نویسنده: مسیح کریمی
// یکشنبه, ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۹

فیلم Sonic the Hedgehog رکورد افتتاحیه فیلم‌های اقتباس شده از بازی را شکست

فیلم Sonic the Hedgehog موفق شد تا با افتتاحیه‌ای فراتر از انتظارات و پیش بینی‌ها رکورد افتتاحیه اقتباس از بازی‌های ویدیویی را بشکند.

از روز جمعه هفته گذشته اکران جهانی فیلم Sonic the Hedgehog (سونیک خارپشت) آغاز شد تا جدیدترین اقتباس از بازی‌های ویدیویی کارش را در گیشه آغاز کند. حال در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، آمارهای اولیه از این فیلم لایو اکشن/انیمیشن حکایت از رکوردشکنی آن دارد. فیلم Sonic در سه روز اول اکران خود موفق شد تا ۵۷ میلیون دلار فروش کند و ضمن پایان دادن به صدرنشینی فیلم Birds of Prey (پرندگان شکاری)، رکورد افتتاحیه فیلم‌های اقتباس شده از بازی‌های ویدیویی را نیز بشکند. این رکورد پیش از این به فیلم Pokemon: Detective Pikachu (پوکمون: کارآگاه پیکاچو) با فروش ۵۴.۴ میلیون دلار در سال ۲۰۱۹ تعلق داشت.

فیلم Sonic the Hedgehog

همچنین فروش فیلم Sonic the Hedgehog در روز دوشنبه که روز رئیس جمهور است، تا ۶۸ میلیون دلار افزایش پیدا خواهد کرد که این فروش تا ۷۰ میلیون دلار نیز ممکن است افزایش پیدا کند. پیش از این پیش‌بینی می‌شد که فیلم Sonic the Hedgehog در چهار روز اول اکرانش فروشی در حدود ۴۰ تا ۴۵ میلیون دلار را تجربه کند و حال باید دید می‌تواند در نهایت رکورد فروش فیلم Detective Pikachu را نیز به‌نام خود ثبت کنید یا خیر. همچنین فیلم سونیک سینمااسکور A را از تماشاگران دریافت کرد تا خبر بسیار خوبی برای ادامه فروش فیلم در گیشه نیز باشد. فیلم Sonic حدود ۴۳ میلیون دلار در دیگر کشورهای جهان فروش کرد تا مجموع فروش این فیلم تا پایان روز دوشنبه تا ۱۱۱ میلیون دلار افزایش پیدا کند. همچنین این نکته قابل ذکر است که آمار رسمی ممکن است کمتر یا بیشتر از آمار اولیه اعلام شده باشد.

پس از عملکرد ضعیف فیلم Gemini Man (جمنای من) و فیلم Terminator: Dark Fate (ترمیناتور: سرنوشت تاریک)، فروش فیلم Sonic the Hedgehog خبر بسیار خوبی برای شرکت پارامونت پیکچرز است که طی سال ۲۰۲۰ فیلم A Quiet Place: Part 2 (یک مکان ساکت: قسمت دوم) و فیلم Top Gun: Maverick (تاپ گان: ماوریک) را نیز دارد. جیمز مارسدن در نقش تام واچوفسکی، بن شوارتز در نقش سونیک، جیم کری در نقش دکتر اگمن (رباتنیک)، تیکا سامپتر، آدام پالی، دبس هاوارد، نیال مک‌دوناف و ناتاشا روتول، از جمله بازیگرانی هستند که در فیلم Sonic the Hedgehog حضور دارند و به‌ایفای نقش پرداخته‌اند. وظیفه کارگردانی فیلم Sonic بر عهده جف فاولر بوده است.


منبع Comicbookmovie
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده