// جمعه, ۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۵۰

مایکروسافت قیمت اشتراک شش‌ماهه‌ ایکس باکس لایو گلد را به ۶۰ دلار افزایش داده است

مایکروسافت به‌تازگی قیمت اشتراک Xbox Live Gold را تغییر داده و حالا قیمت اشتراک شش‌ماهه‌ی این سرویس با ۲۰ دلار افزایش، به ۶۰ دلار رسیده است.

طبق جدیدترین اخبار بازی، مایکروسافت قیمت‌ اشتراک‌های زمانی مختلف سرویس Xbox Live Gold را تغییر داده است. قیمت‌ها برای اشتراک یک‌ماهه به ۱۰.۹۹ دلار، اشتراک سه‌ماهه به ۲۹.۹۹ دلار و شش‌ماهه به ۵۹.۹۹ دلار تغییر پیدا کرده است. این تغییرات شامل ۱ دلار افزایش برای اشتراک یک‌ماهه، ۵ دلار افزایش برای اشتراک سه‌ماهه و ۲۰ دلار افزایش برای اشتراک شش‌ماهه می‌شوند.

باتوجه‌به اینکه قیمت اشتراک ۱۲ ‌ماهه سرویس لایو گلد در سال ۲۰۲۰ برابر با ۶۰ دلار بود، قیمت ۶۰ دلاری برای اشتراک شش‌ماه بدین معنی است که هزینه‌ی استفاده از این سرویس برای مشترکین نسبت به سال گذشته دوبرابر شده است. البته ناگفته نماند که مایکروسافت از ماه ژوئیه ۲۰۲۰ (تیر) فروش اشتراک ۱۲ ماهه ایکس باکس لایو گلد را متوقف کرده است. همچنین این تغییر قیمت به این معنی است که هزینه‌ی اشتراک یک‌ماهه ایکس باکس لایو گلد (۱۱ دلار) فقط ۴ دلار کمتر از اشتراک یک‌ماهه سرویس ایکس باکس گیم پس آلتیمت (۱۵ دلار) است.

مایکروسافت در این خصوص توضیح می‌دهد: «ما هرچندوقت یک‌بار دست به ارزیابی ارزش و نحوه‌ی قیمت‌گذاری سرویس‌هایمان می‌زنیم تا خود را با بازارهای مناطق جغرافیایی مختلف تطبیق و به سرمایه‌گذاری در جامعه‌ی کاربری ایکس باکس ادامه دهیم. در برخی بازارها، سال‌ها است که قیمت اشتراک Xbox Live Gold تغییر نکرده است؛ حتی در تعدادی از این بازارها بیش از ۱۰ سال است که هیچ تغییری در قیمت‌گذاری این سرویس اعمال نشده است.»

مایکروسافت در ادامه اضافه می‌کند: «اگر درحال‌حاضر مشترک سرویس‌های شش‌ماهه یا ۱۲ ماهه سرویس گلد ایکس باکس هستید، هیچ هزینه‌ی اضافه‌تری پرداخت نخواهید کرد. بااین‌حال، اگر قصد دارید که اشتراک خود را تمدید کنید، هزینه‌ی شما براساس قیمت‌های جدید محاسبه خواهد شد.» علاوه‌براین، مایکروسافت اشاره کرده که همین حالا به مشترکین برخی کشورها درباره‌ی افزایش قیمت سرویس گلد ایکس باکس اطلاع داده شده است و اینکه افزایش هزینه‌ی اشتراک حداقل تا ۴۵ روز پس از اطلاع به کاربران اعمال نخواهد شد.

افزایش قیمت اشتراک شش‌ماهه Xbox Live Gold به ۶۰ دلار

دارندگان کنسول‌های ایکس باکس برای تجربه‌ی بازی‌های چندنفره باید مشترک سرویس گلد باشند. این موضوع برای تجربه‌ی بازی‌های آنلاین فری-تو-پلی مانند Warzone و Fortnite نیز صادق است. این در حالی است که تجربه‌ی این دسته از بازی‌ها روی پلتفرم‌های رقیب بدون پرداخت هیچ هزینه‌ی اضافی ممکن است. بااین‌حال، اشتراک سرویس Xbox Live Gold مزایایی نیز دارد؛ مانند استفاده از تخفیف‌های متنوع و بازی‌های رایگانی که هرماهه ارائه می‌شوند و کاربر پس از دانلود بازی‌های مذکور می‌تواند آن‌ها را برای همیشه نگه دارد.

مایکروسافت در سال ۲۰۱۹ دو سرویس گلد و گیم پس را با هم ترکیب و آن را قالب سرویس گیم پس آلتیمت معرفی کرد که درحال‌حاضر هزینه‌ی اشتراک ماهیانه‌ی آن ۱۴.۹۹ دلار است. کاربران با عضویت در گیم پس آلتیمت علاوه‌بر دسترسی به بازی‌های مختلف و متنوع مایکروسافت و سایر شرکت‌های بازی‌سازی، قادر به تجربه‌ی تمام بازی‌های سرویس EA Play نیز هستند.

مایکروسافت در ماه مارس ۲۰۲۰ (فروردین) عنوان کرده بود که سرویس گلد ایکس باکس نزدیک به ۹۰ میلیون مشترک دارد؛ درحالی‌که در همان زمان تعداد مشترکین گیم پس کمی بیش از ۱۰ میلیون بود. این احتمال وجود دارد که مایکروسافت به این دلیل قیمت اشتراک ایکس باکس لایو گلد را افزایش داده تا کاربران را ترغیب کند که سرویس خود را به گیم پس تغییر دهند.

نظر شما کاربران زومجی درخصوص این افزایش قیمت چیست؟ آیا با این تصمیم مایکروسافت موافق‌اید یا مخالف؟ لطفا نظرات خود را درصورت تمایل با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.  


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده