نویسنده: مسیح کریمی
// دوشنبه, ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۴۶

فرانسیس مک‌ دورمند، بازیگر فیلم Nomadland برنده جایزه اسکار ۲۰۲۱ بهترین بازیگر نقش اول زن

فرانسیس مک‌دورمند، بازیگر فیلم Nomadland، موفق شد در جریان اسکار ۲۰۲۱، جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن را دریافت کند.

از ساعاتی پیش نود و سومین دوره جوایز اسکار یا همان اسکار ۲۰۲۱ کار خود را آغاز کرده که مانند دو سال گذشته، مراسم امسال نیز بدون مجری و متفاوت با سال‌های گذشته و اسکار امسال با حال و هوایی متفاوت و تحت تاثیر شیوع و همه‌گیری ویروس کرونا در حال برگزاری است. حال در جریان جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر زن در مراسم سال 2021 معرفی شده است. 

مقاله‌ مرتبط:

همان‌طور که پیش از این اعلام شده بود، وایولا دیویس برای فیلم Ma Rainey's Black Bottom، فرانسیس مک‌دورمند برای فیلم Nomadland، کری مولیگان برای فیلم Promising Young Woman، اندرا دی برای فیلم The United States vs. Billie Holiday و ونسا کربی برای فیلم Pieces of a Woman نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن در مراسم اسکار 2021 شده بودند و حال براساس آرای داوران آکادمی، فرانسیس مک‌دورمند برای فیلم Nomadland موفق به دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن از مراسم امسال شده است.

این سومین جایزه فیلم Nomadland در مراسم اسکار امسال است و پیش از این جایزه بهترین کارگردانی برای کلوئی ژائو و جایزه اسکار بهترین فیلم سال را دریافت کرده بود. این چهارمین جایزه اسکار مک‌دورمند است که آن را دریافت می‌کند. او یک جایزه به‌عنوان تهیه‌کننده برای فیلم Nomadland و انتخاب آن به‌عنوان بهترین فیلم سال دریافت کرده و ۲ جایزه هم در بخش بهترین بازیگر زن برای بازی در فیلم Fargo و فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri دریافت کرده بود. با ادامه مراسم اسکار 2021 و پوشش خبری آن همراه زومجی باشید.


منبع زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده