نویسنده: افشین پیروزی
// پنجشنبه, ۲۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۴۰

سامسونگ از ردیاب بلوتوثی گلکسی اسمارت تگ رونمایی کرد

در جریان رویداد آنپکد که عصر امروز برگزار شد، سامسونگ از یک ردیاب بلوتوثی جالب به اسم گلکسی اسمارت تگ رونمایی کرد.

رویداد آنپکد سامسونگ عصر امروز با هدف معرفی گوشی‌های جدید این شرکت برگزار شد و همانطور که قبلا هم در زومجی خواندید، شاهد رونمایی از گوشی‌های گلکسی S21 و S21 پلاس و همینطور S21 اولترا در جریان آن بودیم. اما در این رویداد، علاوه بر گوشی‌ها، سامسونگ از گلکسی اسمارت تگ هم رونمایی کرده است.

این گجت نقش ردیاب بلوتوثی را ایفا می‌کند و می‌تواند محل قرارگرفتن آیتم‌های مختلف و حتی حیوانات خانگی را به شما نشان دهد. گلکسی اسمارت تگ ۲۹ ژانویه با قیمت ۲۹ دلار راهی بازار می‌شود. این محصول از فناوری Bluetooth Low Energy بهره می‌برد و می‌‌توان آن را به حلقه دسته‌کلید متصل کرد.

گلکسی اسمارت تگ به‌راحتی با گوشی هوشمند کاربران ارتباط برقرار می‌کند و به‌واسطه اپلیکیشن اسمارت تگ محل قرارگرفتن آیتم‌های مختلف را روی نقشه نشان می‌دهد. زمانی هم که به اسمارت تگ نزدیک می‌شوید، صدای از آن تولید می‌شود که می‌توان راحت‌تر آن را پیدا کرد. البته سامسونگ در تصمیمی عجیب به این موضوع اشاره کرده که گلکسی اسمارت تگ فقط با گوشی‌ها و تبلت‌های گلکسی کار می‌کند. در‌واقع، این محصول با آیفون و سایر گوشی‌های اندرویدی سازگار نیست.

گلکسی اسمارت تگ سامسونگ از ویژگی UWB یا Ultra Wideband پشتیبانی نمی‌کند. یکی از ویژگی‌های UWB این است که باعث می‌شود اشیای مختلف خود را در محیط پیدا کنند. اینکه چرا این ویژگی روی اسمات تگ سامسونگ قرار نگرفته، هنوز مشخص نیست. البته سامسونگ مدل دیگری از گلکسی اسمارت تگ را معرفی کرده که اسمارت تگ پلاس نام دارد. این مدل از ویژگی UWB پشتیبانی می‌کند و قرار است اواخر سال ۲۰۲۱ راهی بازار شود. قیمت این محصول هم ۳۹ دلار اعلام شده است.

در ویدیو زیر بهتر می‌توانید با این محصول آشنا شوید:


منبع زومیت
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده