// دوشنبه, ۲۸ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۳۲

مایکروسافت: تعداد دستگاه‌های ویندوز 10 در موعد پیش بینی شده به یک میلیارد نمی‌رسد

کمپانی مایکروسافت پیش از آنکه ویندوز 10 را به بازار عرضه کند، هدفی بزرگ که استفاده از این سیستم‌عامل بر روی ۱ میلیارد دستگاه در عرض ۲ تا ۳ سال بود را برای خود تعیین کرد. اما اکنون این کمپانی اعلام کرده است که این هدف در زمان معین شده تحقق نخواهد یافت.

ویندوز 10 به عنوان عضوی از خانواده ویندوز NT برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ معرفی شد. این سیستم عامل که پس از ویندوز 8.1 و با بهره‌گیری از اپ‌های مبتنی بر طراحی مترو و یونیورسال عرضه شده، هم‌اکنون بر روی ۳۵۰ میلیون دستگاه در حال اجرا است. به واسطه ویژگی‌های مثبت متعدد و پلتفرم یک‌پارچه سیستم عامل ویندوز 10، کمپانی مایکروسافت پیش از عرضه عمومی، پیش‌بینی کرد که در بازه زمانی ۲ تا ۳ سال آینده، این سیستم عامل بر روی ۱ میلیارد دستگاه نصب و اجرا خواهد شد. اما بر طبق گفته یکی از سخنگوهای این کمپانی، تحقق این هدف در زمان طولانی‌تری به حقیقت خواهد پیوست. وی در این باره می‌گوید:

ویندوز 10 با ۳۵۰ میلیون دستگاه فعال در ماه و میزان رضایت و تعامل مشتریان، موفق‌ترین عرضه در بین سیستم عامل‌ها را به نام خود ثبت کرده است. ما از عملکرد فعلی این سیستم عامل راضی هستیم اما با توجه به کسب و کار ما در زمینه گوشی‌های هوشمند، رسیدن به هدف یک میلیارد دستگاه فعال ماهیانه در سال مالی ۲۰۱۸ محقق نمی‌شود. در سال پیش‌رو بنا به تبلیغات گسترده، عرضه دستگاه‌های جدید و استقبال روزافزون مشتریان از ویندوز 10، انتظار می‌رود که میزان استفاده از این سیستم عامل افزایش یابد.

با استناد به صحبت‌های سخنگوی کمپانی مایکروسافت، می‌توان نتیجه گرفت که این کمپانی بر روی نسخه ویندوز 10 موبایل حساب ویژه‌ای باز کرده و هدف ۱ میلیارد کاربر ماهیانه براساس جذب طیف وسیع مخاطبین تعیین شده بود. با این حال نسخه موبایل این سیستم عامل چنانکه انتظار می‌رفت نتوانسته است استقبال عمومی را بدست آورد. اما شرایط ویندوز 10 در بازار رایانه‌های شخصی کاملا متفاوت است و این سیستم عامل دوران پرفروغی را پشت‌سر می‌گذارد. برای اثبات استقبال کاربران می‌توان آمارهای استفاده از این سیستم عامل در بازه‌های زمانی مختلف را بررسی کرد:

  • ۷۵ میلیون دستگاه پس از گذشت چهار هفته از زمان عرضه
  • ۱۱۰ میلیون دستگاه پس از گذشت ۱۰ هفته از زمان عرضه
  • ۲۰۰ میلیون دستگاه پس از گذشت شش ماه از زمان عرضه
  • ۲۷۰ میلیون دستگاه پس از گذشت هشت ماه از زمان عرضه
  • ۳۰۰ میلیون دستگاه پس از گذشت نه ماه از زمان عرضه
  • ۳۵۰ میلیون دستگاه پس از گذشت یازده ماه از زمان عرضه

با وجود تحسین‌برانگیز بودن افزایش سریع و بدون وقفه کاربران ویندوز 10 که در این بخش از هر سیستم عامل دیگری از جمله ویندوز 7 پیشی می‌گیرد، اما برای تحقق هدف ۱ میلیارد دستگاه فعال ماهیانه تنها رایانه‌های شخصی کافی نبوده و لازم است که تمامی دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز 10 در جذب دسته‌های مختلف مردم موفق عمل کنند.

منبع: VentureBeat


تهیه شده در زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده