نویسنده: میلاد فاطمی
// سه شنبه, ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۵

پرداخت هزینه هنگفت توسط اپیک برای حق انحصار بازی Borderlands 3

براساس اطلاعات منتشر شده، شرکت اپیک گیمز به‌منظور انحصاری کردن بازی Borderlands 3 مبلغی در حدود ۱۴۶ میلیون دلار به ناشر بازی یعنی تیک تو اینتراکتیو پرداخت کرده است.

طرفداران آثار اکشن نقش آفرینی به خوبی با سری بوردرلندز آشنایی دارند؛ مجموعه‌ای که سال گذشته چهارمین نسخه از آن تحت عنوان Borderlands 3 در دسترس عموم قرار گرفت و توانست نظرات مثبت منتقدین و کاربران را به خود جلب کند. چنانچه زومجی را دنبال کرده باشید، احتمالا در جریان هستید پیش از اینکه اواسط سال ۲۰۲۰، بازی بوردرلندز 3 برای کاربران استیم عرضه شود، برای مدتی در انحصار فروشگاه اپیک گیمز قرار داشت.

حال در جدیدترین اخبار بازی، ساعاتی پیش مدارک و اطلاعاتی در فضای مجازی منتشر شده مبنی‌بر اینکه سران اپیک گیمز برای انحصاری کردن بازی Borderlands 3 مبلغ هنگفت و قابل‌توجهی را به ناشر بازی یعنی شرکت Take-Two Interactive پرداخت کرده‌اند. براساس گزارش ارایه شده، مبلغ ۱۱۵ میلیون دلار برای حق انحصار بازی که شامل ۸۰ میلیون دلار تضمین حداقلی جهت پوشش هزینه‌ها، ۱۵ میلیون دلار برای تعهد بازاریابی و ۲۰ میلیون دلار نیز برای پرداخت هزینه‌های غیر قابل جبران می‌شود، پرداخت شده است. البته این تمام داستان نیست و شرکت اپیک گیمز ۱۱ میلیون دلار دیگر برای Handsome Collection و ۲۰ میلیون دلار برای Civilization 6 نیز پرداخت کرده‌ که با این حساب مجموعه کل پرداختی این شرکت به تیک تو اینتراکتیو به عدد ۱۴۶ میلیون دلار می‌رسد.

شاید در نگاه اول مبلغ ذکر شده زیاد به‌نظر برسد، اما اسناد منتشر شده حاکی از آن هستند که تنها طی دو هفته اپیک گیمز هزینه حداقل پرداخت تضمین خود را جبران کرده و حدود ۹.۲ میلیون دلار از فروش بازی Borderlands 3 درآمد خالص به‌دست آورده است. در این بازه زمانی کوتاه ۱.۵۶ میلیون کاربر صرفا جهت تجربه این بازی وارد این فروشگاه شده که از این مقدار ۵۳ درصد از آن‌ها کاربران جدید فروشگاه اپیک به حساب می‌آیند.

حال نوبت شما است تا درصورتیکه بازی Borderlands 3 را ازطریق فروشگاه اپیک گیمز تجربه کرده‌اید، نظرات و تجزیبات خود از آن را با ما نیز به اشتراک بگذارید.


منبع ign
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده