// چهار شنبه, ۱۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۹

نیم نگاه بازی Shovel Knight Dig

شوالیه بیل‌دار و آبی رنگ مجموعه Shovel Knight با یک ماجراجویی دیگر برگشته تا با سبک روگ‌لایت ما را به اعماق زمین ببرد. در این نیم‌نگاه ویدیویی با این بازی آشنا خواهیم شد. با زومجی همراه باشید.

اگر عاشق بازی‌های قدیمی و گرافیک پیکسلی باشید، امکان ندارد اسم بازی شاول نایت را تاحالا نشنیده باشید. مجموعه Shovel Knight کار خودش را سال ۲۰۱۴ با عرضه اولین بازی با همین اسم شروع کرد. یک بازی ۸بیتی به سبک و سیاق بازی‌های NES که به‌گفته سازندگان از آثاری مثل Duck Tales و مگامن و کسلوینیا الهام گرفته است. از گرافیک پیکسلی گرفته تا سکانس‌های پلتفرمینگ هیجان انگیز، تنها گوشه‌ای از این بازی زیبا را تشکیل می‌دهد.

شاول نایت را می‌توان از اولین بازی‌های جدیدی دانست که با گرافیک قدیمی ساخته شدند. پس از استقبال گرم بازیکنان و منتقدین از این بازی، مجموعه شاول نایت میزبان بازی‌های دیگر به سکب‌های مختلف هم شد. از Shovel Knight Showdown، در سبک فایت شبیه سوپر اسمش برادرز تا King of Cards در سبک کارتی که به بزرگ شدن این مجموعه ارزشمند کمک کردند.

بازی دیگری که همین اخیرا عرضه شد و توجه علاقه‌مندان روگ‌لایت را به خودش جلب کرد، Shovel Knight Dig بود. یک بازی Vertically Scrolling که شوالیه شجاع ما را به اعماق زمین می‌فرستد تا کوله دزدیده شده خود را پس برگیرد. در این بازی شما باید با کندن زمین به‌صورت عمودی به پایین بروید و با قوی کردن شوالیه آبی‌رنگ موانع خطرناک را پشت سربگذارید. شاول نایت دیگ برای کاربران نینتندو سوییچ، پی سی (ازطریق استیم)‌ و اپل آرکید (سرویس اشتراکی اپل) در دسترس است. قیمت این بازی هم ۲۵ دلار مشخص شده است.

در این ویدیو به همراه نادر سری به دنیای هیجان‌انگیز این بازی زدیم و گیم‌پلی جالب این بازی را تجربه کردیم. در ادامه شما را به تماشا نیم نگاه بازی شاول نایت دیگ دعوت می‌کنیم.

برای حمایت از زومجی لطفا ویدیو را در یوتیوب تماشا کنید


منبع زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده