نویسنده: مسیح کریمی
// سه شنبه, ۲۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۸

دنباله رمان Ready Player One در دست نوشتن است

ارنست سلین، نویسنده رمان Ready Player One اعلام کرد که در حال نوشتن دنباله این رمان محبوب علمی‌تخیلی است.

کمپانی برادران وارنر اخیرا دومین تریلر فیلم مورد انتظار بازیکن شماره یک آماده (Ready Player One) را منتشر کرده است که در آن به دنیای واقعیت مجازی OASIS در این فیلم سفر کردیم. با این حال، ممکن است که طرفداران دنیای رمان و کتاب این مجموعه از خبر نوشته شدن دنباله رمان Ready Player One بیشتر خوشحال شوند. در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، ارنست سلین، نویسنده و خالق این رمانی علمی‌ تخیلی، تایید کرده که در حال نوشتن دنباله رمان Ready Player One است. در یک رویداد زنده، از سلین سوالی در مورد خبر نوشته شدن یک دنباله برای این رمان پرسیده و از او خواسته شد که در مورد درستی یا نادرستی این خبر صحبت کند. او در جواب گفت:

این خبر درست است. من اکنون نمی‌توانم چیز بیشتری در مورد آن بگویم، اما هیچ الهامی، الهام‌ بخش‌تر از زمانی که نویسنده تماشا کند که استیون اسپیلبرگ در حال زندگی بخشیدن به رمانش است، وجود ندارد تا به دنیایی که قبلا روی آن کار کرده است، بازگردد.

Ernest Cline

اگرچه سلین از دادن اطلاعات بیشتری در مورد دنباله رمان Ready Player One امتناع کرد، اما به نظر می‌رسد که او برای نوشتن دنباله رمان خود از فیلم Ready Player One به کارگردانی استیون اسپیلبرگ، الهام خواهد گرفت و اثر سینمایی این مجموعه می‌تواند یک منبع الهام برای دنباله این رمان باشد و تاثیر زیادی را روی آن بگذارد. هرچند که نوشته شدن دنباله رمان Ready Player One به معنای ساخت دنباله سینمایی آن نیست، اما در صورت موفقیت تجاری فیلم Ready Player One این احتمال وجود دارد که دنباله‌ای نیز براساس این فیلم تولید و منتشر شود و اینبار اسپیلبرگ از ایده و داستان دنباله رمان آن برای ساخت دنباله این فیلم استفاده کند.

اتفاقات فیلم Ready Player One در سال ۲۰۴۵ و در یک پادآرمان شهر در آینده جریان دارد که جهان در آستانه هرج و مرج و فروپاشی قرار گرفته است، اما مردم یک راه حل برای نجات خود در OASIS پیدا می‌کنند. OASIS یک جهان واقعیت مجازی گسترده است که توسط جیمز هالیدی با بازی مارک رایلنس، خلق شده است. زمانی که هالیدی می‌میرد، او ثروت خود را برای اولین نفری می‌گذارد که بتواند در دنیای دیجیتالی OASIS یک Easter Egg به‌جا مانده از او که در جایی از دنیای آن مخفی شده است، پیدا کند. زمانی که یک جوان ناشناس به‌نام وید واتسون با بازی تای شرایدن، تصمیم می‌گیرد که به این رقابت اضافه شود، او به یک رقیب خطرناک برای کسانی که تصمیم دارند این گنجینه را بدست آورند، تبدیل می‌شود و او در این جهان فوق العاده، پر رمز و راز و خطرناک شروع به جستجو می‌کند.

Ready Player One

فیلم Ready Player One در تاریخ ۳۰ مارس ۲۰۱۸ (۱۰ فروردین ۱۳۹۷) به روی پرده خواهد رفت. تای شرایدن، اولیویا کوک، بن مندلسون، سایمون پگ، تی جی میلر، مارک رایلنس، هانا جان-کامن، لنا ویت، رالف اینسون، لتیتیا رایت، وین موریساکی، مکینا گریس و فیلیپ زائو، از جمله بازیگرانی هستند که در این فیلم حضور دارند و به ایفای نقش پرداخته‌اند.


منبع Comicbookmovie
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده