// یکشنبه, ۲۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۳۰

شرکت آتاری در کنار ساخت کنسول جدید رمز ارز هم تولید می‌کند

خبرگزاری بلومبرگ گزارش کرده که آتاری در کنار ساخت کنسول Atari VCS می‌خواهد ارز دیجیتالی را با پشتیبانی بیت‌کوین برای استفاده در کنسول جدیدش تولید کند تا کاربران با استفاده از آن بتوانند خرید‌های درون برنامه‌ای انجام دهند

شرکت آتاری قرار است در پاییز امسال یک کنسول جدید روانه‌ی بازار کند که حالا طبق جدیدترین اخبار بازی، مشخص شده است که آن‌ها به درکنار عرضه‌ی کنسول‌شان وارد کسب‌وکار جدیدی شده‌اند که درحقیقت چیزی نیست جز ساخت رمزارز. کنسول Atari VCS برای عرضه در ماه نوامبر (آبان-آذر) برنامه‌ریزی شده است که قرار است کاربران بتوانند با استفاده از رمزارز جدید آتاری به‌نام «ژتون‌های آتاری» یا Atari Tokens در این کنسول آیتم‌های مختلف خریداری کنند.

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ، بیت‌کوین قرار است از ۲۹ اکتبر (۸ آبان) یک میلیون دلار را قالب ژتون‌های آتاری ۲۵ سنتی به فروش برساند. بازیکنان قادر خواهد بود که از این ژتون‌ها برای پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای بازی‌های کنسول VCS استفاده کنند و آتاری امیدوار است که  شاید بتواند این ژتون‌ها را به‌عنوان استانداردی در زمینه‌ی رمزارز‌های صنعت بازی مطرح کند. همچنین گفته شده است که این رمزارز گیمینگ قرار است از نوع با قیمت ثابت باشد (Gaming Stablecoin)، گرچه این مورد هنوز برای عرضه آماده نیست.

شرکت آتاری نسبت به گذشته بسیار کوچک‌تر شده است و درحال‌حاضر فقط حدود ۲۰ کارمند در آن‌جا مشغول به کار هستند. آن‌ها امیدوارند که بعد از اینکه خود را از آستانه‌ی ورشکستگی نجات دادند، عرضه‌‎ی یک کنسول جدید همراه‌با رمزارز اختصاصی بتواند دوباره برند آتاری را سر زبان‌ها بیندازد. استراتژی بازاریابی آن‌ها برای کنسول جدید مبتنی بر جذب افرادی است که به‌دنبال تجربه‌ای نوستالوژیک از بازی‌های قدیمی آتاری هستند. درواقع، آتاری می‌خواهد با معرفی نسخه‌ی به‌روزتری از بازی‌های از قبیل Missile Command: Recharged این کار را انجام دهند. از منظر قیمت کنسول باید گفت که Atari VCS قرار است با برچسب ۳۹۰ دلاری به فروش برود که تقریبا هم‌قیمت نسخه‌ی دیجیتالی پلی استیشن 5 است.

آتاری کنسول VCS را برای عرضه در ماه نوامبر برنامه‌ریزی کرده است. همچنین طرفداران می‌توانند برای پیش خرید این کنسول یک دسته‌ی مدرن گیمینگ یا یک دسته‌ی جوی‌استیک کلاسیک یا هردو را سفارش دهند. گفتنی است که هرکدام از این کنترلرها ۶۰ دلار قیمت دارند.

نظر شما کاربران زومجی دراین‌باره چیست؟ نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.


منبع gamespot
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده