نویسنده: مسیح کریمی
// یکشنبه, ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۲

شروع ناامید کننده فیلم Birds of Prey در گیشه

فیلم Birds of Prey در سه روز اول اکرانش شروعی بسیار پایین‌تر از انتظارات و پیش بینی‌ها را تجربه کرده است.

از روز جمعه هفته گذشته اکران فیلم Birds of Prey and The Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn (پرندگان شکاری و رهایی رویایی یک هارلی کویین) پس از دریافت نقدهای مثبت آغاز شد، اما آمارهای اولیه چندان مثبت نبود. حال در تازه‌ترین اخبار سینما و تلویزیون، این فیلم مورد انتظار از دنیای دی سی (DC) عملکرد ناامید کننده‌ای را داشته است. طبق آمار منتشر شده از گیشه، فیلم Birds of Prey در سه روز اول اکرانش تنها ۳۳.۲۵ میلیون دلار در ۴۲۳۶ سالن سینما فروش کرده تا ضعیف‌ترین افتتاحیه در بین فیلم‌های دنیای سینمایی DC را تجربه کند. این فیلم در واقع دنباله فیلم Suicide Squad (جوخه انتحار) با تمرکز روی داستان مستقل شخصیت هارلی کویین به حساب می‌آید که در سال ۲۰۱۶ افتتاحیه ۱۳۳ میلیون دلاری را تجربه کرده بود. این نکته هم قابل ذکر است که فیلم Suicide Squad با رتبه‌بندی سنی PG-13 و فیلم Birds of Prey با رتبه‌بندی سنی بزرگسال (R) تولید و منتشر شده‌اند.

فیلم Birds of Prey

بااین حال، پیش‌بینی می‌شد فیلم Birds of Prey در سه روز اول اکرانش افتتاحیه‌ای در حدود ۵۰ میلیون دلار را تجربه کند، اما ظاهرا نقدهای فیلم نیز تاثیر زیادی روی عملکرد فیلم نگذاشته است. بودجه ساخت این فیلم ۸۰ میلیون دلار اعلام شده که این بودجه با احتساب هزینه تبلیغات و مسائل دیگر بسیار بیشتر خواهد شد. همچنین این فیلم سینمااسکور B+ را از تماشاگران نیز دریافت کرده است. همچنین فیلم Birds of Prey حدود ۴۸ میلیون دلار در ۷۸ بازار دیگر و در مجموع در اولین هفته اکرانش ۸۱.۳ میلیون دلار فروش کرده است. بااین حال، گفته می‌شود که شیوع کرونا در بخش‌هایی از جنوب شرقی آسیا از جمله کره جنوبی که بازار مهمی برای فیلم‌های ابرقهرمانی است، روی سینما رفتن مردم تاثیر منفی گذاشته است.

مارگو رابی در نقش هارلی کویین، مری الیزابت وینستد در نقش هانترس، جرنی اسمالت-بل در نقش قناری سیاه، رزی پرز در نقش رنی مونتویا، ایوان مک گرگور در نقش بلک ماسک، الا جی بسکو در نقش نقش کاساندرا کین، کریس مسینا در نقش ویکتور زز، استیون ویلیامز، فرانسوا چاو، مت ویلیگ، درک ویلسون، الی وانگ، دانا لی و تالون رید، از جمله بازیگرانی هستند که در فیلم Birds of Prey حضور دارند و به ایفای نقش پرداخته‌اند. کاتی یان وظیفه کارگردانی و کریستینا هادسون وظیفه نوشتن فیلمنامه این فیلم را بر عهده داشته‌اند.


منبع Variety
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده