// دوشنبه, ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۰۷

امکان تجربه رایگان بازی ‌های پلی ‌استیشن 5 با خرید نسخه پلی استیشن 4 آنها

دارندگان نسخه پلی‌استیشن ۴ آثاری مثل Miles Morales یا Horizon: Forbidden West می‌توانند بازی‌های خود را به رایگان روی پلی‌استیشن ۵ ارتقا دهند.

با وجود اینکه سونی پیش از این اعلام کرده بود که کنسول پلی‌ استیشن 5 کاملا از نسل قبل جدا خواهد بود اما این شرکت با برگزاری رویداد مخصوص پلی‌استیشن 5 نشان داد که این شرکت نیز به رویکرد بین نسلی روی آورده است. 

در طی جدیدترین اخبار متوجه شدیم که بازی‌های زمان عرضه‌ی پلی‌استیشن ۵ یعنی بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales، Sackboy: A Big Adventure و همچنین Horizon Forbidden West روی دو کنسول پلی ‌استیشن 4 و پلی‌استیشن ۵ در دسترس خواهند بود و درست مثل ایکس‌باکس، شما می‌توانید این بازی‌های فرست پارتی را به‌صورت رایگان ارتقا دهید. جیم رایان (Jim Ryan) در طی پستی در بلاگ پلی‌استیشن در این‌باره بیان کرد:

ما می‌دانیم که دارندگان پلی‌استیشن ۴ در زمان‌های مختلفی به کنسول پلی‌استیشن ۵ منتقل خواهند شد و ما خوشحالیم که اعلام کنیم که نسخه‌های پلی‌استیشن ۴ برخی از بازی‌های انحصاری ما نیز در دسترس قرار خواهد گرفت. نسخه‌های دیجیتالی بازی‌های زمان عرضه‌ روی پلی‌استیشن ۴ شامل یک ارتقا رایگان روی کنسول پلی‌استیشن ۵ خواهند بود و همچنین نسخه‌های فیزیکی این بازی‌های برای پلی‌استیشن ۴ شامل نسخه رایگان PS5 روی کنسولبا درایو نوری Blu-Ray Ultra HD خواهد بود.

این بدان معنا است که اگر شما بازی Miles Morales را به‌صورت دیجیتالی خریداری کنید، هنگام ارتقا به PS5 ، نسخه پلی‌استیشن ۵ آن را دریافت خواهید کرد. به همین ترتیب اگر شما نسخه‌ی فیزیکی این بازی را تهیه کنید می‌توانید آن را در درایو دیسک پلی‌استیشن ۵ قرار دهید و دستگاه بازی شما را به نسخه مربوطه ارتقا می‌دهد. تنها مسیری که به نظر می‌رسد بسته باشد این است که شما نسخه فیزیکی این بازی را بخرید و پلی‌استیشن ۵ تمام دیجیتال در اختیار داشته باشید.

این روش مشابه روش خود مایکروسافت برای به‌روزرسانی بازی‌ها است که اسم آن را Smart Delivery گذاشته است. این‌ کار همچنین می‌تواند نشان‌دهنده‌ی این باشد که این شرکت قصد دارد کنسول‌های متنوع‌تری از کنسول ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس عرضه کند. مایکروسافت پیش از این نیز بیان کرده بود که از این به بعد تمرکز نسل فعلی روی نام ایکس‌باکس خواهد بود که همچنین می‌تواند چندین نسخه سخت‌افزاری را برای آینده پیشنهاد کند.

سونی به‌صورت رسمی قیمت PS5 دیسک خور را ۴۹۹ دلار و قیمت پلی‌استیشن 5 دیجیتالی را ۳۹۹ دلار اعلام کرد. این کنسول در تاریخ ۲۲ آبان ۱۳۹۹ در آمریکای شمالی و ۲۹ آبان ۱۳۹۹ در کل جهان عرضه می‌شود. همچنین پیش‌فروش این کنسول نیز هم‌اکنون قابل دسترسی است.


منبع gamespot
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده