نویسنده: میلاد فاطمی
// دوشنبه, ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۳

نینتندو به دنبال تولید و انتشار بازی‌ های کاملا جدید

شانتارو فوروکاوا، مدیر نینتندو، به‌تازگی طی مصاحبه‌ای اعلام کرد که سیاست کاری شرکت در آینده مبتنی‌بر تولید بازی‌های جدید درکنار تمرکز روی مجموعه‌های شاخص خود برنامه‌ریزی شده است.

تا چند سال پیش بسیاری از گیمرها و منتقدین صنعت بازی‌های ویدیویی نینتندو را به‌دلیل توجه صد درصدی خود روی تولید و عرضه نسخه‌های جدیدی از تنها چندین مجموعه ازجمله ماریو (Mario)، زلدا (Zelda) و پوکمون (Pokémon) متهم می‌کردند. این غول ژاپنی نیز به‌نظر می‌رسد نظرات این گروه از مخاطبان را شنیده و چنانچه آثار نینتندو طی سال‌های گذشته را مروری داشته باشیم، درکنار تکیه به سیاست قبلی، شاهد عرضه بازی‌های جدیدی ازجمله سری اسپلتون (Splatoon)، بازی Xenoblade Chronicles،  ARMS و Ring Fit Adventure نیز بوده‌ایم.

حال اما در جدیدترین اخبار بازی، ساعاتی پیش شانتارو فوروکاوا، مدیر نینتندو، در مصاحبه‌ای اعلام کرد که جهت حفظ رقابت، ساخت و عرضه IPهای جدید در برنامه کاری شرکت قرار گرفته شده است. باتوجه به صحبت‌های فوروکاوا، درکنار این مورد همچنان شاهد نسخه‌های جدیدی از مجموعه‌های شاخصی چون ماریو و زلدا نیز خواهیم بود. 

«بازی‌ها یک ضرورت در زندگی نیستند. از همین‌رو برای اینکه مخاطبان در مدت زمان محدود خود آن‌ها را انتخاب کنند، باید جذاب و سرگرم‌کننده باشند. رقابت سخت است و من چندان خوش‌بین نیستم. خودم به‌شخصه همواره به‌دنبال انواع گوناگون سرگرمی هستم و آن‌ها را مطالعه می‌کنم. در آینده ما درکنار ادامه سیاست گذشته جهت عرضه نسخه‌‌های جدیدی از مجموعه‌های ماریو و زلدا، تمرکزی هم روی تولید آثار کاملا جدید خواهیم داشت.»

حال باید منتظر ماند و دید چه زمانی شاهد معرفی و عرضه بازی‌های جدید نینتندو خواهیم بود و آیا می‌توانند دنباله‌روی مسیر ماریو و زلدا باشند یا خیر؟ لطفا نظرات و پیش‌بینی‌های خود در این زمینه را با ما نیز به اشتراک بگذارید.


منبع gamingbolt
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده