// دوشنبه, ۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۲

تولیدات ریزر از غرفه این کمپانی در CES 2017 سرقت شد

ریزر (Razer) تأیید کرد که دو دستگاه از نمونه‌های اولیه‌ی محصولات‌اش طی نمایشگاه CES 2017 به سرقت رفته است.

ریزر، تولیدکننده‌ی مطرح تجهیزات گیمینگ، حضور پررنگی در نمایشگاه CES امسال داشت؛ اما این رویداد برای کمپانی آمریکایی با پایان خوشی همراه نبود. طی خبری متفاوت در میان اخبار بازی، این تولیدکننده ساعاتی پیش اعلام کرد که در آخرین روز نمایشگاه، دو نمونه‌ی اولیه‌ی محصول از غرفه‌اش دزدیده شده است!

مین لیانگ تان، مدیرعامل ریزر، در این‌باره در فیس‌بوک نوشت:

لحظاتی پیش به من خبر دادند که همین امروز دو دستگاه از نمونه‌های اولیه‌ی‌مان از غرفه‌ی ما در CES سرقت شده است. ما گزارش‌های موردنیاز را آماده کرده‌ایم و هم‌اکنون با همکاری مدیریت نمایشگاه و دستگاه‌های اجرای قانون سرگرم رسیدگی به این مشکل هستیم.

لیانگ تان همچنین احتمال ارتباط این ماجرا با جاسوسی شرکت‌های رقیب را رد نکرد و نوشت:

ما با دستبرد، سرقت و جاسوسی صنعتی، چنانچه به این ماجرا مرتبط باشد، به‌شدت برخورد می‌کنیم. این کار، تقلب است و ما میانه‌ی خوبی با تقلب کردن نداریم. مجازات‌های چنین جرم‌هایی بسیار سنگین است و هرکسی که مرتکب چنین اقدامی شده، به‌وضوح چندان بهره‌ای از عقل نبرده است.

هنوز برای‌مان مشخص نیست که محصولات سرقت‌شده کدام‌ها بوده‌اند؛ اما پروژکتور کروما (پروژه‌ی آریانا) و لپ‌تاپ گیمینگ سه نمایشگره (پروژه‌ی والری) از  جمله محصولات ریزر بودند که بیشترین توجهات را در CES به سوی خودشان جلب کردند.

این اولین‌باری نیست که ریزر قربانی چنین حرکتی می‌شود. در سال ۲۰۱۱ بود که طی اتفاقی مشابه، دو دستگاه از نمونه‌های آزمایشی لپ‌تاپ Blade از مرکز تحقیقات و توسعه‌ی این کمپانی در سن‌فرانسیسکو دزدیده شد.

تمام مقالات زومجی از نمایشگاه CES 2017 را از اینجا بخوانید.


منبع EnGadget
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده