// چهار شنبه, ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۶

بازی Metro Exodus با تصمیم کمپانی Koch Media به انحصار فروشگاه اپیک گیمز در آمده است

کمپانی THQ Nordic اعلام کرده است که با تصمیم کمپانی Koch Media نسخه پی سی بازی Metro Exodus به یکی از بازی‌های انحصاری فروشگاه Epic Games تبدیل شده است.

بازی Metro Exodus جدید‌ترین بازی مجموعه Metro است که همواره به عنوان یکی از برترین مجموعه‌های پسا‌آخر‌الزمانی و تیراندازی شناخته می‌شود. مدتی پیش اعلام شد که نسخه کامپیوتر این بازی به صورت انحصاری از فروشگاه اپیک گیمز به فروش خواهد رسید و علاقه‌مندان به این بازی باید از طریق این فروشگاه اقدام به خرید آن کنند. این تصمیم با واکنش‌های مختلفی رو‌به‌رو شد و حتی فروشگاه استیم نسبت به ان ابراز نارضایتی کرده است. حال طبق جدید‌ترین اخبار بازی، کمپانی THQ Nordic در شبکه اجتماعی توییتر به اعلام موضع خود در رابطه با این امر پرداخته است.

این کمپانی در توییت‌های خود اعلام کرده است که کمپانی Koch Media به عنوان مالک IP و کمپانی Deep Silver به عنوان ناشر بازی Metro Exodus تصمیم گرفته‌اند که نسخه پی سی این بازی منحصرا از فروشگاه Epic Games به فروش برسد. با این وجود مالکیت هر دوی این کمپانی‌ها در اختیار کمپانی THQ Nordic قرار دارد، اما این کمپانی نقشی در این تصمیم نداشته است و تصمیمات نهایی را کمپانی Koch Media اتخاذ می‌کند.

در ادامه کمپانی THQ Nordic ضمن اشاره به این نکته که ممکن است بازی‌های بعدی این کمپانی به صورت انحصاری زمانی از فروشگاه‌های خاصی به فروش برسند، اعلام کرده است که هم‌اکنون رویکرد این کمپانی در دسترس قرار دادن تولیدات در حداکثر فروشگاه‌های عرضه کننده بازی‌های ویدیویی و فراهم کردن زمینه انتخاب پلتفرم موردعلاقه از سوی بازیکنان است. این گفته کمپانی مذکور بدان معنا است که ممکن است بازی جدید مجموعه بازی‌هایی همچون Saints Row و Dead Island به صورت انحصاری از فروشگاه‌های خاصی به فروش برسد.

بازی Metro Exodus در تاریخ ۱۵ فوریه (۲۶ بهمن) روی پلتفرم‌های پی سی، ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 عرضه خواهد شد. هم‌اکنون می‌توانید با مراجعه به فروشگاه‌های اپیک گیمز، پلی استیشن، مایکروسافت و آمازون اقدام به پیش‌خرید این بازی کنید. از دیگر خبر‌های مرتبط با این بازی می‌توان به مشخص شدن حجم نسخه پی سی بازی و سیستم موردنیاز برای اجرای آن اشاره کرد.


منبع Dualshockers
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده