نویسنده: میلاد فاطمی
// شنبه, ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۸

تعریف و تمجید سازنده Metro Exodus از پردازنده‌ کنسول های نسل نهم

یکی از برنامه‌نویسان بازی Metro Exodus، اعلام کرد پس از تجربه محدودیت‌های فراوان در نسل گذشته، بهبود و پیشرفت پردازنده‌‌های PS5 و ایکس باکس سری ایکس | سری اس کاملا مشهود است.

بالاخره کاربران کنسول‌های نسل نهمی پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس از روز گذشته به بازی Metro Exodus با پشتیبانی از رزولوشن 4K، نرخ 60 فریم برثانیه و ری تریسینگ دسترسی پیدا کردند. 

استودیوی 4a Games، سازنده بازی Metro Exodus که در آثار خود معمولا تکنولوژی‌های جدید را لحاظ می‌کند در این نسخه از بازی نیز سعی کرده است با بهبود جلوه‌های بصری یک اثر چشم‌نواز و جذابی را در اختیار کاربران کنسول‌های نسل نهم قرار دهد.

حال در جدیدترین اخبار بازی، ساعاتی پیش بن ارچارد، برنامه‌نویس ارشد استودیو، از بهبود قابل‌ توجه و مشهود قدرت پردازنده‌های PS5، ایکس باکس سری ایکس | سری اس خبر داد. او ضمن ستایش عملکرد پردازند‌‌ه‌‌های Zen 2 این کنسول‌ها اعلام کرد که «صادقانه آن‌ها پردازنده‌های بسیار خوبی هستند. به اعتقاد ما کارایی و عملکرد آن‌ها نیز بسیار بالا است. من به‌عنوان یک برنامه‌‌نویس این پیشرفت‌های حاصل شده را با محدودیت‌های فراوان پردازنده‌های نسل قبل مقایسه می‌کنم. بنابراین بهبود پردازنده‌های این نسل کاملا مشهود است.»

ارچارد در ادامه صحبت‌های خود همچنین اذعان کرد که پردازنده‌‌های کنسول‌های پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس روند توسعه بازی‌ها را نیز تسهیل کرده‌اند. «ما تنها بخشی نیستیم که به این پردازنده‌‌ها فشار وارد می‌کنیم؛ اما با اطمینان عرض می‌کنم که آن‌ها پردازنده‌‌های بسیار خوبی هستند. به اعتقاد من تمام بخش‌ها درنهایت از افزایش قدرت پردازنده‌های استفاده شده بهره خواهند برد.»

علاقه‌مندان به سری مترو و آثار شوتر می‌توانند روی پلتفرم‌های پی سی و کنسول‌های نسل نهم بازی Metro Exodus Enhanced Edition را تجربه کنند. حال نوبت شما است تا در صورت تجربه بازی نظرات خود درخصوص آن را با ما نیز به اشتراک بگذارید.


منبع gamingbolt
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده