// جمعه, ۳۰ فروردین ۹۸ ساعت ۰۹:۰۱

شبکه فاکس و بخش تلویزیونی مارول از لغو سریال The Gifted پس از دو فصل و عدم تمدید آن برای فصل سوم خبر دادند.

اوایل ماه گذشته بود که پخش فصل دوم سریال The Gifted (استعداد) از شبکه فاکس به پایان رسید و از آن زمان طرفداران سریال منتظر خبرهایی در مورد آینده این سریال به خصوص با توجه به کلیف هنگر قسمت پایانی فصل دوم آن، بودند. حال در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، این سریال ابرقهرمانی که براساس کامیک‌های ایکس من (X-Men) ساخته شده، به سرنوشت تاریکی دچار شده است.

طبق خبری که ورایتی منتشر کرده، شبکه فاکس و بخش تلویزیونی مارول از لغو ادامه پخش سریال The Gifted پس از ساخت و انتشار دو فصل از آن خبر دادند و بدین ترتیب این سریال قرار نیست توسط فاکس برای فصل سوم تمدید شود. این سریال توسط بخش تلویزیونی فاکس قرن بیستم تولید می‌شود که اکنون بخشی از والت دیزنی است.

با اینکه فاکس دلیلی برای لغو ادامه پخش سریال The Gifted عنوان نکرده و شاید بسیاری نیز تصور کنند دیزنی در لغو ادامه پخش این سریال تاثیر داشته، اما طبق آمار منتشر شده از میزان بینندگان سریال، شاهد ریزش گسترده بینندگان فصل دوم این سریال بودیم که باعث شده تا ادامه پخش آن توسط مدیران شبکه فاکس مورد بازبینی قرار بگیرد. علاوه بر این، فاکس ادامه پخش سریال کمدی Rel را نیز لغو کرده است. با این حال، ددلاین گزارش داد که امکان احیای سریال The Gifted توسط دیگر شبکه‌های خانواده دیزنی مثل شبکه فری‌فرم (Freeform) یا شبکه هولو (Hulu) که اکنون بخش زیادی از سهام آن در اختیار دیزنی است، وجود دارد، اما در حال حاضر اطلاعات بیشتری از احتمال احیای این سریال توسط شبکه دیگری در دسترس نیست.

ناتالی آلین لیند، پرسی هینس وایت، امی اکر، استیون مویر، جیمی چانگ، اما دومونت، بلر ردفورد، کوبی بل، گرت دیلاهانت، شان تیل، جریمن ریورز، گرت دیلاهانت، اسکایلر ساموئلز، هیلی لویت و گریس بایرز، از جمله بازیگرانی هستند که در دو فصل سریال The Gifted حضور داشتند و به ایفای نقش پرداختند. سریال Legion (لژیون)، دیگر سریال مجموعه X-Men است که طبق گفته شبکه FX و مارول، این سریال نیز قرار است در فصل سوم به پایان برسد. با این حال،‌ مارول از احتمال ادامه دادن این سریال در آینده خبر داده است که به نوآ هاولی، سازنده آن بستگی خواهد داشت.

منبع IGN

کاراکتر باقی مانده