نویسنده: آریا بهپور
// چهار شنبه, ۲۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۲

God of War تبدیل به بهترین بازی انحصاری PS4 شد

God of War توانست با کنار زدن رقبای قدرتمندی مثل The Last of Us Remastered، رتبه اول انحصاری‌های PS4 را به‌دست آورد.

در روزهای گذشته شاهد انتشار نقدهای جدیدترین نسخه از سری محبوب God of War بودیم. نقدهایی عالی با امتیازهای بالا که نویدبخش اثری زیبا و با کیفیت هستند. سایت‌هایی مانند گیم‌اسپات هم نقد مثبتی در مورد بازی منتشر کرده بودند و آن را تلاش مناسبی برای تمرکز دوباره روی سری God of War و کاراکتر کریتوس و ساخت اثری دانسته بود که هم یک دنباله محسوب می‌شود و هم به نوعی یک ریبوت.

حال با زیاد شدن نقدها و بالا رفتن میانگین امتیاز بازی، می‌توان God of War را بهترین اثر انحصاری پلی استیشن 4 تا امروز نامید. سایت متاکریتیک که مسئولیت جمع‌آوری امتیازها و نمایش میانگین آن‌ها را دارد، تا پیش از این بازی The Last of Us Remastered را بر اساس نقدها به عنوان بهترین انحصاری پلی استیشن 4 مشخص می‌کرد و سرانجام این جایگاه به اثر تحسین شده‌ی استودیو سانتا مونیکا رسید. هرچند امتیاز هر دو بازی در متاکریتیک 95 است، ولی باید به تعداد نقدها هم دقت کرد که در این زمینه گاد آف وار با ۹۰ نقد نسبت به ۶۰ نقد The Last of Us Remastered جلوتر است و احتمالاً این تعداد بیشتر هم خواهد شد. رتبه سوم هم به دیگر بازی ناتی‌ داگ یعنی Uncharted 4 اختصاص دارد که توانسته میانگین ۹۳ را به‌دست آورد.

هرچند God of War توانسته تا الان عنوان بهترین بازی انحصاری PS4 را به نام خود ثبت کند، ولی همچنان بهترین بازی این کنسول طبق میانگین امتیازها GTA V است.  اثری که مدتی قبل خبری در مورد سودآوری حیرت‌انگیز آن منتشر شد و با میانگین ۹۷ در صدر بازی‌های کنسول سونی قرار دارد.

God of War جدید، بالاخره کریتوس را از اساطیر یونانی جدا کرده و به سمت اساطیر نورس (اسکاندیناوی) برده است. دنیای جدیدی که کریتوس در آن تنها نبوده و پسرش آتریوس نیز همراه او خواهد بود. می‌توانید پیش از تجربه بازی، با خواندن این مقاله در زومجی با دنیای جدید گاد آف وار و خدایان آن بیشتر آشنا شوید.


منبع gamespot
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده