// دوشنبه, ۱۰ آذر ۹۹ ساعت ۱۸:۲۷

اگرچه آمار دقیقی از فروش کنسول‌های جدید منتشر نشده، اما گزارش‌های دردسترس حاکی از آن هستند که پلی استیشن 5 بزرگ‌ترین عرضه در کشور بریتانیا را به‌خود اختصاص داده است.

چند روز پیش با عرضه رسمی کنسول‌های پلی استیشن 5 و ایکس باکس‌های جدید، نسل نهم کنسول‌های خانگی شروع شد. حتی پیش از عرضه این کنسول‌ها، تحلیلگران رقابت سختی در این نسل را برای سونی و مایکروسافت پیش‌بینی کرده بودند.

اگر زومجی را دنیال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که در این مدت زمان عرضه، به‌نظر می‌رسد اقبال عمومی بیشتر سمت کنسول پلی استیشن 5 سونی است؛ به‌عنوان مثال چندی پیش گزارشی منتشر شده بود که در کشور ژاپن PS5 بیش‌از چهار برابر مجموع دو کنسول ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس فروش داشته است.

حال اما در جدیدترین اخبار بازی، شواهد گویای این موضوع هستند که محبوبیت پلی استیشن 5 تنها محدود به کشور زادگاهش نمی‌شود؛ چراکه ساعاتی پیش اطلاعاتی منتشر شد که این کنسول با پشت‌سر گذاشتن پلی استیشن 4، لقب بزرگ‌ترین عرضه تاریخ کنسول‌های خانگی در کشور بریتانیا را به‌خود اختصاص داده است.

پلی استیشن 5

البته هنوز سونی از ارائه آمار و ارقام رسمی در این خصوص امتناع کرده است، اما براساس گزارش‌های دردسترس از آنجایی که PS4 در سال ۲۰۱۳ در ۴۸ ساعت توانسته بود بالغ‌بر ۲۵۰ هزار واحد در این کشور فروش داشته باشد، باید منتظر یک آمار فوق‌العاده برای سونی و پلی استیشن 5 باشیم. این موضوع خود به این معنی است که پلی استیشن 5 حداقل در این بازه زمانی کوتاه توانسته رقیب‌های مستقیم خود را پشت‌سر بگذارد. ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس در بریتانیا در زمان عرضه خود حدود ۱۵۵ هزار واحد فروش داشته‌اند.

نکته جالب توجه در این گزارش این است که همانند ایکس باکس سری ایکس، نسخه پرطرفدار کنسول نسل نهمی سونی در بریتانیا، پلی استیشن 5 دیسک‌خور است و ۲/۳ فروش را از مجموع فروش PS5 به خود اختصاص داده است. باید توجه داشته باشید که درصورتیکه مشکل عدم موجودی کنسول‌های سونی و مایکروسافت در سراسر جهان رخ نمی‌داد، احتمالا این آمار ارائه شده حتی می‌توانست بسیار بهتر از این اعداد و ارقام باشد. 

حال باید منتظر ماند و دید درنهایت این رقابت تنگاتنگ و جذاب به سود کدام‌یک از غول‌‌های صنعت بازی‌های ویدیویی خواهد شد؟ لطفا شما هم نظرات و پیش‌بینی‌های خود در این زمینه را با ما نیز به اشتراک بگذارید.


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده