// یکشنبه, ۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۳

چاپ ترجمه انگلیسی کتاب هیدئو ‌کوجیما

جدیدترین کتاب هیدئو کوجیما در حال ترجمه به انگلیسی است. او در این کتاب از منابع الهامش در ساخت بازی‌ها می‌گوید. با ادامه خبر همراه زومجی باشید.

براساس جدیدترین اخبار، کتاب هیدئو کوجیما، بازی‌ساز محبوب ژاپنی به نام The Gifted and My Lovable Memes (به‌صورت تحت‌اللفضی: [ژن] با استعداد و میم‌های دوست‌داشتنی من) در حال ترجمه به زبان انگلیسی است. این کتاب برای اولین‌بار در سال ۲۰۱۹ در ژاپن منتشر شد و حاوی مقالاتی هستند که کوجیما در آن‌ها درباره‌ی منابع الهامش صحبت می‌کند. عنوان کامل نسخه‌ی انگلیسی قرار است این‌گونه ترجمه شود: The Creative Gene: How books, movies, and music inspired the creator of Death Stranding and Metal Gear Solid؛ که به فارسی می‌توان اینگونه ترجمه کرد: «ژن خلاق: چگونه کتاب‌ها، فیلم‌ها و موسیقی به منابع الهام خالق دث استرندینگ و متال گیر سالید تبدیل شدند.»

نسخه‌ی انگلیسی توسط انتشارات Viz به چاپ می‌رسد. گفتنی است که یکی از حوزه‌های کاری عمده‌ی این انتشارات چاپ مانگا است. در این کتاب همچنین گفت‌و‌گو‌های بین کوجیما و جن هوشینو، بازیگر و موسیقی‌دان نیز وجود دارد. او کسی است که قطعه‌ی موسیقی Pop Virus او در بازی دث استرندینگ پخش می‌شود. اگر مشتاق شدید که کمی بیشتر درباره‌ی کتاب بدانید، در ادامه خلاصه‌ای از آن آمده است:

«از وقتی که هیدئو کوجیما، خالق متال گیر سالید و دث استرندینگ سن زیادی نداشت، به‌شدت به فیلم، موسیقی و کتاب علاقه‌مند بود. این‌ها اشتیاق او را به داستان‌ها و داستان‌گویی شعله‌ور می‌کردند و نتایج چنین اشتیاقی را می‌توان در بازی‌های ویدیویی شاخص و جریان‌ساز او مشاهده کرد. کوجیما حالا رئیس استودیوی مستقل خودش به نام کوجیما پروداکشنز است و از علاقه‌ی او به صنعت سرگرمی تا به امروز ذره‌ای کاسته نشده است. مجموعه‌ی مقالاتی که در این کتاب می‌خوانید، به برخی از منابع الهام یکی از بزرگ‌ترین افراد صنعت بازی می‌پردازد و شما را با بینش و طرز تفکر یکی از خلاق‌ترین ذهن‌های حال حاضر در فرهنگ عامه آشنا می‌کند.»

نسخه‌ی انگلیسی این کتاب در تاریخ ۱۲ اکتبر ۲۰۲۱ (۲۰ مهر ۱۴۰۰) منتشر خواهد شد.

نظر شما کاربران زومجی در این خصوص چیست؟ آیا مشتاق مطالعه‌ی این کتاب هستید؟ نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.


منبع vg247
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده