی می‌دهد که معمولا محتویاتی که در آن‌ها وجود دارد، غیرقابل‌فروش هستند و تقریبا در تمام آن‌ها بازیکن‌های ضعیفی به‌شما تعلق می‌گیرد. همین بازیکن‌های ضعیف و ارزان می‌توانند حکم طلا را برای شما داشته باشند و کارت‌های این بازیکنان را می‌توانید به مقدار زیادی کوین تبدیل کنید. قسمت SBC همیشه یکی از مهم‌ترین قسمت‌های آلتیمیت تیم به‌شمار می‌رود که در آن شما با ساخت ترکیب‌های مورد نظر و تقدیم کردن کارت‌های استفاده شده در آن ترکیب‌ها به بازی، جوایز مختلفی را می‌توانید کسب کنید. این اس‌بی‌سی‌ها سطح‌های مختلفی دارند که تکمیل هرکدام از آن‌ها مستلزم خرج کردن مقدار مشخصی کوین است.

کارت‌های ضعیف و ارزانی که در ابتدا به‌دست آورده‌اید اینجا بسیار بسیار مفید خواهند بود. با ورود به بخش SBC به سربرگ FUNDATION بروید و به‌ترتیب چالش‌های آن قسمت را انجام دهید؛ اولین چالش این قسمت که باید انجام دهید تحت عنوان LET'S GET STARTED وجود دارد و به‌ترتیب به آخرین چالش با اسم LEAGUE AND NATION BASICS خواهید رسید. این چالش‌ها اصلا سخت نیستند و با بازیکن‌هایی بسیار ارزان و بسیار ضعیف قابل انجام دادن هستند و جایزه‌هایی که در این قسمت کسب می‌کنید هم خیلی باارزش نیستند ولی برای انجام مرحله بعد بسیار ضروری به‌شمار می‌روند. پس از انجام این چالش‌ها در همان سربرگ چالش‌های HYBRID را انجام دهید که اولین چالش‌های مهم و بسیار به‌صرفه برای شما در این قسمت تلقی می‌شوند. به ترتیب با انجام چالش‌های این قسمت می‌توانید پک‌هایی بسیار باارزش (RARE MEGA PACK) کسب کنید که در آن‌ها تنها بازیکن‌های طلایی کمیاب (RARE GOLD CARDS) وجود خواهند داشت. از اینجا به بعد به شانس شما بستگی دارد که چه بازیکن‌هایی را از این قسمت به‌دست آورید ولی این را فراموش نکنید که در روزهای ابتدایی بازی اکثر کارت‌های طلایی ارزش بالایی دارند و به احتمال زیاد پس از انجام این بخش مقدار بسیار خوبی کوین به‌دست خواهید آورد. آموزش و راه‌حل‌های انجام تمام این اس‌بی‌اس‌ها را در فوتبین می‌توانید پیدا کنید.

صفحه خرید پک‌های برنز در آلتیمیت تیم فیفا ۲۱

۴- کارت‌های مصرفی بازی و بازیکنان نقره‌ای و برنز

هر پکی که باز می‌کنید درکنار بازیکن‌های موجود در آن یک سری کارت مصرفی وجود دارد که بسیاری از آن‌ها قیمت زیادی ندارند ولی باید حواستان را جمع کنید چون ممکن است در پکی که باز می‌کنید یک سری کارت بسیار باارزش حضور داشته باشد. کارت‌هایی مانند کمیستری استایل‌ها (Chemistry Ctyles) و کارت‌های تغییر پست بازیکن‌ها (Position Modifiers) که برخی از آن‌ها بسیار گران هستند. برای مثال کمیستری استایل‌های هانتر (Hunter) و شدو (Shadow) و کارت تغییر پست بازیکن از مهاجم به هافبک هجومی (CF > CAM) بسیار محبوب هستند و قیمت بالایی دارند. اگر این کارت‌ها را در پک‌ها دریافت کردید آن‌ها را سریع به‌فروش نرسانید، یا خودتان آن‌ها را استفاده کنید یا با صبر کنید تا قیمت آن‌ها در روزهای پیش‌رو افزایش پیدا کند و سود بهتری از این کارت‌ها نصیب شما شود.

به‌دست آورد کوین در بازی ازطریق کارت‌های نقره‌ای و برنز یکی از مطمئن‌ترین و ساده‌ترین روش‌های کسب کردن کوین در آلتیمیت تیم به‌شمار می‌رود ولی برای انجام این روش باید صبر داشته باشید و زود خسته نشوید. یکی از روش‌های به‌دست آوردن کوین از این طریق خرید پک‌های برنز است. شما با خرید پک‌های برنز که برای هرکدام باید ۴۰۰ سکه خرج کنید سه بازیکن برنز و چند کارت مصرفی به‌دست خواهید آورد. هر کارت برنز معمولی را می‌توانید در ترانسفر مارکت با حداقل قیمت یعنی ۲۰۰ کوین به‌فروش برسانید؛ اگر کارت‌های برنزی که به‌دست آورده‌اید کارت‌ برنز کمیاب باشند ارزش بیشتری دارند و حتی می‌توانید از آن‌ها ۵۰۰ الی ۱۰۰۰ کوین به‌دست آورید. اگر کارت باارزش برنز هم به‌دست نیاورید و تمام کارت‌ها را با حداقل قیمت هم بفروشید بازهم سود خواهید کرد. این روش شاید سود کمی برای شما داشته باشد ولی سود آن مطمئن است و برای ابتدای بازی می‌تواند مقداری کوین اضافه در اختیار شما قرار دهد. این روش برای پک‌های نقره‌ای ریسک بالاتری دارد و برای پک‌های طلایی اصلا جواب نمی‌دهد مگر اینکه خوش‌شانس باشید و کارت بسیار خوبی را در آن‌ها به‌دست آورید.

مشاهده بازیکن‌های خریداری شده در بخش ترنسفر آلتیمیت تیم فیفا ۲۱

روش دیگر به‌دست آوردن کوین ازطریق کارت‌های نقره‌ای بازی است. در این روش شما باید برای آن وقت بگذارید و صبر داشته باشید. برای انجام این کار به ترانسفر مارکت بروید و کارت‌های نقره‌ای مربوط‌به یک لیگ پرطرفدار (به جز پنج لیگ معتبر اروپایی) مثل کارت‌های نقره‌ای مربوط‌به بازیکنان شاغل در لیگ چمپیونزشیپ انگلستان را جست‌وجو کنید. زمانی‌که می‌خواهید این کارت‌ها را پیدا کنید در قسمت فیلتر جست‌وجو حداکثر قیمت پیشنهاد (Bid Price‌) را روی ۳۰۰ کوین تنظیم کنید و وقتی که این کارت‌ها را پیدا کردید روی تمام کارت‌های نقره‌ای معمولی ۲۰۰ کوین و روی کارت‌های نقره‌ای کمیاب که درخشان‌تر از کارت‌های معمولی هستند حداکثر ۳۰۰ کوین قرار دهید. این کار را می‌توانید در یک زمان برای ۱۰۰ کارت انجام دهید.

پس از این کار باید صبر کنید تا ببینید چند عدد از کارت‌هایی که روی آن‌ها بید گذاشته‌اید قبول شده‌اند. اگر بیش از ۲۰ کارت به شما تعلق گرفته باشد (معمولا بیش از این مقدار است) شما سود خوبی کرده‌اید. به این ترتیب که شما بلافاصله بعد از به‌دست آوردن این کارت‌ها می‌توانید کارت‌های نقره‌ای معمولی را با قیمت ۵۰۰ کوین و کارت‌های نقره‌ای کمیاب را حتی تا ۱۰۰۰ کوین در مارکت قرار دهید و اگر در هر روز بتوانید حدود ۴۰ تا ۵۰ کارت را اینگونه به‌فروش برسانید سود بسیار خوبی نصیب شما خواهد شد. توجه داشته باشید که بعضی وقت‌ها کارت‌هایی که به‌دست آورده‌اید ممکن است برای اس‌بی‌سی‌ها مورد نیاز باشد و قیمت بسیار بالاتری داشته باشند یا اینکه خود کارت در آن لحظه از ترنسفر مارکت ارزش بالایی پیدا کرده باشد، قبل از اینکه این کارت‌ها را بفروشید حتما قیمت آن‌ها را بررسی کنید که بتوانید حداکثر سود ممکن را به‌دست آورید.

نمودار قیمت کارت دیوید دخیا در نرم‌افزار فوتبین

۵- خرید و فروش کارت‌ها در بهترین زمان ممکن

این روش کمی ریسک بالایی دارد ولی در طول سال‌های گذشته نشان داده است که می‌توان به آن به‌عنوان یک روش قابل اعتماد برای به‌دست آوردن کوین نگاه کرد. اگر بازیکن‌های خوبی در باشگاه خود دارید که قابل فروش هستند و قصد فروش آن‌ها را دارید، نباید آن‌ها را در زمان‌های مرده بازی بفروشید. کارت‌های محبوب بازی که اغلب بازیکنان از آن‌ها برای تیم خود استفاده می‌کنند در یک بازه‌های زمانی مشخص قیمت بالاتری پیدا کرده و در بیشتر اوقات قیمت پایین‌تری دارند. بهترین زمان فروش این بازیکن‌ها (بازیکن‌های قوی یا بازیکن‌هایی که در اکثر تیم‌ها استفاده می‌شوند) روز پنج شنبه است؛ چرا پنج شنبه؟ در قسمت آنلاین آلتیمیت تیم هر هفته و در روزهای جمعه، شنبه و یک شنبه (روزهای آخر هفته) یک سری مسابقات با نام ویکند لیگ (FUT CHAMPIONS WEEKEND LEAGUE) برگزار می‌شود که مهم‌ترین و سخت‌ترین قسمت آلتیمت تیم به‌شمار می‌رود. برای ورود به این مسابقات باید امتیازهای موردنیاز را کسب کنید و به‌‌همین‌دلیل باید تیم خوبی داشته باشید.

بازیکنان آلتیمیت تیم در سراسر جهان غالبا برای موفقیت در این بخش تیم خود را تقویت می‌کنند و به‌این‌خاطر که این مسابقات روز جمعه شروع می‌شود معمولا روز پنج‌شنبه روزی است که بازیکنان قصد دارند با جوایزی که در طول هفته به‌دست آورده‌اند تیم خود را تقویت کنند. به‌همین‌خاطر میزان تقاضا برای خرید کارت بازیکنان محبوب و قوی در روز پنج‌شنبه افزایش پیدا کرده و قیمت آن‌ها بیشتر می‌شود. شما می‌توانید نه‌تنها کارت‌هایی را که در باشگاه خود دارید در این روز به‌فروش برسانید که می‌توانید در طول هفته به‌خصوص در روز‌های یک‌شنبه و دوشنبه این کارت‌ها با قیمت پایین‌تری بخرید و آن‌ها را نگه دارید تا روز پنج‌شنبه که قیمت این کارت‌ها بیشتر می‌شود، آن‌ها را بفروشید.

۶- اس‌بی‌سی‌هایی کوچک با جوایزی ارزشمند

در گذر زمان الکترونیک آرتز اس‌بی‌سی‌هایی تحت عنوان (LEAGUE SBC) را که هرکدام از آن‌ها به یکی از لیگ‌های مختلف تعلق دارد به‌بازی اضافه می‌کند. این اس‌بی‌سی‌ها از نظر تعداد کارت مورد نیاز برای تکمیل کردن، بزرگ‌ترین اس‌بی‌سی‌های بازی قلمداد می‌شوند. در این سری از اس‌بی‌سی‌ها شما برای مثال به اس‌بی‌سی مربوط‌به به لیگ انگلستان می‌روید و در آن با ۲۰ بخش مختلف روبه‌رو خواهید شد که هرکدام از آن‌ها مربوط‌به به یکی از تیم‌های آن لیگ است. در هر بخش شما باید با کمترین خرج ممکن یک ترکیب ۱۱ نفره از تیم موردنظر را بسازید و جایزه مخصوص به آن بخش را دریافت کنید. تمام ۲۰ قسمت این اس‌بی‌سی جوایزی مخصوص به‌خود دارند و با کامل کردن تمام بخش‌های آن می‌توانید یک کارت قوی از یکی از بازیکنان آن لیگ را به‌دست آورید.

انجام تمام بخش‌های این اس‌بی‌سی‌ها اگر پول زیادی نداشته باشید اصلا به‌صرفه نخواهد بود ولی در هرکدام از آن‌ها یک سری SBC وجود دارد که جایزه‌ای بسیار باارزش را به‌شما می‌دهد. برای مثال در فیفا ۲۰ در اس‌بی‌سی مربوط‌به لیگ انگلستان با انجام SBC تیم چلسی یک پک بسیار باارزش به‌دست می‌آوردید که امکان وجود یک کارت از یک بازیکن محبوب با قیمت بالا در آن بیشتر از سایر جوایز قسمت‌های مختلف آن SBC بود. پس به‌خاطر بسپارید که در اس‌بی‌سی‌های لیگ‌های مختلف بگردید و قسمت‌های باارزش آن را پیدا کنید و با کامل کردن آن‌ها پک‌های خوبی به‌دست آورید. این اس‌بی‌سی‌ها به‌زودی در دسترس قرار خواهند گرفت.

اس‌بی‌سی‌های هفتگی مربوط‌به بازی‌های مهم در آلتیمیت تیم فیفا ۲۱

۷- سرمایه‌گذاری روی کارت‌های مختلف

سرمایه‌گذاری مهم‌ترین روش برای به‌دست آوردن مقدار زیادی کوین در آلتیمیت تیم فیفا قلمداد می‌شود. برای سرمایه‌گذاری روی کارت‌های مختلف که یک روش حرفه‌ای و با ریسک زیاد برای پول درآوردن در آلتیمیت است باید به چند نکته بسیار مهم توجه کنید. یک اینکه باید از نوسانات ترانسفر مارکت به‌خوبی آگاه باشید که اگر در سال‌های اخیر این بخش را بازی کرده باشید از آن آگاهی خواهید داشت. مورد دوم اینکه باید با فوتبین (FUTBIN) به‌طور مداوم قیمت بازیکن‌های موردنظر خود برای سرمایه‌گذاری را بررسی کنید و مورد آخر اینکه اصلا قصد نداشته باشد راه صد ساله را یک شبه بروید؛ با اینکار ممکن است به‌راحتی تمام پول خود را از دست بدهید. روش سرمایه‌گذاری به قسمت‌های مختلفی تقسیم می‌شود که در این بخش به‌طور جداگانه به‌بررسی و توضیح آن‌ها خواهیم پرداخت. بیشتر این قسمت‌ها به بخش SBC بازی مربوط می‌شود که باید با روند این بخش که در سال‌های اخیر تغییر زیادی نکرده است، آشنا باشید.

 • اس‌بی‌سی‌های بازی‌های مهم هر هفته (Marquee Matchup)

هر هفته در سراسر جهان بازی‌های مهمی جریان دارد که این بازی‌ها تاثیری کاملا مستقیم روی بخش آلتیمیت تیم خواهند داشت. هر هفته یک SBC با عنوان Marquee Matchup در اختیار کاربران قرار می‌گیرد که انجام دادن این اس‌بی‌سی‌ها نیازمند استفاده کردن از کارت بازیکن‌های تیم‌های حاضر در آن SBC است. این SBC همیشه شامل چهار بخش است که هر بخش به یک بازی مهم در آن هفته اختصاص دارد. برای مثال در نخستین سری از این اس‌بی‌سی در فیفا 21 شاهد حضور بازی منچستریونایتد و تاتنهام، المپیک مارسی و لیون و بازی شالکه و لایپزیش بودیم که برای کامل کردن هرکدام از این بخش‌ها باید از بازیکن‌های این تیم‌ها استفاده کنید. این سری از اس‌بی‌سی‌ها بسیار باارزش هستند و جوایز خوبی را به بازیکنان می‌دهند برای همین در زمان در دسترس قرار گرفتن این اس‌بی‌سی قیمت بازیکنان مورد نیاز در آن به‌شدت افزایش پیدا می‌کند.

برای مثال در هفته‌های آینده بازی دو تیم مچستریونایتد و چلسی را خواهیم داشت که به‌احتمال زیاد در این سری اس‌بی‌سی قرار می‌گیرد. همان‌طور که در قسمت قبلی توضیح دادیم شما باید ارزان‌ترین کارت‌های مربوط‌به بازیکنان این دو تیم را (ترجیحا کارت‌های طلایی معمولی و کمیاب) خریداری کنید و آن‌ها را در باشگاه خود نگه دارید و زمانی‌که این SBC عرضه شد آن‌ها را با سود زیادی به‌فروش رسانید. توجه داشته باشید که هر هفته تنها چهار بازی در این اس‌بی‌سی حاضر خواهد بود و باید به‌خوبی حدس بزنید که در هر هفته کدام بازی‌ها در آن قرار خواهند گرفت. نکته دیگر اینکه از خرید بازیکن‌های گران و محبوب برای این سرمایه‌گذاری به‌شدت پرهیز و سعی کنید ارزان‌ترین کارت‌های طلایی را با کمترین قیمت ممکن بخرید تا سود زیادی به‌دست آورید.

تیم منتخب هفته دوم قسمت آلتیمیت تیم فیفا ۲۱

 • کارت‌های بهترین بازیکن‌های هفته در فوتبال جهان

چهارشنبه هر هفته ۲۳ کارت جدید از بازیکنانی که در طول آن هفته فوتبال جهان بهترین عملکرد را داشته‌اند به بازی اضافه می‌شود. این کارت‌ها نسبت‌به آخرین کارت آن بازیکن قوی‌تر هستند و طبیعتا قیمت بالاتری دارند. این کارت‌ها که اینفورم (in-Form) نام دارند ممکن است برای هر بازیکنی که در طول آن هفته عملکرد درخشانی داشته است عرضه شوند. نکته بسیار مهم این است که زمانی‌که یک کارت ویژه از یک بازیکن عرضه می‌شود کارت معمولی او دیگر در پک‌ها وجود نخواهد داشت و برعکس پس از گذشت یک هفته و با عرضه کارت‌های جدید کارت‌های اینفورم قبلی از پک‌ها خارج می‌شوند و کارت معمولی آن‌ها دوباره به درون پک‌ها بازمی‌گردنند. به‌خاطر همین توضیحات به دو روش می‌توانید با این کارت‌ها کوین به‌دست آورید. اولین روش این است که وقتی کارت‌های اینفورم در دسترس و درون پک‌ها قرار می‌گیرند تعداد آن‌ها در ترانسفر مارکت به‌سرعت زیاد می‌شود و شما می‌توانید کارت‌های اینفورم با قدرت‌های ۸۰ تا ۸۴ را با حداقل قیمت آن‌ها یعنی ۱۰ الی ۱۲ هزار کوین خریداری کنید.

سعی کنید کارت‌ها را به همان روش بید گذاشتن که قبلا توضیح دادیم بخرید. کارت‌های اینفورم در اکثر اس‌بی‌سی‌های ویژه بازی مورد نیاز هستند و اگر شما چند عدد از آن‌ها را خریداری کنید حدودا دو یا سه هفته پس از خارج شدن آن‌ها از پک‌ها  قیمتشان در مارکت افزایش پیدا می‌کند و می‌توانید آن‌ها را با سود به‌فروش برسانید. روش دیگر افزایش کوین به‌واسطه کارت‌های اینفورم این است که شما کارت بازیکن‌هایی که فکر می‌کنید ممکن است در تیم منتخب هفته آینده حضور داشته باشند را با قیمت کم خریداری کنید و پس از عرضه اینفورم آن بازیکن و خارج شدن کارت معمولی او از پک‌ها، کارت‌های معمولی او را که قبلا خریداری کرده‌اید را بفروشید. برای مثال جک گریلیش به‌دلیل عملکرد بسیار خوب خود در مقابل لیورپول کاملا مشخص بود که در تیم منتخب هفته دوم قرار می‌گرفت و کارت معمولی او در طول آن هفت روز گران‌تر خواهد شد. در این روش سعی کنید روی کارت‌هایی سرمایه‌گذاری کنید که تقاضای بیشتری دارند و بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

نمودار قیمت کارت سزار آزپیلیکوئتا در نرم‌افزار فوتبین

 • کارت‌های مهم برای کامل کردن انواع SBC

همان‌طور که احتمالا تا الان متوجه شده‌اید، توجه کردن به اس‌بی‌سی‌ها و زیرنظر گرفتن آن‌ها می‌تواند سود زیادی را برای شما به‌همراه داشته باشد. موردی که اکنون قصد داریم برای شما توضیح دهیم از روز اول بازی تا روز انتهایی آن قابل اجرا خواهد بود و در تمام مدت زمان بازی می‌توانید از آن استفاده کنید. در گذر زمان و حدودا هر ماه شاهد یک رویداد جدید در آلتیمیت تیم خواهیم بود که کارت‌های جدیدی به بازی اضافه می‌کند که برخی از این کارت‌ها ازطریق انجام اس‌بی‌سی مربوط‌به آن قابل دسترسی هستند. برای تکمیل تک‌تک اس‌بی‌سی‌های بازی (چه در رویداد‌ها و چه خارج از آن‌ها مانند Marquee Matchup) شما علاوه‌بر چند کارت خاص که شرط انجام آن SBC است به تعداد زیادی کارت دیگر نیاز دارید که ترکیب ۱۱ نفره خود در آن SBC را کامل کنید. برخی کارت‌های بازی اُورال نسبتا بالایی دارند ولی اصلا کارت محبوب و پراستفاده‌ای قلمداد نمی‌شوند و تنها مزیت آن‌ها تکمیل کردن اس‌بی‌سی‌های مختلف با آن‌ها است؛ برای مثال می‌توان کارت تونی کروس در فیفا 20 را مثال زد که با وجود اُورال بالا خیلی کم مورد استفاده قرار می‌گرفت. این کارت‌ها زمانی‌که SBC نسبتا سخت و پرهزینه‌ای در بازی وجود نداشته باشد قیمت بسیار پایینی خواهند داشت (به‌خصوص روز‌های میانه هفته). اگر بتوانید اینگونه کارت‌ها را با قیمت پایین خریداری کنید، زمانی‌که یک SBC ویژه در دسترس بازیکنان قرار بگیرد تقاضا برای خرید آن‌ها برای کامل کردن اس‌بی‌سی بسیار زیاد می‌شود و قیمت آن‌ها ناگهان افزایش زیادی پیدا می‌کند.

در FIFA 20 کارتی مانند کارت فرانچسکو آچربی مدافع تیم لاتزیو با اُورال ۸۳ را می‌توانستید با قیمتی حدود ۱۰۰۰ کوین خریداری کنید و در زمان عرضه یک اس‌بی‌سیِ با ارزش آن را با قیمتی حدود سه الی چهار هزار کوین بفروشید. یک مثال بهتر می‌تواند فلیپه مدافع اتلتیکو مادرید باشد که کارتی با اُورال ۸۴ و قیمتی حدود ۴ الی ۵ هزار کوین داشت و در زمان عرضه یک SBC قیمت کارت او تا ۹ هزار کوین هم افزایش پیدا می‌کرد. به اینگونه کارت‌ها به‌اصطلاح (SBC Fodder) می‌گویند و در فیفا ۲۱ نیز حضور دارند. برای سرمایه‌گذاری روی این کارت‌ها باید صبر کنید تا قیمت‌های ترانسفر مارکت کمی پایدار و از هایپ اولیه آن‌ها کاسته شود. در فیفا ۲۱ می‌توان به کارت‌های بازیکنایی مانند تیاگو سیلوا مدافع میانی چلسی، پارخو هافبک وسط ویارئال، آرتور هافبک یونتوس، ایسکو هافبک رئال مادرید، رومانیولی مدافع آث میلان، آزپیلیکوئتا مدافع چلسی و بسیاری بازیکنان دیگر اشاره کرد. نکته بسیار مهم این است که سعی کنید روی بازیکنانی سرمایه‌گذاری کنید که در لیگ‌های معتبر بازی می‌کنند و ملیت پرکاربردی دارند. این موضوع به‌این‌خاطر است که برای کامل کردن یک اس‌بی‌سی باید بازیکنان با یکدیگر یک ارتباط مستقیم مانند لیگ یکسان یا ملیت یکسان داشته باشند و به‌همین‌دلیل یک بازیکن با لیگ یا ملیت نامناسب نمی‌تواند یک سرمایه‌گذاری خوب تلقی شود. برای مثال یک بازیکن با اُورال خوب ۸۳ در لیگ ترکیه با ملیت اروگوئه‌ای اصلا برای اینگونه سرمایه‌گذاری مناسب نیست. نکته دیگر این است که مدافعان و هافبک‌ها برای این روش بهترین سود را نصیب شما می‌کنند و تا جایی که می‌توانید سمت دروازه‌بان‌ها و مهاجم‌ها نروید.

منوی بخش آلتیمیت تیم با حضور ژائو فلیکس

نکات بسیار مهم در به‌دست آوردن کوین بیشتر

 • چالش‌های هفتگی بازی را تا جایی که می‌توانید همیشه انجام دهید تا مقدار خوبی سکه و چند پک خوب به‌دست آورید. معمولا چالش‌های هفتگی بازی که جوایز نسبتا خوبی دارند مانند عکس بالا نیازمند انجام یک سری کارهای حدودا آسان مانند زدن تعداد مشخصی گل در یک حالت خاص از بازی است که باید با شرایطی که بازی برای برای شما مشخص کرده انجام شوند.
 • همیشه و همیشه حواستان به بخش SBC باشد. ممکن است یک اس‌بی‌سی عرضه شود که برای انجام دادن آن بازیکن‌هایی نیاز داشته باشد که شما در تیم خود آن‌ها را دارید ولی از آن‌ها استفاده نمی‌کنید. این مواقع بهترین زمان فروش کارت‌های بدون استفاده شما خواهند بود.
 • اگر تعداد زیادی کارت برای سرمایه‌گذاری‌های کوتاه مدت یا بلند مدت خریداری کرده‌اید ولی پس از گذشت مدتی قیمت آن‌ها افزایش پیدا نکرد اصلا نترسید و از روی ترس آن‌ها را با قیمت کم‌تر نفروشید. اگر کارت‌هایی که خریداری کرد‌ه‌اید را باتوجه‌به گراف قیمت آن کارت در نرم‌افزار فوتبین در پایین‌ترین حالت ممکن خریده‌اید هیچ ضرری شما را تهدید نخواهد کرد. اگر روی کارت درست سرمایه‌گذاری کرده باشید بدون شک آن کارت‌ها برای شما سودآور خواهند بود.
 • همیشه سعی کنید در خریدن کارت‌ها برای سرمایه‌گذاری وقت بیشتری صرف کنید و با بید گذاشتن قیمتی کم‌تر از قیمت آن‌ها در ترانسفر مارکت، آن‌ها ارزان‌تر از قیمت معمول خریداری کنید؛ این روش ممکن است کمی بیشتر طول بکشد ولی سود بیشتری برای شما به‌همراه خواهد داشت.
 • همان‌طور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، مهم‌ترین نکته برای سرمایه‌گذاری این است که به‌طور مرتب FUTBIN را چک کنید تا از نوسان‌های قیمت کارت‌هایی که قصد دارید روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کنید یا کارت‌هایی که برای سرمایه‌گذاری خریده‌اید، مطلع باشید. همچنین اگر از مفید بودن یا نبودن یک کارت برای سرمایه‌گذاری روی آن مطمئن نیستید می‌توانید با مشاهده گراف قیمت آن کارت در این نرم‌افزار تا حد زیادی از این موضوع اطمینان حاصل کنید که یک کارت ارزش سرمایه‌گذاری دارد یا خیر.
 • در انتها این نکته را به‌خاطر بسپارید که قیمت‌های کارت‌های مختلف در کنسول پلی استیشن نسبت‌به کنسول ایکس باکس و پی‌سی متفاوت هستند و ممکن است که این روش‌ها به‌خوبی پلی استیشن روی ایکس باکس و پی‌سی جواب ندهند.

  نظر شما همراهان همیشگی سایت زومجی درباره این روش‌ها چیست؟ اگر شما هم روش خوبی برای افزایش کوین خود در قسمت آلتیمیت تیم می‌دانید آن را با ما و سایر خوانندگان زومجی به‌اشتراک بگذارید. همچنین اگر درباره موضوعات مختلف این مقاله سوالی دارید، سؤال خود را در قسمت نظرات بنویسید تا بتوانیم بهتر به‌شما عزیزان کمک کنیم.


  منبع زومجی
  اسپویل
  برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
  کاراکتر باقی مانده