// شنبه, ۱۰ فروردین ۹۸ ساعت ۲۱:۰۰

در این قسمت از برنامه نیم نگاه زومجی، بازی رومیزی اسم کارتیل را تجربه کرده‌ایم.

در سایت زومجی مدتی است که در کنار پرداختن به حوزه‌های مختلف سرگرمی، در مقالات و نیم‌نگاه‌های مختلف به معرفی بازی های رومیزی می‌پردازیم؛ بازی‌هایی که اقشار مختلف جامعه می‌توانند به راحتی با آنها ارتباط برقرار کنند و در جمع‌های دوستانه یا خانوادگی ساعتی خوش را در کنار یکدیگر تجربه کنند. در ادامه برنامه‌های نیم نگاه زومجی، این‌بار به سراغ بازی اسم کارتیل رفته‌ایم تا به همراه شما در کنار تجربه بازی، نگاهی را به روش‌های مختلف بازی کردن آن بیندازیم.

بازی رومیزی اسم کارتیل با الهام از بازی سنتی اسم فامیل ساخته شده است. این بازی مناسب افراد بالای هشت سال طراحی شده و یک تا ۶ نفر با توجه به حالت‌های مختلفی که دارد می‌توانند آن را به صورت گروهی تجربه کنند. در بازی اسم کارتیل در مجموع ۶۴ کارت در دسترس قرار دارد که ۳۲ کارت مربوط به حروف و ۳۲ کارت نیز مربوط به موضوعات است. یکی از خصوصیات بازی امکان تجربه آن به روش‌های مختلف از جمله هردمبیل، بازوکارت، کارت‌شانسی و ۳ در ۳ است که هر کدام بسته به نوعی که دارند تا ۱۵ دقیقه به طول می‌انجامند.

در این قسمت از نیم‌نگاه زومجی ما سه حالت هردمبیل، بازوکارت و کارت‌شناسی را به همراه امیر سلامتی، مدیر وب‌سایت رومیز تجربه کردیم. در حالت هردمبیل بازیکنان بدون نوبت و با توجه به سرعت و حضور ذهنی که دارند به سرعت حروف و موضوعات را در قبال یکدیگر بیان می‌کنند و بر می‌دارند. از طرفی در حالت بازوکارت، بازیکنان به دو تیم تقسیم می‌شوند. در این هنگام یکی از اعضای تیم باید با زو کشیدن، به هم تیمی خود فرصت دهد تا در مقابل موضوعات بیشترین تعداد کلمه را با حروف مقابل بیان کند. در آخر حالت کارت‌شانسی روندی آرام‌تر را دارد و بازیکن باید با توجه به شانس خود قبل از برداشتن کارت بگویند که می‌توانند چند موضوع یا کلمه را در مقابل موضوع بیان کنند. در ادامه می‌توانید این نیم‌نگاه را تماشا کنید. بخش اول نیم نگاه اسم کارتیل پیش از این در لودینگ ۴۶ پخش شده بود.

دانلود از آپارات | تماشا در یوتیوب

منبع زومجی
کاراکتر باقی مانده