نویسنده: فریده صالحی
// جمعه, ۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۱

نام فیلم Gambit تغییر کرد

به‌تازگی مشخص شده که فیلم Gambit  قرار است همانند فیلم Deadpool 2 (ددپول 2)، تحت نام جدیدی کار تولیدات خود را ادامه دهد.

در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون در طی گزارشی مشخص شده که یکی از جدیدترین پروژه‌های مورد انتظار استودیو مارول که پیش‌تر ما آن را با نام Gambit می‌شناختیم، نام جدید دیگری را به خود اختصاص داده است. کمپانی فاکس قرن بیستم سعی دارد پروژه‌های جدید خود که براساس داستان‌های دنیای مردان ایکس است را گسترش داده و روند پروژه تولید آثاری مانند فیلم Deadpool 2 (ددپول 2)، فیلم Dark Phoenix (دارک فینکیس) و فیلم The New Mutants را سرعت ببخشد. براساس گزارشاتی که سابقا منتشر شده، هر سه فیلم ذکر شده برای اکران در سال ۲۰۱۸ برنامه ریزی شده‌اند. فیلم Gambit که پیش‌تر به طور رسمی مشخص شده بود که چنینگ تیتوم قرار است نقش شخصیت اصلی این اثر را ایفا کند، طبق برنامه ریزی‌های انجام شده جدید برای اکران در روز ولنتاین سال ۲۰۱۹ تنظیم شده است. همچنین کارگردانی این اثر را گور وربینسکی برعهده خواهد داشت.

همانند همه پروژه‌ها، این اثر هم مدت زمانی را در فاز پیش تولید به سر می‌برد و در آن برهه از زمان با عنوان Chess یا همان شطرنج نام گذاری شده بود. ظاهرا تیم تولید با انتخاب این عنوان قصد داشتند به بازی شطرنج و حرکات فداکارانه که بازیکنان در ابتدای این بازی انجام می‌دهند و اصطلاحا به همان «gambits» معروف است اشاره کنند. آنها با این کار قصد داشتند که محل تولید این فیلم را از مردم پنهان کرده و کمی کارها را مرموزانه‌تر انجام دهند تا کسی به راحتی نتواند مفهوم این نام را تشخیص دهد. حال کمپانی فاکس قصد دارد بار دیگر این ترفند را برای فیلم گامبیت به کار برده و نام جدید و مبهم‌تر دیگری برای آن انتخاب کند.

براساس گزارش جدید سایت خبری Omega Underground، جدیدترین نامی که برای فیلم گامبیت انتخاب شده و تا مدت زمانی تحت این عنوان قرار است کار خود را ادامه دهد، Forevermore (برای همیشه) است. طبق این گزارش مثل اینکه کمپانی فاکس قرن بیستم متوجه شده بود که نام «شطرنج» چقدر عمومی و حدس زدن مفهوم پشت پرده آن دیگر کار راحتی شده است. به همین دلیل بار دیگر نام آن را تغییر داد؛ دقیقا همانند همان کاری که برای پروژه تولید فیلم ددپول 2 انجام شد و درست پیش از اینکه تیم تولید کار خود را به طور رسمی آغاز کنند، آنها نام «Love Machine» (ماشین عشق) را به «Caribbean Blue» (کارائیب آبی) تغییر دادند. همین تغییر نام ممکن است نشان‌دهنده این باشد که عوامل تولید قرار است کم کم کار خود را به صورت جدی و رسمی آغاز کرده و در نهایت فیلم گامبیت وارد پروژه تولید شود.

Gambit

علیرغم انتخاب عنوان جدید برای فیلم گامبیت، می‌توان گفت که کارها و مراحل خیلی زیادی وجود دارد که باید قبل از آغاز مرحله فیلمبرداری این اثر، تمامی آنها انجام شود. همچنین در اخبار مختلف گفته شده که فیلمبرداری فیلم Gambit قرار است در شهر نیو اورلینز ایالت لوئیزیانا در ایالات متحده آمریکا صورت گیرد. سایت خبری Omega Underground انتظار دارد که مرحله انتخاب بازیگران در آینده‌ای خیلی نزدیک آغاز شده و به زودی هم به اتمام برسد زیرا به اعتقاد آنها، هنوز شخصیت‌های خیلی زیادی علاوه بر خود کاراکتر اصلی (با بازی تیتوم) وجود دارد که باید هر چه سریع‌تر با بازیگران مخصوص به خود پر شوند. افراد تیم انتخاب بازیگران به دنبال بازیگری برای نقش «ماریا» می‌گشتند که این نام می‌تواند به نوعی اشاره به شخصیت اصلی داستان یعنی «بلا دونا» داشته باشد. بلا دونا همان عشق و شریک زندگی گامبیت است.

وظایف خیلی زیادی روی دوش گامبیت قرار دارد تا بتواند در میان این آثار ابرقهرمانی جدید که تعداد آن‌ها هم کم نیست، ایستادگی کرده و دوام بیاورد

همچنین از طرف دیگر نقش «لوئیس» هم وجود دارد که پیشتر شایعه شده بود که دنیل کریگ قرار است به ایفای این نقش بپردازد.

به نظر می‌رسد که هم استودیو Marvel و هم کمپانی 20th Century Fox هنوز قصد دارند برای انتخاب بازیگران خود تامل کرده و بررسی‌های بیشتری انجام دهند اما از طرف دیگر هم خود چنینگ تیتوم و هم سایمون کینبرگ تهیه کننده این پروژه پیش‌تر در گفتگوهای کوتاه خود اعلام کرده بودند که فیلم گامبیت مراحل تولید خود را از اوایل سال ۲۰۱۸ به طور رسمی آغاز خواهد کرد. اگر کمی به قبل بازگردیم و زمان‌بندی تغییر نام فیلم ددپول 2 و شروع رسمی مراحل تولیدش را نگاه کنیم، متوجه می‌شویم که موضوع تغییر نام در مورد فیلم گامبیت هم نشانه خیلی خوبی است و همین موضوع نشان می‌دهد که این پروژه همچنان به مسیر رو به جلوی خود را ادامه داده و درست طبق برنامه ریزی‌های انجام شده پیش می‌رود. البته همانطور که در بالاتر هم اشاره شد، هنوز کارهای خیلی زیادی وجود دارد که لازم است تا قبل از شروع کار دوربین‌ها و آغاز مرحله فیلمبرداری، این کارها به طور دقیق انجام شوند.

این فیلم در طی سال‌های اخیر همانند همتایان خود دچار مشکلات زیادی شده و با چالش‌هایی دست و پنجه نرم کرده که به شدت هم در بین طرفداران و سینما دوستان سر و صدا کرده است؛ همانند تعویض کارگردانان بسیار زیاد که بالاخره در نهایت توانستند با گور وربینسکی سنگ‌های خود را واکنده و او را به عنوان آخرین کارگردان این اثر انتخاب کنند. چنینگ تیتوم در فصل تابستان و در گفتگوی کوتاه خود عنوان کرد که قرار است پروژه تولید این فیلم اساسا کار خود را از ابتدا آغاز کند. از طرف دیگر داگ لیمان که یکی از کارگردانان منتخب این پروژه بود ولی به دلایلی تیم را ترک کرد معتقد بود که وظایف خیلی زیادی بر روی دوش گامبیت قرار دارد و کارهای خیلی زیادی باید انجام دهد تا بتواند در میان این آثار ابرقهرمانی جدید که تقریبا همه به سمت پرجمعیت شدن می‌روند، ایستادگی کرده و دوام بیاورد. با این حال اگرچه هنوز افراد خیلی زیادی برای کار در این تیم انتخاب نشده‌اند اما انتصاب همین یک کارگردان و تیتوم به عنوان بازیگر شخصیت اصلی نشان‌دهنده این است که بالاخره قرار است این پروژه کار خود را آغاز کرده و از این بلاتکلیفی نجات پیدا کند.

شخصیت گامبیت کارت، باز ابتدا در نسخه سال ۱۹۹۰ کتاب The Uncanny X-Men (مردان-ایکس غیرطبیعی) ظاهر شد. بعد از آن، در سال ۲۰۰۹ به آن جان بخشیده شد و برای اولین بار با فیلم پرطرفدار X-Men Origins: Wolverine (خاستگاه مردان ایکس: ولورین) با بازی تیلور کیچ به روی پرده سینماها آمد.

در این میان یادآوری می‌شود که:

  • فیلم The New Mutants برای اکران در تاریخ ۱۳ آوریل ۲۰۱۸ (۲۴ فروردین ۱۳۹۷) برنامه ریزی شده است.
  • فیلم Deadpool 2 برای اکران در تاریخ ۱ ژوئن ۲۰۱۸ (۱۱ خرداد ۱۳۹۷) برنامه ریزی شده است.
  • فیلم X-Men: Dark Phoenix برای اکران در تاریخ ۲ نوامبر ۲۰۱۸ (۱۱ آبان ۱۳۹۷) برنامه ریزی شده است.
  • فیلم Gambit برای اکران در تاریخ ۱۴ فوریه ۲۰۱۹ (۲۵ بهمن ۱۳۹۷) برنامه ریزی شده است.


منبع Screenrant
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده