نویسنده: آریا بهپور
// جمعه, ۲۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۹

لجندری پیکچرز به فکر احیای Buck Rogers است

باک راجرز پس از سال‌ها به دنیای فیلم و سریال بازخواهد گشت و شرکت تولید کننده‌ی فیلم Dune آن را احیا خواهد کرد.

مجموعه‌ی باک راجرز (Buck Rogers) به‌عنوان یکی از مطرح‌ترین آثار علمی تخیلی نیمه‌ی اول قرن بیستم پس از سال‌ها احیا خواهد شد و به گزارش هالیوود ریپورتر، شرکت لجندری پیکچرز که این روزها تولید فیلم Dune را برای اکران در سال ۲۰۲۱ برعهده دارد، به فکر احیای آن افتاده است.

طبق شنیده‌ها، پروژه‌ی باک راجرز با نظارت دان مورفی، تهیه‌کننده‌ی فیلم تبدیل شوندگان (Transformers) و همسر او سوزان مانتفورد، تهیه‌کننده‌ی Shoot 'Em Up و Real Steel تولید خواهد شد و این روزها آخرین مراحل حقوقی خود را پشت‌سر می‌گذارد تا پس از آن وارد مرحله‌ی پیش‌تولید شود.

لجندری پیکچرز برنامه‌های زیادی برای آینده‌ی باک راجرز دارد و آن‌ها قصد دارند مجموعه‌ای عظیم براساس ماجراهای این شخصیت تدارک ببینند که رسانه‌های سرگرمی مختلفی را در بر خواهد گرفت؛ به‌طوری‌که در ابتدا فیلم سینمایی باک راجرز ساخته خواهد شد و پس از آن نوبت به سریال تلویزیونی عظیمی می‌رسد و حتی برنامه‌هایی هم برای ساخت یک مجموعه انیمه تدارک دیده شده و در مجموع قرار است مخاطبان ماجراهای مختلف باک راجرز را در قالب‌های متنوعی دنبال کنند.

هرچند نسل‌های جدید شناخت زیادی از باک راجرز ندارند، ولی این شخصیت دهه‌ها قبل به‌شدت پرطرفدار بود. اولین‌بار در سال ۱۹۲۸ بود که ماجراهای این قهرمان محبوب در یکی از شماره‌های مجله‌ی Amazing Stories به روایت فیلیپ فرانسیس نولان به‌دست علاقمندان رسید؛ جایی که در آن باک راجرز درون یک معدن زغال سنگ اسیر می‌شد و سپس جسم او وارد حالتی از سکون می‌شد که تا ۵۰۰ سال در این وضعیت باقی می‌ماند و در سال ۲۴۱۹ با خارج شدن از این حالت وارد دنیایی مدرن و متفاوت می‌شد.

اولین کمیک Buck Rogers

اولین داستان باک راجرز در سال ۱۹۲۸

بعدها کمیک‌های زیادی از این مجموعه توسط شرکت جان. اف دیل منتشر و فیلم کوتاهی از آن تولید شد و مجموعه‌ی رادیویی پرطرفداری هم در دهه‌ی ۱۹۳۰ داشت، ولی اوج شهرت باک راجرز مربوط‌به زمانی بود که در قالب یک فیلم-سریال ساخته شد (فیلم‌-سریال‌ها حالتی کم‌وبیش شبیه سریال‌های تلویزیونی داشتند و ماجراهای خود را در قسمت‌های مختلفی روایت می‌کردند، ولی مثل فیلم روی پرده‌ی سینما به نمایش درمی‌آمدند). این فیلم‌-سریال محصول ۱۹۳۹ در ۱۲ فصل با بازی باستر کرب محبوبیت زیادی پیدا کرد و در سال ۱۹۵۰ هم نوبت به سریال تلویزیونی این قهرمان رسید که در ۳۶ قسمت نمایش داده شد.

در سال ۱۹۷۹ فیلم سینمایی باک راجرز در قرن بیستم و پنجم (Buck Rogers in the 25th Century) توسط یونیورسال با بازی گیل جرارد اکران و پس از آن هم سریالی با حضور همین بازیگر در ۳۷ قسمت از تلویزیون پخش شد. در سال‌های پس از آن خبر خاصی از باک راجرز نبود، ولی همواره افرادی بوده‌اند که تمایل به احیای آن داشته‌اند. از جمله فرانک میلر که قصد تولید اثر جدیدی را با محوریت باک راجرز داشت که تاریک‌تر از قبل باشد، ولی این پروژه به جایی نرسید. اکنون باید دید تولیدکنندگان جدید به چه سمت و سویی می‌روند و بعد از گذشت سال‌ها از دوران محبوبیت باک راجرز، می‌توانند یک‌بار دیگر مخاطبان را جذاب این قهرمان و داستان‌های آینده‌نگرانه‌ی او کنند یا خیر.


منبع IGN
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده