نویسنده: مهرداد داودی
// شنبه, ۳ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۵

مصطفی زمانی از دوران بازیگری‌اش می‌گوید

مصطفی زمانی در جدیدترین مصاحبه‌اش از حسرت دوران بازیگری خود و بازی در سریال‌هایی مانند «یوسف پیامبر»، «نهنگ آبی» و «شهرزاد» می‌گوید.

مصطفی زمانی یکی از بازیگران نام‌آشنای سینما و تلویزیون ایران است. وی در دهه هشتاد با بازی در سریال «یوسف پیامبر» به شهرت رسید و اخیرا در سریال‌هایی مانند «شهرزاد» و «نهنگ آبی» بازی کرده است. بنابر جدیدترین اخبار سینمای ایران، این بازیگر به تازگی در مصاحبه‌ای با «فیلم کات» درباره کارنامه بازیگری‌اش و حسرت‌های این دوران گفته است. وی در ابتدا از حضورش در سریال «یوسف پیامبر» به شرح زیر سخن گفته است:

زمانی که برای بازی در سریال «یوسف پیامبر» به من زنگ زدند گفتم یوسف چشم سبز می‌خواهند چه کار! من نمی‌خواستم بروم تست بدهم؛ دفعه دوم و سوم که زنگ زدند رفتم تست دادم و در نهایت فهمیدم چشم یوسف در سریال سبز نیست و از لنز مشکی استفاده کردم.

زمانی در ابتدا درباره رابطه‌اش با هوادارانِ خود به شرح زیر گفت:

من آدم مغروری نیستم. با طرفدارانم همیشه مثل یک انسان برخورد می‌کنم و در لحظه سعی کردم به همه آن‌ها احترام بگذارم. این که مورد چه نوع قضاوتی قرار می‌گیرم، آن‌ها آزاد هستند که هر قضاوتی می‌خواهند در مورد من بکنند.

مصطفی زمانی

وی همچنین در ادامه درباره از دست دادن فرصت همکاری با فریدون جیرانی در فیلم سینمایی «خفه‌گی» به صورت زیر گفته است:

قرار بود نقش اصلی «خفه‌گی» آقای جیرانی را بازی کنم اما به دلیل تعهداتی که نسبت به «شهرزاد» داشتم نتوانستم در این فیلم بازی کنم. زمانی که آقای جیرانی برای بازی در این فیلم به من زنگ زدند، گفتم من از سر کار مازیار میری آمدم و یک ماه هم هست که جلوی دوربین «شهرزاد» رفتم. به نظرم یک کم زشت بود دوباره از آقای فتحی تقاضا می‌کردم که یک کار دیگر هم هماهنگ کند؛ چون درست نبود زمان همکاری با «شهرزاد» همزمان در دو فیلم بازی کنم. به آقای جیرانی گفتم اگر شما خودتان صلاح می‌دانید با آقای فتحی صحبت کنید، اما گفتند نمی‌شود من با کارگردان صحبت کنم. من کار با آقای جیرانی را دوست دارم و دلم می‌خواست در این فیلم حضور پیدا کنم.

این بازیگر درباره همکارانش در سریال «شهرزاد» ابوالفضل پورعرب را مورد ستایش قرار داد:

به نظرم نقش ابوالفضل پورعرب در «شهرزاد» بهترین کاراکتر سریال بود. آن نقش یک شاهکار بود؛ حتی از بزرگ آقا، قباد و شهرزاد هم بهتر بود. به نظرم آقای پورعرب اشتباه نکرد که از ادامه کار در این سریال انصراف داد.

مصطفی زمانی در انتها نیز از تجربه همکاری با ترانه علیدوستی و لیلا حاتمی گفت:

راحت‌ترین پارتنری که تا الان داشته‌ام ترانه علیدوستی در «شهرزاد ۱» بوده و سخت‌ترین پارتنرم باز ترانه علیدوستی در فصل دوم و سوم «شهرزاد» است. بازی مقابل لیلا حاتمی به شخصه تجربه خیلی خوبی است. جنس شخصیت خانم حاتمی شبیه هیچ یک از بازیگران زنی که من تا الان با آنها بازی کردم نیست. او با کمترین عادت ممکن جلوی دوربین ظاهر می‌شود.

نظر شما کاربران زومجی درباره صحبت‌های مصطفی زمانی چیست؟


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده