نویسنده: عارف حسین پور
// جمعه, ۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۰

باکس آفیس چین در اولین روز بعد از بازگشایی، به فروش ۵۰۰ هزار دلاری رسید

باکس آفیس چین پس از کاهش محدودیت‌های مربوط به شیوع ویروس کرونا، در اولین روز بازگشایی فروش ۵۰۰ هزار دلاری را تجربه کرد.

سینماهای چین، بعد از کاهش محدودیت‌های کرونایی، از چند روز پیش روند بازگشایی را آغاز کردند. به این ترتیب، باکس آفیس این کشور در اولین روز باز شدن دوباره سینماها و تا ساعت ۸ عصر به وقت محلی، فروش کلی بیش از ۴۷۲ هزار دلار را به ثبت رساند. بر اساس آماری که وبسایت فروش آنلاین بلیط Maoyan ارائه کرده، فیلم تازه‌اکران A First Farewell با فروشی معادل ۱۸۴ هزار دلار در صدر جدول پرفروش‌ها قرار دارد. در جایگاه دوم نام فیلم Sheep Without A Shepherd با فروش ۸۰ هزار دلاری دیده می‌شود. فیلم بعدی هم انیمیشن Coco محصول مشترک دیزنی و پیکسار است که با فروش ۴۲ هزار دلار در رده سوم جدول فروش قرار گرفت.

ضدعفونی کردن سینماهای چین

سینماهای چین از ماه ژانویه سال جاری میلادی که شیوع ویروس کرونا در این کشور گسترش یافته بود، تعطیل شدند. این تعطیلی خسارات سنگینی را به صنعت سینمای این کشور وارد کرد و باعث شد که دومین باکس آفیس بزرگ جهان با ضرر تخمینی ۴ میلیارد دلاری در سال ۲۰۲۰ مواجه شود. مسئولین حکومتی چین از حدود دو هفته پیش برای بازگشایی سینماها در این کشور چراغ سبز نشان دادند و پس از گذشت یک هفته، باز شدن سالن‌های سینما در مناطق کم‌ریسک‌تر آغاز شد. این مناطق عموما در خارج از شهر پکن واقع شده‌اند و در حومه پایتخت هستند. البته مسئولین اعلام کرده‌اند که سینماهای پکن نیز به‌صورت تدریجی بازگشایی خواهند شد. خبرگزاری شینهوا گزارش داده که روند شروع به کار مجدد سینماهای پکن بعد از ارزیابی میزان ریسک‌، دنبال خواهد شد. ولی هنوز هیچ تاریخی برای این منظور اعلام نشده است.

فیلم‌هایی که برای نمایش در سینماهای چین انتخاب شده‌اند، تعدادی از عناوین مطرح هالیوودی هستند که در دوران شیوع کرونا از اکران جا مانده بودند. برای مثال همین امروز فیلم‌های Dolittle و Bloodshot در سالن‌های این کشور اکران می‌شوند و فیلم 1917 نیز هفته آینده به روی پرده می‌رود.

در همین حال، منابع محلی گزارش داده‌اند که تمام بلیط‌های فستیوال بین‌المللی فیلم شانگهای (که از فردا به مدت یک هفته برگزار می‌شود) تنها در چند ساعت به فروش رسیده‌اند. در این فستیوال بیش از ۳۲۰ فیلم در سینماها، مکان‌های باز و پلتفرم‌های آنلاین نمایش داده خواهند شد.

گفتنی است بر اساس قوانین مربوط به بازگشایی سینماهای چین که هفته گذشته ابلاغ شد، مواردی مثل عدم فروش تنقلات، بررسی دمای بدن همه افراد، استفاده اجباری از ماسک و حفظ فاصله یک متری در طول مدت نمایش فیلم، از جمله الزامات تعیین شده برای سینماها هستند. همچنین تاکید شده است که هیچ سینمایی حق ندارد فیلم‌های طولانی‌تر از دو ساعت را به نمایش بگذارد.

اگر اخبار سینما را در روز‌های اخیر دنبال کرده باشید، حتما می‌دانید که شیوع کرونا در سایر کشورها از جمله آمریکا هم باعث تعطیلی سینماها شده است. اخیرا اعلام شد که فیلم مورد انتظار Tenet تا اطلاع ثانوی در ایالات متحده اکران نمی‌شود. حتی ممکن است این فیلم در سایر کشورها به جز آمریکا به اکران گذاشته شود که این موضوع در نوع خود جالب و بی‌سابقه است. گفته می‌شود که فیلم تنت به ترتیب در سینماهایی که بازگشایی شده باشند به اکران گذاشته می‌شود.


منبع Deadline
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده