نویسنده: مسیح کریمی
// چهار شنبه, ۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۸

قرارداد همکاری شبکه HBO و اسکای برای تولید برنامه تمدید می‌شود

طبق خبرهای منتشر شده، شبکه HBO و اسکای به دنبال ادامه همکاری مشترک خود برای ساخت سریال و دیگر برنامه‌ها هستند.

در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، دو شبکه تلویزیونی بزرگ آمریکا و اروپایی قرار است همکاری مشترک و موفق خود را ادامه دهند. شبکه اسکای قرار است قرارداد بزرگی را برای تمدید همکاری با شبکه HBO امضا کند که طبق این قرارداد، اسکای به ادامه پخش برنامه‌ای HBO ادامه خواهد داد. شبکه اسکای زیر مجموعه کامکست است و این قرارداد طولانی‌مدت با HBO که به وارنرمدیا تعلق دارد، از اهمیت زیادی برای آن‌ها برخوردار است. وارنرمدیا در حال توسعه شبکه HBO Max است که این سرویس استریم جدید قرار است از ماه می ۲۰۲۰ (اردیبهشت یا خرداد ۱۳۹۹) آغاز به‌کار کند که گمانه‌زنی‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه این سرویس استریم ممکن است تهدید بزرگی برای قرارداد HBO با Sky باشد. قابل انتظار است که به‌زودی این توافق رسما اعلام شود.

Game of Thrones

همچنین انتظار می‌رود که توافقنامه جدید به نحوه کار اسکای با HBO Max نیز مربوط شود که این می‌تواند بدان معنا باشد که بخشی از برنامه‌های این سرویس استریم تازه‌تاسیس توسط سرویس استریم اسکای در اروپا منتشر شود. این سرویس استریم Paybox Sky نام دارد که در کشورهایی چون بریتانیا، آلمان، ایتالیا، اتریش و ایرلند فعالیت می‌کند. شبکه اسکای به‌تازگی استودیویی تشکیل داده و بیش از یک میلیارد دلار در آن هزینه کرده تا در طی ۵ سال آینده محتوای اورجینال تولید و منتشر کند. همچنین Sky Studios می‌تواند به‌صورت مستقل یک محصول را تولید یا اینکه با یک شبکه دیگر در آن مشارکت کند.

شبکه HBO و اسکای پیش از این در سریال Chernobyl (چرنوبیل) با یکدیگر همکاری کرده بودند که این همکاری بسیار موفقیت آمیز بوده و این سریال ضمن تحسین منتقدان و استقبال گسترده بینندگان، جوایز زیادی از جمله چندین جایزه از جوایز امی را دریافت کرده است. اسکای و HBO اکنون در حال همکاری برای ساخت سریال The Third Day (سومین روز) هستند و ظاهرا این همکاری قرار است گسترش نیز پیدا کند. همچنین فصل هشتم و پایانی سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت) نیز پر بیننده‌ترین برنامه تاریخ شبکه اسکای بوده و مشخص نیست که سریال House of the Dragon (خاندان اژدها) هم بخشی از توافق جدید خواهد بود یا شاهد اتفاق دیگری خواهیم بود.


منبع Variety
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده