// دوشنبه, ۳ آذر ۹۹ ساعت ۲۱:۴۷

کریستوفر درینگ از Gameindustry می‌گوید آمار و ارقامی از میزان فروش پلی استیشن 5 از برخی بازارها شنیده که اگر صحت داشته باشند، عرضه‌ی این کنسول را تبدیل به بزرگ‌ترین در تاریخ خواهد کرد.

به‌نظر می‌رسد که میزان فروش کنسول پلی استیشن 5 می‌تواند به‌طرز قابل‌توجه‌ای بیشتر از فروش پلی استیشن 4 در زمان عرضه باشد و روی دادن چنین موضوعی می‌تواند عرضه‌ی کنسول نسل نهمی سونی را به‌طور بالقوه تبدیل به موفق‌ترین و بزرگ‌ترین عرضه‌ی یک کنسول در طول تاریخ کند. کریستوفر درینگ از نشریه‌ی Gameindustry.biz طی دو توییت اشاره کرده که آمار‌ و ارقامی از برخی بازارها نشان می‌دهد که کنسول جدید سونی در راه یک عرضه‌ی رکورد‌شکن از لحاظ میزان فروش است.

او می‌گوید: «آمار و ارقامی از برخی بازارها به گوشم خورده که حاکی از میزان فروش هنگام عرضه‌ی بسیار بیشتر پلی استیشن 5 نسبت به پلی استیشن 4 است. ایکس باکس هم قبلا گفته بود که عرضه‌ی ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس از ایکس باکس وان بزرگ‌تر بوده است. اگر بتوانم صحت آن اعداد و ارقام را تایید کنم، حتما آن‌ها را منتشر خواهم کرد.»

از درینگ سؤال شد که فکر می‌کند چرا سونی قادر نبوده همه‎‌ی تقاضای بسیار زیاد برای خرید پلی استیشن 5 را تأمین کند و او در پاسخ می‌گوید که ممکن است محدودیت‌هایی جدی در فرایند تولید یا توزیع محصول وجود داشته باشد و اینکه سونی به احتمال زیاد تعداد افرادی را که قصد خرید پلی استیشن 5 را داشته‌اند، دست‌کم نگرفته است. بااین‌حال، او پیش‌بینی می‌کند با اینکه محدودیت‌هایی در تأمین پلی استیشن 5‌های بیشتر وجود دارد، «این کنسول احتمالا بزرگ‌ترین عرضه را در تاریخ تجربه خواهد کرد.»

با اینکه هنوز رقم دقیقی به‌صورت رسمی از میزان فروش هنگام عرضه‌ی پلی استیشن 5 منتشر نشده است، درینگ می‌گوید آمار و ارقام به‌دست آمده از برخی بازارها از میزان فروش کنسول نسل نهمی سونی «بسیار بیشتر از میزان فروش هنگام عرضه‌ی پلی استیشن 4 است.» همچنین اخیر تایید شده بود که کنسول پلی استیشن 5 چهار برابر بیشتر از ایکس باکس سری ایکس در ژاپن فروخته است و اینکه میزان فروش هنگام عرضه‌ی PS5 کمتر از PS4 در ژاپن بوده است؛ گرچه این موضوع احتمالا به‌دلیل شرایط متفاوت حال حاضر در این کشور و جهان باشد.

 از طرفی، مایکروسافت نیز اعلام کرده که به‌خاطر عرضه‌ی موفقیت‌آمیز کنسول‌های نسل جدیدش، مخصوصا در بریتانیا، به‌خود می‌بالد. ردموندی‌ها می‌گویند ایکس باکس سری ایکس «بزرگ‌ترین عرضه را در تاریخ ایکس باکس تجربه کرده است.» بااین‌حال، به‌نظر نمی‌رسد که مایکروسافت تمایلی به اعلام جزئیات بیشتری از آمار فروش کنسول‌های نسل جدیدش داشته باشد، چراکه فیل اسپنسر اظهار کرده بود که دوست ندارد «مایکروسافت تمرکزش را از افزایش آمار بازیکنان ایکس باکس به موضوع فروش کنسول منحرف کند.»

باید منتظر ماند و دید که آیا سونی جزئیات آمار فروش پلی استیشن 5 را فاش خواهد کرد یا خیر، ولی اگر توییت‌هایی که کریستوفر درینگ منتشر کرده درست از آب دربیایند، شاید سونی دوست داشته باشد این موفقیت را با طرفداران به‌اشترک بگذارد.

نظر شما کاربران زومجی دراین‌خصوص چیست؟ نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.


منبع gamesradar

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده