// جمعه, ۴ مهر ۹۹ ساعت ۱۴:۴۸

تام کروز برای بازی در فیلم جدید خود، با همکاری شرکت اسپیس ایکس ایلان ماسک، در اکتبر سال ۲۰۲۱ میلادی به فضا سفر می‌کند.

چند ماه پیش بود که برای اولین‌بار اعلام شد تام کروز برای بازی در فیلم جدید خود به فضا سفر می‌کند. اگر این خبر را چندان جدی نگرفته بودید، احتمالا تعجب می‌‌کنید که بدانید حتی زمان سفر کروز به فضا برای فیلم‌برداری فیلمش هم مشخص شده است. این بازیگر به همراه داگ لیمان، کارگردان فیلم، قرار است در ماه اکتبر سال ۲۰۲۱ میلادی، با سفینه دراگون اسپیس‌ایکس (SpaceX Dragon) به فضا بروند. طبق اطلاعاتی که در حساب توییتر Space Shuttle Almanac منتشر شده‌، خلبان سفینه‌ای که کروز و لیمان را به فضا می‌برد، مایکل لوپز آلگریا خواهد بود. سفر آن‌ها یک جای خالی دیگر هم دارد که هنوز نام این مسافر مشخص نشده است.

مسئولیت این سفر به عهده شرکت فضایی ایلان ماسک، یعنی اسپیس‌ایکس خواهد بود. مراحل فیلم‌برداری هم قرار است در ایستگاه فضایی اکسیوم اسپیس (Axiom Space) انجام شود. بد نیست بدانید این شرکت که در سال ۲۰۱۶ تأسیس شد، قصد دارد اولین ایستگاه فضایی با هدف تجاری را راه‌اندازی کند. در حال حاضر اکسیوم اسپیس، اتاق‌های مخصوصی را ساخته و آن‌ها را به ایستگاه فضایی بین‌المللی متصل کرده است. این اتاق‌ها قرار است در آینده میزبان مسافران سفرهای فضایی باشند و شبیه یک هتل فضایی عمل کنند.

فیلمبرداری فیلم جدید تام کروز در ایستگاه فضایی

طبق آنچه وبسایت Deadline اعلام کرده، هنوز نمی‌دانیم که سفر اکتبر ۲۰۲۱ تنها برای آشنایی با شرایط ایستگاه فضایی خواهد بود یا اینکه فیلم‌برداری نیز در همین سفر انجام می‌شود. شرکت یونیورسال برای ساخت فیلم جدید تام کروز مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار هزینه می‌کند. البته ناسا و اسپیس‌ایکس هم در این پروژه با یونیورسال همکاری خواهند داشت. براساس آخرین اطلاعاتی که از این فیلم داریم، تا حدود دو ماه پیش هم فیلمنامه آن تکمیل نشده بود. همچنین هنوز هیچ چیزی درباره سایر بازیگران یا تاریخ اکران فیلم گفته نشده است. اکنون فقط می‌دانیم که کریستوفر مک‌کوری، که کارگردانی فیلم‌های Mission: Impossible را در کارنامه دارد، در این پروژه هم به‌عنوان تهیه‌کننده با کروز همکاری می‌کند.

کارگردان فیلم فضایی تام کروز یعنی داگ لیمان، قبلا هم به‌عنوان کارگردان در دو فیلم Edge of Tomorrow (سال ۲۰۱۴) و American Made (سال ۲۰۱۷) با کروز همکاری کرده بود. هر دوی این فیلم‌ها جزو آثار موفق کروز به شمار می‌روند و علاوه‌بر استقبال مخاطبان، تحسین منتقدان را نیز به‌دنبال داشتند. از دیگر فیلم‌های معروف لیمان می‌توان به Mr. & Mrs. Smith (سال ۲۰۰۵) با بازی برد پیت و آنجلینا جولی اشاره کرد.

تام کروز به‌خاطر این موضوع که بدلکاری فیلم‌هایش را خودش انجام می‌دهد شهرت دارد. اخیر در فیلم Mission: Impossible 7 او با یک موتورسیکلت از روی یک صخره بسیار مرتفع به پایین پرید و نشان داد که در ۵۸ سالگی هم آمادگی بدنی بالایی دارد.

حالا که درباره فیلم فضایی تام کروز صحبت کردیم، بد نیست به یکی دیگر از اخبار سینما در همین رابطه نیز اشاره داشته باشیم. چند روز پیش اعلام شد که احتمالا بخشی از فیلم Fast and Furious 9 نیز در فضا فیلم‌برداری می‌شود.

منبع GameSpot

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده