نویسنده: بخش تبلیغات
// پنجشنبه, ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۰

آریو پلتفرمی برای حمایت از صنعت بازی سازی داخلی

یکی از اصلی‌ترین اهداف پلتفرم دیجیتال آریو، حمایت از صنعت بازی سازی داخلی است.

بازی‌های ویدیویی که روزگاری تنها نوعی سرگرمی دیجیتال بودند، امروزه زمینه‌ساز شکل‌گیری صنعتی بزرگ شده‌اند؛ صنعتی که سرمایه‌گذاری کلان ابر شرکت‌های حوزه تکنولوژی و سرگرمی‌های دیجیتال سبب شده تا محصولات آن به‌عنوان آمیخته‌ای از هنر و فناوری شناخته شوند و گردش مالی آن نیز هر ساله با رشد قابل توجهی روبه‌رو می‌شود‌. گذر زمان اما روند عرضه و انتشار بازی‌های ویدیویی را دستخوش تغییر کرده و حال امروزه دنیای بازی‌های ویدیویی بیش از هر زمان دیگری پذیرای عرضه دیجیتال بازی‌ها است تا بتواند زمان دسترسی را به سریع‌ترین حالت خود برساند و نقش کلیدی و تاثیرگذار پلتفرم‌های عرضه دیجیتال بازی‌ها در این بین غیرقابل انکار است.

«آریو» پلتفرم دیجیتال عرضه بازی‌های ویدیویی برای کامپیوترهای شخصی و تلفن‌های همراه هوشمند و تبلت‌های مبتنی بر سیستم عامل اندروید است که هدف آن قدم برداشتن در مسیر شکل‌گیری بازاری منسجم و قانونی برای فروش بازی‌ها است؛ زیرا هرچند صنعت بازی‌های ویدیویی سالیان سال است که توانسته جایگاه خود را در جوامع جهانی به تثبیت برساند، اما صنعت بازی‌های ویدیویی ایران بر روی پلتفرم کامپیوترهای شخصی از بدو پیداش همواره با مشکل عدم رعایت قانون حق نشر روبه‌رو بوده و همین موضوع منجر به مهاجرت بازی‌سازان خوش‌فکر ایرانی به پلتفرم‌های دیگر شده است. آریو امیدوار است این قدم با اعتماد طرفین در آینده نزدیک منجر به آشتی دوباره بازی سازان ایرانی با پلتفرم کامپیوترهای شخصی و رسیدن آنها به موفقیت جهانی شود.

 

پلی به سوی ارتباط مستقیم

ذات تعاملی بازی‌های ویدیویی سبب شده تا صنعت شکل گرفته بر اساس آن نیز فرهنگی مشابه و بر پایه تعامل مستقیم سازنده و مخاطب داشته باشد. در چنین جامعه‌ای پلتفرم‌های دیجیتال می‌توانند زمینه‌ساز ارتباط مستقیم سازندگان و مخاطبان باشند. در همین راستا آریو سعی کرده با ایجاد یک شبکه اجتماعی آنلاین این فرصت را فراهم کند تا توسعه دهندگان بازی‌های ویدیویی بتوانند به‌سادگی بازی‌های خود را به معرض نمایش مخاطبان در آورند و به واسطه آریو و رسانه‌های همراه آن و به‌طور مستقیم بازخوردهای آنها را دریافت کنند.

 

فرصتی تکرار نشدنی...

آریو برخواسته از دل تیمی است که خود سال‌ها با مشکلات موجود در زمینه ساخت و عرضه بازی در داخل کشور روبه‌رو بوده است. در همین راستا هدف ما همراهی بازی‌سازهای ایرانی تا شکل‌گیری بازاری منسجم و یکپارچه است. لذا کلیه تیم‌های بازی سازی یا بازی سازان مستقلی که تابه‌حال اقدام به ساخت بازی کرده‌اند، این فرصت را خواهند داشت تا با ملحق شدن به آریو تا پایان بهمن ماه سال جاری به مدت سه ماه ۱۰۰ درصد درآمد حاصل از فروش محصولاتشان را دریافت کنند.

 

یک کلیک، تمام فاصله شما تا آریو!

اگر بازی‌ساز هستید، فاصله شما تا انتشار بازی‌ای که ساخته‌اید تنها یک کلیک است. کافی است عضو پنل توسعه دهندگان آریو شوید و بازی خود را در سریع‌ترین زمان ممکن به شکل دیجیتال عرضه کنید.

برای انجام این کار،‌ تنها کاری که باید بکنید، مراجعه به پنل توسعه‌ دهنده آریو است.

پایان رپورتاژ آگهی/.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و زومجی هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد.


تهیه شده در زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده