// یکشنبه, ۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۵۷

بازی فاینال فانتزی 16 ممکن است با درجه سنی بزرگسال عرضه شود

به نظر می‌رسد که برخلاف قاعده‌ی همیشگی سری بازی Final Fantasy، اسکوئر انیکس «فاینال فانتزی 16» را به‌عنوان یک بازی مناسب برای افراد بالای ۱۸ سال ساخته است.

مطابق انتظارات تمامی رسانه‌ها و گیمرها، درجه‌ی سنی قسمت‌های مختلف مجموعه بازی Final Fantasy از مثبت ۱۶ سال فراتر نمی‌رود. به همین خاطر وقتی که نقش جدی خون در تریلر رونمایی از بازی فاینال فانتزی 16 را دیدیم، بسیار متعجب شدیم و به تفاوت داشتن کلیدی آن با قسمت‌های دیگر این سری شک کردیم. حالا یک مجله‌ی اروپایی و مورد تایید اسکوئر انیکس در صفحه‌ای که به بازی Final Fantasy 16 تعلق داشت، درجه‌ی سنی آن مطابق سیستم PEGI را مثبت ۱۸ سال دانسته است. البته باید صبر کرد و دید که آیا بازی با همین درجه‌ی سنی به بازار می‌رسد یا با اعمال برخی تغییرات، به درجه‌ی سنی همیشگی مجموعه یعنی مثبت ۱۶ سال باز می‌گردد.

سازندگان بازی Final Fantasy 16 همان سازندگان بازی Final Fantasy XIV: Online هستند که حالا به خلق یک «فاینال فانتزی» داستانی و تک‌نفره می‌پردازند. «فاینال فانتزی 14» با هر به‌روزرسانی، بیشتر از قبل در جلب نظر مخاطبان موفق بود و به همین خاطر اکنون افراد زیادی برای ساخته شدن «فاینال فانتزی» جدید توسط استودیو سازنده‌ی آن هیجان دارند.

شایعه‌های راه‌یافته به اخبار بازی می‌گویند که ۴ سال از زمان آغاز ساخت بازی فاینال فانتزی 16 می‌گذرد. اثری که کاملا یک فانتزی حماسی و خالی از اِلمان‌های مدرن به حساب می‌آید و در انحصار زمانی کنسول پلی ‌استیشن 5 سونی قرار دارد. اسکوئر انیکس به‌تازگی اعلام کرد که فعلا هیچ پلتفرم دیگری را برای عرضه‌ی بازی مورد بحث در نظر نگرفته است.


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده