نویسنده: مسیح کریمی
// پنجشنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۴

22 سریالی که دوست داریم احیا شوند

در این مقاله به ۲۲ سریالی که می‌پردازیم که ادامه ساخت آن‌ها لغو شده است اما دوست داریم این سریال‌ها احیا شوند.

در طول سال‌های اخیر شاهد لغو سریال‌های زیادی بودیم که برخی از آن‌ها با تحسین زیادی نیز مواجه شده‌اند، اما برخی از این سریال‌ها خوش شانس نیز بوده‌اند و توسط برخی از شبکه‌ها احیا شده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به سریال Brooklyn Nine-Nine توسط شبکه NBC، سریال Lucifer (لوسیفر) توسط شبکه نت فلیکس و سریال The Expanse توسط آمازون اشاره کرد. علاوه‌بر این، سریال Veronica Mars توسط شبکه هولو احیا و فصل جدید آن ساخته شده است. علاوه‌بر این، در طول سال‌های گذشته شبکه Netflix سریال Arrested Development، سریال The Killing و سریال Longmire را احیا کرده بود. بااین‌حال، همیشه سریال‌هایی نیز وجود دارند که شایسته احیا هستند یا ما دوست داریم که این سریال‌ها احیا شوند. بااین حال، این مقاله قرار نیست شامل سریال‌هایی مثل سریال Penny Dreadful شود که سریال Penny Dreadful: City of Angels تایید و رسما معرفی شد و درواقع اتفاقات این دو سریال در یک جهان جریان دارد و همچنین قرار است شخصیت‌های مشترکی نیز داشته باشند و بدین ترتیب امکان احیای سریال اصلی تقریبا دیگر ممکن نیست. علاوه‌بر این، باتوجه‌به انتشار فیلم Deadwood، امکان احیای سریال Deadwood نیز وجود ندارد که این موضوع در مورد سریال Sense8 نیز صدق می‌کند. حال در این مقاله به ۲۲ سریالی می‌پردازیم که دوست داریم احیا شوند.

Crazyhead

سریال Crazyhead

سریال Crazyhead (کریزی‌هد) عمدتا با سریال Buffy the Vampire Slayer (بافی قاتل خون‌آشام‌ها) مقایسه می‌شود و داستان غیر متعارف دو شکارچی شیطان را روایت می‌کند که به‌دنبال شکار آن‌ها و نجات دنیا هستند. این سریال کمدی ترسناک محصول شبکه Channel 4  است و ترکیب کارا تئوبولد و سوزی وکوما باعث شده تا شاهد یک زوج بامزه و با استعداد در این سریال باشیم و باعث جلب توجه طرفداران سریال‌های فراطبیعی شود. بااین حال، شبکه Channel 4 پس از ساخت و انتشار یک فصل از این سریال، تصمیم به لغو ادامه پخش آن گرفت، اما شاید شبکه نتفلیکس خانه خوبی برای احیای سریال Crazyhead باشد.

نتفلیکس حقوق ساخت و پخش سریال Crazyhead را خریداری کرده است

نتفلیکس مسئولیت پخش سریال Crazyhead در کشورهای غیر از بریتانیا و ایرلند را بر عهده داشته است و باتوجه‌به همکاری نزدیک شبکه Channel 4 و نتفلیکس، این احتمال وجود دارد که نتفلیکس تصمیم به احیای این سریال در آینده نزدیک بگیرد. نکته جالب اینجا است که در ماه فوریه سال ۲۰۱۸، شبکه نتفلیکس حقوق ساخت و انتشار سریال Crazyhead را حدود دو سال پس از لغو آن، از شبکه چنل ۴ خریداری کرده است اما تا به امروز شاهد تمدید این سریال برای فصل دوم نبود‌ه‌ایم. 

Freaks and Geeks

سریال Freaks and Geeks

در سریال Freaks and Geeks شاهد حضور بازیگران شناخته شده‌ای هستیم

فصل اول سریال Freaks and Geeks (فریکس اند گیکس) بدون شک یکی از بهترین سریال‌های کمدی چند سال اخیر با حضور بازیگرانی بود که بسیاری از آن‌ها امروز ستاره‌های سینما هستند. بااین‌حال، شاید عجیب باشد که چرا این سریال پس از ساخت و انتشار تنها یک فصل از آن لغو شده است. پل فیگ، کارگردان فیلم Bridesmaids (ساقدوش‌ها)، وظیفه ساخت این سریال کمدی را بر عهده داشته که اتفاقات آن در دهه ۸۰ میلادی و در یک دبیرستان جریان داشت. در سریال Freaks and Geeks شاهد نقش آفرینی بازیگرانی چون جیمز فرانکو، سث روگن، لیندا کاردلیانی، جیسون سیگل، جان فرانسیس دالی، سم لیواین، مارتین استار، بکی آن بیکر و باسی فیلیپ، بودیم، اما زمان نامناسب پخش آن، باعث عدم استقبال از آن و درنهایت لغو سریال توسط شبکه NBC شد. شبکه نتفلیکس که سابقه طولانی در احیای سریال‌ها به‌خصوص سریال‌های کمدی دارد و حتی در طول سال‌های گذشته شاهد احیای سریال‌های قدیمی بسیاری بوده‌ایم، شاید گزینه مناسبی برای احیای سریال Freaks and Geeks باشد. 

Wonderfalls

سریال Wonderfalls

در این مقاله قرار است نام برایان فولر را زیاد بشنویم

پیش از اینکه نام برایان فولر با سریال Hannibal (هانیبال) به سر زبان‌ها بیفتد، او با همکاری تاد هالند سریال Wonderfalls (واندرفالز) را تولید و منتشر کرد. بااین حال، سرنوشت این سریال کمدی تحسین شده شبکه فاکس نیز چندان خوب نبود و تنها پس از یک فصل لغو شد. سریال Wonderfalls داستان جی تایلر با بازی کارولین داویرناس (که با فولر در سریال هانیبال نیز همکاری کرده بود) را روایت می‌کند که در یک فروشگاه هدیه در نیاگارا فالز کار می‌کند و او به نظر می‌رسد صداهایی از مجسمه‌هایی که شبیه حیوانات هستند، می‌شنود. شبکه نتفلیکس باتوجه‌به سابقه خوبی که در احیای سریال‌های این چنینی دارد، می‌تواند خانه مناسبی برای احیای این سریال محبوب کمدی باشد که در آن بازیگران شناخته شده‌ای مثل لی پیس نیز حضور داشتند. فولر پیش از این گفته بود که حداقل ۳ تا ۴ فصل دیگر برای ادامه داستان جی و سریال Wonderfalls برنامه دارد. بااین حال، بازگشت فولر به‌عنوان نویسنده، شورانر و کسی که خط داستانی جی تایلر را شکل می‌دهد، بسیار مهم است و قطعا شخصی مثل فولر همیشه به‌دنبال آزادی عمل و اختیار تام است. بااین‌حال، در طول مقاله قرار است نام برایان فولر را چند بار دیگر بشنویم.

Community

سریال Community

بدون هیچ شکی Community (کامیونیتی) یکی از بهترین سریال‌های کمدی چند سال اخیر تلویزیون است که توسط دن هارمون خلق و در بین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۴ از شبکه NBC به روی آنتن رفت و پس از ساخت پنج فصل از آن، این شبکه ادامه ساخت آن را لغو کرد و فصل ششم و پایانی این سریال از یاهو اسکرین منتشر شد. نتفلیکس، هولو و یوتیوب می‌توانند گزینه مناسبی برای احیای این سریال باشند. در هر حال باتوجه‌به جدایی سریال‌های سیتکام محبوبی سریال Friends و سریال The Office، سریال Community می‌تواند جایگزین مناسبی برای این دو سریال در نتفلیکس باشد.

Continuum

سریال Continuum

سریال Continuum یکی از سریال‌های خوش ساخت علمی تخیلی چند سال اخیر تلویزیون است

Continuum (زنجیره) یکی از سریال‌های خوش ساخت علمی تخیلی چند سال اخیر تلویزیون است که در مجموع در ۴ فصل و در بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ از شبکه شوکیس به روی آنتن رفت. بااین‌حال، بسیاری اعتقاد دارند که این سریال هنوز پتانسیل‌های داستانی بسیاری برای ارائه دادن دارد و می‌توان هنوز فصل‌های بیشتری از این سریال تحسین شده را تولید و منتشر کرد. فصل چهارم سریال Continuum قرار بود دارای ۱۳ قسمت باشد، اما شبکه شوکیس ۷ قسمت آن را حذف کرد تا فصل پایانی آن تنها در ۶ قسمت منتشر شود و احتمالا این شبکه به‌نوعی تلاش کرد تا اتفاقات این سریال را به پایان برساند. بااین حال، بسیای امیدوار هستند که روزی شبکه‌ای مثل نتفلیکس یا آمازون سریال Continuum را احیا کنند تا طرفداران شاهد ادامه ماجراجویی و داستان کیرا کامرون با یک بودجه بزرگ‌تر و آزادی عمل بیشتر برای سازندگان سریال باشند.

Dead Like Me

سریال Dead Like Me

در ابتدای مقاله هم گفتیم که قرار است نام برایان فولر را زیاد بشنویم. سریال Dead Like Me یک سریال کمدی-فانتزی بسیار متفاوت از برایان فولر بود که داستان یک دختر ۱۸ ساله به نام جورجیا را روایت می‌کرد؛ دختری که در همان قسمت پایلوت کشته و به روحی تبدیل شد که وظیفه کشتن یا به بیان بهتر گرفتن جان افراد دیگر را داشت. بااین‌حال، سریال Dead Like Me پس از ساخت و انتشار دو فصل از آن، توسط شبکه شوتایم لغو و در سال ۲۰۰۹، فیلم Dead like Me: Life After Death نیز تولید و منتشر شد که به‌نوعی ادامه اتفاقات سریال اصلی را پوشش می‌داد. این سریال کیفیت خوبی در زمان خود داشت و توانست تجربه‌ای متفاوت در مورد زندگی پس از مرگ را ارائه دهد و قطعا پتانسیل‌های بیشتری را برای ارائه دارد و شاید فولر دوران ساخت این سریال را بسیار افتضاح و سخت توصیف کرده، اما سریال Dead Like Me مستحق یک شانس دوباره برای دیده شدن توسط بینندگان تلویزیون به‌خصوص توسط نسل جدید است.

Stargate Universe

سریال Stargate Universe

سریال Stargate Universe ترکیبی از بازی Destiny و مجموعه پیشتازان فضا است

سریال Stargate Universe (استارگیت یونیورس) ممکن است توجه افراد بیشتری را به خود جلب کند. شاید در توصیف دنیا و اتفاقات این سریال بتوان گفت که این سریال ترکیبی از بازی Destiny و مجموعه Star Trek (پیشتازان فضا) است که در بین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ از شبکه Syfy به‌روی آنتن رفت. این سریال بخشی از مجموعه Stargate (استارگیت) است که این روزها یک نسخه اینترنتی از این مجموعه نیز منتشر شده است. درکنار ساخت سریال‌های جدید از مجموعه جنگ ستارگان و پیشتازان فضا، شاید احیای Stargate Universe یا حتی مجموعه استارگیت گزینه مناسبی برای سرویس‌های استریمی مثل نتفلیکس یا هولو باشد که ممکن است در آینده به‌دنبال یک سریال مشابه باشند.

Pushing Daisies

سریال Pushing Daisies

حتی جایزه امی و نقدهای بسیار مثبت هم نتوانست مانع از لغو سریال Pushing Daisies پس از ساخت و انتشار دو فصل از آن شود. برایان فولر این سریال کمدی-فانتزی را خلق کرده و نام‌های آشنایی چون لی پیس نیز در این سریال حضور داشتند. این سریال در طول سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ از شبکه ABC به‌روی آنتن رفت و داستان پسری به نام ند را روایت می‌کند که توانایی خارق‌العاده‌ای دارد و می‌تواند تنها با یک بار لمس، موجودات مرده را زنده کند، اما قدرت او محدودیت‌هایی نیز دارد. طبق آن، او با یک بار لمس ‌می‌تواند شخص مرده را زنده کند، اما با لمس دوباره آن شخص مجددا خواهد مرد. همین موضوع باعث منزوی شدن ند می‌شود و این تنها شروع یک داستان جالب و متفاوت است که شاید امروز دنیای تلویزیون فاقد چنین داستان‌هایی است و احیای چنین سریال‌هایی می‌تواند اتفاق مهمی برای بازگشت به این دنیاهای متفاوت باشد.

Dollhouse

سریال Dollhouse

جاس ویدون پیش از ساخت فیلم Avengers بیشتر به‌عنوان سازنده سریال شناخته شده است

پیش از اینکه جاس ویدون برای ساخت فیلم Avengers شناخته شود، او بیشتر برای ساخت سریال شناخته می‌شد. سریال Dollhouse یکی از سریال‌های شناخته شده او بود که با اینکه در ابتدا نتوانست نظر منتقدان را جلب کند، اما به یکی از کارهای خوب او تبدیل شد که به سرنوشت شوم لغو شدن نیز دچار شده است. این سریال در بین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۰ در دو فصل از شبکه فاکس به‌روی آنتن رفت، اما درنهایت به علت کمبود بیننده ادامه پخش آن لغو شد. این سریال داستان شخصیت اکو را روایت می‌کند که با یک فناوری پس از انجام هر مأموریت هویت و شخصیت او پاک و هویتی جدیدی به او داده می‌شود تا بتواند هر مأموریت را به بهترین شکل ممکن انجام دهد و همیشه آمادگی انجام هر ماموریتی را داشته باشد. قطعا موضوع سریال انقدر جالب است که روزی این مجموعه احیا شود.Timeless

سریال Timeless

سازندگان سریال Timeless برای چندین فصل برنامه داشتند

بدون شک سریال Timeless (بی‌انتها) یکی از بهترین سریال‌های سفر در زمان است که تصمیمات عجیب شبکه NBC باعث شد تا سرنوشت خیلی مشخصی نداشته باشد و درنهایت هم پس از دو فصل به کار خود پایان داد و NBC تصمیم گرفت در دو قسمت به اتفاقات سریال پایان دهد و این دو قسمت تنها بخش کوچکی از داستان سریال را خاتمه داده است. سریال Timeless توانسته بود نظر مثبت منتقدان را جلب کند و همچنین استقبال خوبی نیز در ابتدا از سریال شده بود، اما این سریال با افت شدید بیننده مواجه شد و همچنین اختلافات بسیار نیز بین بخش تلویزیونی سونی پیکچرز و NBC رخ داد و همه این اتفاقات باعث شد تا سرنوشت سریال مبهم شود و به میزان بینندگان آن نیز ضربه زیادی زد. اگرچه اتفاقات این سریال در دنیای کمیک قرار است ادامه پیدا کند، اما نتفلیکس حق پخش جهانی سریال را بر عهده داشت و ممکن است در آینده نیز به ادامه دادن سریال Timeless با بازیگران اصلی یا حتی ساخت فصل جدید آن با بازیگران و شخصیت‌های جدید علاقه‌مند باشد. علاوه‌بر این، سازندگان سریال از برنامه خود برای ساخت چندین فصل دیگر از سریال خبر داده‌ بودند و این می‌تواند فرصت خوبی برای شبکه‌ای مثل نتفلیکس باشد.

Constantine

سریال Constantine

Constantine شاید سریال کم نقصی نباشد، اما یکی از بهترین محصولات تلویزیونی است که از مجموعه‌های DC اقتباس و منتشر شده است. این سریال توانسته بود با نمایش یک جان کنستانتین متفاوت طرفداران و بینندگان خودش را پیدا کند، اما این مورد هم باعث نشد تا شبکه NBC برای تمدید آن راضی شود و حتی شبکه CW نیز تمایلی به احیای این سریال از خود نشان نداد و درنهایت تصمیم گرفت از این شخصیت در سریال‌های خود استفاده کند و یک سریال انیمیشنی نیز براساس آن تولید و منتشر کرده است. بااین حال، پس از احیای سریال Lucifer توسط نتفلیکس، بسیاری امیدوار هستند تا اتفاقی مشابه نیز برای سریال Constantine رخ دهد. علاوه‌بر این، سرویس استریم جدید HBO Max نیز می‌تواند فرصت مناسبی برای احیای این سریال باشد که سال‌ها است طرفداران در انتظار این لحظه هستند.

Ash vs Evil Dead Season 2

سریال Ash vs Evil Dead

سریال Ash vs Evil Dead یکی از آخرین قربانیان کمبود بیننده است

سریال Ash vs Evil Dead (اش علیه مرده شریر) یکی از آخرین قربانیان کمبود بیننده است. سریالی بسیار با کیفیت با دنیای آخر الزمانی که شیاطین و اهالی جهنم بار دیگر پس از اتفاقات سه‌گانه کمدی ترسناک فیلم The Evil Dead (مرده شریر) از جهنم بازگشته‌اند و حال اش ویلیامز با بازی بروس کمپبل، باید با آن‌ها مقابله و کتاب نکرونومیکن را نابود کند. بااین حال، این سریال پس از ساخت و انتشار سه فصل از آن و با وجود تحسین منتقدان، لغو شد تا یکی از بهترین سریال‌های تلویزیونی با موضوع آخر الزمانی و تهاجم جهنمی‌ها، لغو شود. سریالی که لحن متفاوتی نسبت به آثار مشابه داشت و همین موضوع وجه تمایز آن با بسیاری از سریال‌های دیگر بود. بسیاری از طرفداران سریال Ash vs Evil Dead امیدوار بودند تا نتفلیکس یا آمازون این سریال را احیا کنند، اما هنوز شاهد چنین اتفاقی نبوده‌ایم. بااین‌حال، اگر صحنه پایانی فصل سوم این سریال را مشاهده کرده باشید آیا دوست ندارید که این سریال در یک دنیای کاملا آخر الزمانی ادامه پیدا کند؟

Agent Carter

سریال Agent Carter

فصل دوم سریال Agent Carter با یک کلیف هنگر بزرگ به پایان رسید

پس از موفقیت سریال Agents of SHIELD (ماموران شیلد)، شبکه ABC خیلی سریع ساخت سریال Agent Carter (ایجنت کارتر) را آغاز کرد که اتفاقات آن پس از حوادث فیلم Captain America: The First Avenger و پیش از احداث سازمان شیلد جریان داشت و تمرکز آن روی شخصیت پگی کارتر بود. با اینکه سریال کیفیت خوب و قابل قبولی داشت و توانسته بود نظر بینندگان را نیز جلب کند، اما زمان پخش نامناسب و پخش ضعیف آن، باعث ریزش شدید بینندگان سریال شد و درنهایت پس از ساخت دو فصل از آن، شبکه ABC ادامه ساخت این سریال را با یک کلیف هنگر بزرگ به پایان رساند تا یکی از بزرگ‌ترین رازهای سریال بدون جواب باقی بماند. بااین حال، بسیاری امیدوار هستند که شبکه دیزنی پلاس سریال Agent Carter را احیا کند، اما در حال حاضر این شبکه تصمیم به همکاری با بخش تلویزیونی مارول را ندارد و فعلا ممکن است در کوتاه مدت شاهد احیای این سریال توسط دیزنی پلاس نباشیم. بااین حال، شبکه هولو نیز می‌تواند گزینه خوبی برای ایجنت کارتر باشد.

The Defenders

سریال‌های مارولی نتفلیکس

حتی محبوب فصل سوم سریال Daredevil مانع لغو آن توسط نتفلیکس نشد

بدون شک یکی از دلایل موفقیت شبکه نتفلیکس پخش سریال‌هایی از مجموعه مارول بود، اما حتی محبوبیت برخی از این سریال‌ها باعث نشد تا نتفلیکس به‌نوعی با لغو این سریال‌ها به سرویس استریم جدید دیزنی پلاس پاسخ دهد. این سریال‌ها شامل سریال Iron Fist (آیرون فیست)، سریال Luke Cage (لوک کیج) و سریال The Punisher (پانیشر) پس از دو فصل، به‌همراه سریال Daredevil (دردویل) و سریال Jessica Jones (جسیکا جونز) پس از سه فصل، می‌شود که شاید سریال Iron Fist کیفیت خوبی نداشته باشد یا سریال Luke Cage نیز پایین‌تر از انتظار بوده، اما شاید برای بسیاری عجیب باشد که چرا نتفلیکس به این راحتی سریال Daredevil را لغو کرد که طبق آمارها نیز استقبال بسیار خوبی از فصل سوم آن شده بود.

The Punisher

بااین‌حال، هر دلیلی که باعث این اتفاق شده، اما قرارداد مارول و نتفلیکس باعث شده تا مدت زمانی مشخص امکان احیای این سریال‌ها وجود نداشته باشد. باتوجه‌به احتمال حضور شخصیت بولز آی در فصل چهارم، قطعا فصل چهارم سریال Daredevil می‌تواند بسیار مورد انتظار باشد و همچنین شاید فصل سوم سریال The Punisher نیز درنهایت به اثری اکشن‌تر از دو فصل قبلی تبدیل شود و حتی اگر دیزنی پلاس به آن علاقه‌ای نداشته باشد، اما هولو از هم‌اکنون به احیای این سریال‌ها ابراز علاقه کرده است.

American Vandal

سریال American Vandal

حتی عجیب‌تر از داستان سریال‌های مارولی نتفلیکس، شاید لغو سریال American Vandal (تخریبگر آمریکایی) پس از دو فصل بود. این سریال کمدی حالتی مستند گونه و سبک روایتی متفاوت با دیگر سریال‌ها دارد که توانسته نظر مثبت منتقدان را به خود جلب کند، اما به‌نظر می‌رسد که استقبال چندانی از این سریال نشده بود و شاید یکی از دلایل لغو سریال نیز همین باشد. بااین حال،‌ گزارش‌های دیگری می‌گوید که ظاهرا اختلاف زیادی بین نتفلیکس و CBS، سازنده آن وجود داشته که ظاهرا سازندگان سریال از هم‌اکنون برای فصل سوم دارای ایده هستند و حتی پیش نویس اولیه فیلمنامه نیز آماده است. همچنین گفته می‌شود که سریال American Vandal ممکن است توسط شبکه CBS برای بخش استریم این شبکه که CBS All Access نام دارد احیا شود که در حال حاضر باتوجه‌به قرار داد این شبکه با نتفلیکس، امکان این موضوع وجود ندارد و طرفداران سریال حداقل باید مدت زمان بیشتری را برای احیای این سریال صبر کنند.

Fringe

سریال Fringe

سریال فرینج در کتاب کمیک، رمان و بازی واقعیت مجازی ادامه پیدا کرده است

بدون شک سریال Fringe (فرینج) یکی از بهترین و خلاقانه‌ترین سریال‌های علمی‌تخیلی تلویزیون بوده که توسط  جی.جی. آبرامز، الکس کورتزمن و روبرتو ارسی، خلق و ساخته شده بود. بااین حال، متاسفانه سرنوشت خوبی در انتظار سریال نبود و این سریال پس از ۵ فصل به کار خود در تلویزیون پایان داد. اگرچه در نگاه اول شاید سریال Fringe واقعا به پایان رسیده و کنسل نشده بود، اما درواقع شبکه فاکس به علت هزینه بالای ساخت سریال و همچنین افت بیننده تصمیم به ادامه ندادن این سریال گرفت که حتی فصل پنجم این سریال در مقایسه با ۴ فصل اول که در ۲۰ تا ۲۳ قسمت تولید شده بودند، کوتاه‌تر بوده و تنها در ۱۳ قسمت تولید و منتشر شده بود. درنهایت سازندگان سریال فرنچ تصمیم گرفتند تا اتفاقات سریال را در ۲ کتاب کمیک ۶ قسمتی، یک بازی واقعیت مجازی و ۳ رمان کامل کنند و به پایان برسانند. با وجود این موارد، اما سریال Fringe هنوز پتانسیل بالایی برای ادامه دادن دارد و می‌تواند گزینه خوب و جذابی برای هر شبکه‌ای باشد.

Firefly

سریال Firefly

سریال Firefly ترکیبی از دنیای وسترن و علمی تخیلی است

سریال Firefly (فایرفلای) دیگر سریال ساخته شده توسط جاس ویدون است که می‌تواند در رتبه اول هر کسی قرار داشته باشد. این سریال که اتفاقات آن در حدود ۵۰۰ سال آینده جریان دارد، ترکیبی از دنیای وسترن و علمی تخیلی است و این ترکیب سریال Firefly را به یکی از متفاوت‌ترین سریال‌های تلویزیون تبدیل کرده که با اینکه منتقدان نیز روی خوشی به آن نشان دادند، اما درحالی‌که تیم تولید در حال ساخت قسمت یازدهم سریال از ۱۴ قسمت فصل اول بودند، شبکه فاکس آن را لغو کرد که ظاهرا دلایل دیگری پشت داستان لغو آن بود و از آن زمان شاهد کمپین‌های طرفداران برای احیای این سریال بوده‌ایم که تا به امروز این موضوع نتیجه بخش نبوده است. در سال ۲۰۱۳، مجله TV Guide رتبه پنجم فهرست ۶۰ سریالی را که بسیار زود لغو شدند به این سریال اختصاص داد. تیم بازیگری، دنیای پویا و پتانسیل‌های بالای داستانی قطعا از عواملی هستند که باعث خواهد شد تا احیای سریال Firefly به یکی از مورد انتظارترین‌های این فهرست تبدیل شود و شاید روزی انتظار طرفداران به سر برسد.

Hannibal

سریال Hannibal

قسم می‌خورم که سریال Hannibal آخرین سریال برایان فولر در این فهرست است و البته رتبه اول این مقاله را باید به سریالی اختصاص دهیم که درکنار تعقیب و گریز برای دستگیری قاتل‌های زنجیره‌ای، شاهد کلاس درس آشپزی و زیبا و هنری جلوه دادن قتل‌ها در آن نیز هستیم. سریال هانیبال مثل هیچ یک از سریال‌های این فهرست نیست. از ترکیب خشونت، فضای سنگین و رعب آور تا تصاویر و شات‌های بسیار زیبا و دیالوگ‌های قوی، این سریال را به یکی از بهترین سریال‌های چند سال اخیر تلویزیون تبدیل کرده که شاید خانه اشتباه باعث شد که هانیبال بیش از سه فصل مهمان ما نباشد. این سریال اقتباسی از رمان‌های توماس هریس است، اما فولر روایتی متفاوت و روانشناختی را به بینندگان ارائه کرده است. تمرکز سریال روی شخصیت ویل گراهام است که با کمک هانیبال لکتر به‌دنبال دستگیری قاتل‌های زنجیره‌ای است، اما خبر ندارد که هانیبال یک آدمخوار و درواقع کسی است که سال‌ها پلیس به‌دنبال دستگیری او بوده است.

فصل چهارم سریال Hannibal قرار بود اقتباسی از رمان سکوت بره‌ها باشد

بدون شک بازی درخشان هیو دنسی و مدس میکلسن بخش مهمی از موفقیت سریال Hannibal است. شخصیت هانیبال در این سریال یک شخصیت تک بعدی نیست که تنها به‌دنبال کشتار و خوردن قربانیان خود باشد و شاهد به تصویر کشیده شدن یک شخصیت پیچیده در این سریال از هانیبال بودیم و در طول سه فصل سریال تکامل این شخصیت را دنبال کردیم. بدون شک فولر بخش مهمی از موفقیت سریال است. حتی با وجود پایان بندی خوبی که در فصل سوم شاهد آن بودیم، او برنامه داشت تا از منابع کتاب سکوت بره‌ها (Silence of the Lambs) برای ساخت فصل چهارم سریال Hannibal استفاده کند و گفته می‌شود فیلمنامه و ایده او در آن زمان با هیجان میکلسن و دنسی مواجه شده بود، اما تا به امروز هیچ شبکه‌ای راضی به احیای یکی از بهترین و کمتر دیده شده‌ترین سریال‌های چند سال اخیر تلویزیون نشده است و هر از گاهی تنها فولر قول می‌دهد که برای احیای سریال Hannibal و ساخت فصل چهارم تسلیم نشده‌اند و شاید روزی این انتظار هم خاتمه پیدا کند.

نظر شما چیست؟ دوست دارید کدام یک از این سریال‌ها در آینده احیا شوند؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.


منبع زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده