نویسنده: مسیح کریمی
// سه شنبه, ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۳

حضور بازیگران جدیدی در سریال دراکولا اعلام شد؛ تایید کارگردان‌های سریال

شبکه نتفلیکس و BBC حضور بازیگران جدیدی را در سریال دراکولا تایید و کارگردان‌های سه قسمت این سریال را معرفی کردند.

مهر سال گذشته بود که شبکه بی بی سی (BBC) و شبکه نت فلیکس از همکاری با یکدیگر برای ساخت سریال Dracula (دراکولا) خبر دادند. استیون موفات و مارک گیتیس، سازندگان سریال Sherlock (شرلوک) وظیفه ساخت این اقتباس تلویزیونی را بر عهده خواهند داشت. مینی سریال Dracula قرار است در ۳ قسمت تولید شود که زمان هر قسمت آن حدود ۹۰ دقیقه خواهد بود. سریال دراکولا در بریتانیا و ایرلند از شبکه BBC One منتشر خواهد شد و شبکه Netflix نیز وظیفه انتشار این سریال در دیگر کشورهای جهان از جمله کشور آمریکا، را بر عهده دارد. همچنین در آذر سال گذشته اعلام شد که کلیس بنگ، بازیگر فیلم The Girl in the Spider's Web (دختری در تار عنکبوت)، قرار است نقش دراکولا را در سریال Dracula بازی کند. حال در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، کارگردان هر سه قسمت این سریال استخدام و معرفی شده‌اند و همچنین حضور بازیگران جدیدی در این سریال تایید و اعلام شده است.

Steven Moffat and Mark Gatiss

جاناتان آریس با سابقه بازی در فیلم Black Mirror: Bandersnatch (آینه سیاه: بندراسنچ)، ساشا داوان با سابقه بازی در سریال Iron Fist (آیرون فیست)، نیتن استوارت-جارت با سابقه بازی در سریال Misfits و کاترین شل با سابقه بازی در فیلم On Her Majesty's Secret Service (در خدمت سرویس مخفی ملکه)، بازیگران جدیدی هستند که به بنگ در سریال Dracula اضافه شده‌اند. همچنین نتفلیکس و BBC اعلام کردند که جانی کمپبل با سابقه کارگردانی سریال Westworld (وست ورلد)، وظیفه کارگردانی قسمت اول دراکولا را بر عهده دارد و کارگردانی قسمت دوم و سوم این سریال نیز به ترتیب بر عهده دیمون توماس با سابقه کارگردانی سریال Killing Eve (کشتن ایو) و پل مک‌گوگان با سابقه کارگردانی سریال Sherlock، خواهد بود. فیلمبرداری و تولید سریال Dracula در قلعه اوراوا در اسلواکی آغاز شده و در ادامه به استودیوی فیلمسازی Bray Studios که پیش از این به Hammer Films تعلق داشته و فیلم‌های ترسناک محبوبی در آن تولید شده بود، انتقال داده خواهد شد. گیتیس گفت:

این بسیار لذت‌بخش است که سریال جدید دراکولا را قرار است در Bray Studios که پیش از این خانه سابق Hammer Films بوده، فیلمبرداری کنیم. این استودیویی افسانه‌ای با اتمسفری فوق العاده است که بسیاری از هیولاها و ستارگان در آن خلق و به دنیای معرفی شدند که از به‌یادماندنی‌ترین آن‌ها پیتر کوشینگ و کریستوفر لی بوده است. همانطور که بار دیگر شاهد درخشش قلعه ترانسیلوانیا در Bray خواهیم بود، این شگفت‌انگیز است که بتوانیم بگوییم که کنت دراکولا در نهایت به خانه بر می‌گردد.

سریال Dracula در اواخر سال ۲۰۱۹ یا سال ۲۰۲۰ از شبکه نتفلیکس و BBC منتشر خواهد شد. اطلاعات زیادی از داستان و اتفاقات سریال Dracula در دسترس نیست، اما هدف اصلی سریال و سازندگان آن ساخت سریالی برای مخاطبان قرن ۲۱ است و دلیل انتخاب شورانرهای سریال شرلوک نیز همین موضوع بوده است.


منبع Variety
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده