// دوشنبه, ۳۰ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۳۰

راهنمای Fallout 4: لیست کامل همراهان بازی و خصوصیات آن‌ها

در فال‌آوت 4 همراهان نقشی  بسیار مهم را ایفا می‌کنند و بدون حضور آن‌ها گیمر کار بسیار سختی در تمام کردن کوئست‌ها خواهد داشت. در این قسمت از سری مقالات آموزشی فال‌اوت 4 همراهان مختلف بازی و نقط ضعف و قوت هریک را معرفی خواهیم کرد.

همراهان یکی از عناصر جدایی نا‌پذیز سری بازی‌های فال‌اوت هستند که از نسخه‌های اولیه در این بازی‌ها حضور پر‌رنگی داشتند. در فال‌اوت 4 هم در مجموع شاهد ۱۳ شخصیت همراه اصلی و ۷ شخصیت همراه موقت هستیم که دسته دوم فقط در مراحلی خاص شما را همراهی خواهند کرد. ولی از بین ۱۳ نفر دیگر، می‌توانید به انتخاب خودتان یکی را به عنوان همراه داشته باشید. فقط پیش از پرداختن به معرفی این افراد، لازم به ذکر است که حتما اگر قصد دارید همراهی جدید را برای خودتان انتخاب کنید، همراه پیشین خودتان را به جایی مشخص بفرستید تا اگر بعد‌ها به وی نیاز داشتید، مشکلی در پیدا کردنش نداشته باشید.

همچنین در نظر داشته باشید که همراه، باید مکمل شخصیت شما باشد. به این صورت که هریک از این ۱۳ نفر ویژگی‌های خاصی دارند که باید با استفاده از آن‌ها، نقاط ضعف خودتان را پوشش دهید. مثلا اگر شما مبارز خوبی هستید، شخصیت همراه شما بهتر است توانایی‌های بالایی در باز کردن قفل‌ها داشته باشد تا در تمامی زمینه‌ها تیمی قوی تشکیل دهید.

مقالات منتشر شده تا به امروز

1
2
3
4
5
6
7
8

9

«همراهان اصلی و دائمی»

۱- Cait

1کیت یکی از همراهان شما در بازی فال‌اوت 4 است که پس از پاکسازی منطقه Combat Zone از شر Raider‌ها می‌توانید وی را به عنوان همراه انتخاب کنید. وی در سن ۱۸ سالگی به عنوان برده توسط والدینش فروخته شده است و پس از آن سعی کرده تا با دزدی کردن از اربابانش هزینه آزادی خود را تامین کند. از این رو کیت توانایی‌های بالایی در بازکردن قفل‌های مختلف دارد؛ البته برای این کار باید حتما چند Bobby Pin در بین آیتم‌های وی قرار دهید. سلاح اولیه همراه کیت یک چوب بیسبال و یک شات‌گان است. ولی در حالت کلی در مبارزات نمی‌شود خیلی روی کیت حساب کرد. این شخصیت همچنین یک معتاد به مواد Chem است و درجه اعتیاد وی به حدی بالا است که دکتر‌های معمولی توان درمان آن را ندارند. به همین دلیل وی از شما خواهد خواست که او را تا پایگاه ۹۵ همراهی کنید. جایی که بر اساس افسانه‌ها، دارویی برای ترک اعتیاد وی وجود دارد. برای عملی کردن این کار باید کوئست شخصی وی را با نام Bengin Intervention انجام دهید. به‌علاوه در صورتی که رابطه خوبی با کیت داشته باشید و برای مدت زمان طولانی وی را به عنوان همراه کنار خود نگه دارید و البته Chem زیادی هم برایش فراهم کنید، پِرک Trigger Rush باز خواهد شد. یکی دیگر از کار‌های مورد علاقه کیت دزدی کردن است که باعث رابطه صمیمی‌تر وی با شما می‌شود. با استفاده از این پرک و زمانی که سلامتی شما کم‌تر از ۲۵ درصد باشد، میزان AP سریع‌تر افزایش پیدا می‌کند.

۲- Codsworth

Codsworthکادسورث در اصل یک ربات است که در سال‌های پیش از جنگ به عنوان خدمت‌کار خانه شخصیت اصلی بازی فعالیت می‌کرد. پس از اعلام خبر انفجار اتمی، به وی اجازه ورود به پناه‌گاه ۱۱۱ داده نمی‌شود و این ربات از خانواده خود دور می‌ماند. البته پس از گذشت ۲۱۰ سال از این وقایع و زمانی که شخصیت اصلی از پناهگاه خارج می‌شود، وی کماکان یک ربات وفادار است. همچنین کادسورث به نوعی اولین همراه شما هم محسوب می‌شود که باید در همان مرحله ابتدایی کمی در ویرانه‌های بوستون با وی قدم بزنید! ولی حتی پس از این ماموریت هم می‌توان کادسورث را به عنوان یک همراه همیشگی انتخاب کرد. فقط در نظر داشته باشید که وی علی‌رغم داشتن سلاح آتش زن و یک تیغ بُرنده، توانایی خیلی زیادی در مبارزات ندارد و تنها نقطه مثبت وی در درگیری‌ها میزان سلامتی بالایش است که می‌تواند برای مدت نسبتا طولانی در برابر حملات دشمن مقاومت کند. به‌علاوه نزدیک شدن به وی برای باز کردن پِرک Robot Sympathy نیز کاربرد دارد. برای داشتن رابطه بهتر با این ربات، باید در همراهی وی سلاح‌های خود را شخصی‌سازی کنید و با دادن آیتم‌ها مختلف به مردم به آن‌ها کمک کنید. همچنین وی شدیدا از دزدی کردن متنفر است و انجام این قبیل کار‌ها باعث می‌شود تا رابطه‌اش با شما تیره و تار شود! پس از بازکردن پِرک مذکور، میزان مقاومت شما در برابر گلوله‌های انرژی به میزان ۱۰ واحد افزایش پیدا می‌کند و در نتیجه آسیب کم‌تری در برابر این نوع گلوله‌ها دریافت می‌کنید.

۳- Curie

Curieکوری دومین همراه رباتیک بازی است که برعکس کادسورث، یک ربات مونث است! این ربات را هنگام گردش در پناه‌گاه ۸۱ ملاقات خواهید که در زمان‌های پیش از انفجار اتمی، در آن جا به عنوان یک دستیار فعالیت می‌کرد. حضور در چنین محیطی باعث شده تا کوری توانایی‌های علمی خوبی داشته باشد و در نتیجه نقش یک هیلر یا طبیب را برای شما ایفا خواهد کرد. همچنین دکتر کوین کالینس، مسوول آزمایشگاه پناه‌گاه ۸۱، با دست‌کاری کوری باعث شده تا این ربات صاحب قدرت تصمیم‌گیری شود و بدون نیاز به دستورات کسی کار‌های دلخواهش را انجام دهد. کار‌های مورد‌علاقه کوری کمک کردن به مردم و انتخاب‌های درست در حین مکالمات است. در نقطه مقابل وی شدیدا از کشتن یا آسیب‌رساندن به مردم بی‌گناه بیزار است. پس از این‌که توانستید اعتماد وی را جلب کنید، پرک Combat Medic فعال خواهد شد. این پرک باعث می‌شود تا زمانی که میزان سلامتی شما به کم‌تر از ۱۰ درصد در حین نبرد برسد، کوری با استفاده از توانی‌هایش شما را احیا کند و ۱۰۰ واحد به میزان سلامتی شما اضافه شود. به‌علاوه این ربات که لهجه غلیط فرانسوی هم دارد، یک کوئست شخصی با نام Emergent Behavior دارد که در صورت انجام آن، می‌توانید کوری را به یک Synth تبدیل کنید تا ظاهری انسانی‌تر داشته باشد.

۴- Danse

Danseهمان‌طور که  پیش از این هم در راهنمای پیوستن به انجمن Brotherhood of Steel خواندید، دانس یکی از اعضای این گروه و کلید شما برای پیوستن به آن‌ها است. وی البته پیش از پیوستن به این گروه زندگی سختی را تجربه کرده است. چرا که به دلیل نداشتن والدین مجبور شده تا مدت زمان زیادی را به‌تنهایی در ویرانه‌های بوستون پس از انفجار سپری کند تا زمانی که با اندوختن مقداری پول، توانست یک فروشگاه در شهر رایوِت تاسیس کند. پس از مدتی و هنگامی که انجمن The Brotherhood of Steel برای جذب نیروی جدید آگهی داده بود، دانس این راه را بهترین گزینه ممکن برای رها شدن از زندگی بی‌ارزش خود دانست و به این انجمن ملحق شد. شما در بازی وی را اولین بار در پایگاه پلیس کمبریج ملاقات خواهید کرد که توسط تعدادی غول و یک سوپر میوتانت محاصره شده است. کمک کردن به وی کوئست Call to Arms را فعال خواهد کرد و زمینه‌ساز نزدیک شدن شما به دانس است. وی علاقه زیادی به شخصی‌سازی آرمور و سلاح دارد و این کار‌ها باعث بهبود رابطه شما با وی خواهد شد. از طرفی دیگر دزدی کردن و همچنین استفاده از مواد مخدر Chem باعث ناراحتی دانس می‌شوند. صمیمی شدن با این شخصیت پِرک Know Your Enemy را فعال می‌کند که در نتیجه آن ۱۰ درصد آسیب بیش‌تری به غول‌ها، سوپر میوتانت‌ها و Synth‌ها وارد می‌کنید. همچنین دانس یکی از زیبا‌ترین لحظات داستانی بازی را رقم می‌زند که مجبورید بین دو مورد دشوار تصمیم‌گیری کنید. به‌علاوه دانس یکی از بهترین همراه‌ها در درگیری‌ها است و توانایی‌های بالایی برای از بین بردن دشمنان با استفاده از سلاح لیزری خود دارد.

۵- Deacon

Fallout 4_20151103194922

دیکون یکی از اعضای انجمن Railroad است که پیش از این هم در مقاله آموزش پیوستن به این انجمن راجع به آن توضیح دادیم. این همراه کاملا متکی به گروه خود است و به عنوان یک جاسوس برای آن‌ها فعالیت می‌کند. دیکون یکی از پیچیده‌ترین شخصیت‌ها را در کل بازی فال‌اوت 4 دارد و برای نزدیک شدن به وی به زمان نسبتا زیادی نیاز خواهد داشت. چرا که به دلیل ماهیت شکاکش، وی خیلی کند به شما نزدیک خواهد شد و اعتماد خواهد کرد. نکات مثبت این شخصیت، در توانایی‌های مخفی‌کاری وی است. دیکون در زمینه باز کردن قفل‌ها، نفوذ مخفیانه به پایگاه‌های دشمن و بی سر و صدا کشتن آن‌ها مهارت بالایی دارد و برای اشخاصی که به دنبال یک مکمل در این زمینه‌ها هستند، یک همراه بسیار ایده‌آل است. برای نزدیک شدن به وی کافی است تا کوئست‌های مرتبط با انجمن Railroad را انجام دهید و ارتبط خوبی با اعضای این گروه داشته باشید. البته وی از جماعت معتاد به Chem نفرت دارد و ترجیح می‌دهد تا در همراهی وی از خشونت کم‌تری استفاده کنید. پس از داشتن رابطه مناسب با این همراه پِرک Cloak & Dagger فعال خواهد شد که ۲۰ درصد قدرت شما را در حین مخفی‌کاری افزایش می‌دهد و به‌علاوه مدت زمان فعال بودن داروی Stealth Boy (که باعث نامرئی شدن شما می‌شود) را افزایش می‌دهد. یکی دیگر از نکات مثبت دیکون نحوه رفتار وی است که بدون شک در همراهی با وی از دیالوگ‌های خنده‌دار و ماهیت شاد او لذت خواهید برد.

۶- Dogmeat

Fallout-4-Dogmeatباور کنید یا نه، داگ‌میت بهترین همراه برای شما در طول بازی است. این قضیه نه به دلیل توانایی‌های وی که به دلیل حسی است که از حضورش در کنار‌تان خواهید داشت. قدم زدن با یک سگ در ویرانه‌های دنیای فال‌اوت 4 به قدری لذت‌بخش است که هیچ یک از همراهان دیگر چنین حسی را به شما منتقل نخواهند کرد. وقتی اولین بار وی را در منطقه Red Rocket ملاقات می‌کنید، حسی همانند پیدا کردن یک دوست قدیمی به شما دست می‌دهد. در وصف این سگ همین نکته کافی است که مهم نیست چه شخصتی در بازی دارید یا چه رفتار‌هایی انجام می‌دهید، داگ‌میت در هر حال به شما وفادار است و تمام تلاش خود را برای دفاع از شما انجام می‌دهد. به‌علاوه وی توانایی پیدا کردن آیتم‌های مختلف یا پیدا کردن محل اختفای دشمنان را نیز دارد و به همین جهت یک همراه کاملا کاربردی است. همین موارد باعث می‌شوند تا نبود پرکی خاص برای این سگ هم به خوبی جبران شود. همچنین شما توانایی مجهز کردن وی به انواع و اقسام زره‌های مخصوص سگ را دارید که مقاومت وی را در برابر حملات دشمنان بالا می‌برد. یکی از مزیت‌های داگ‌میت در مبارزات مشغول کردن دشمنان است که با گرفتن دست آن‌ها فرصت کافی را فراهم می‌کند تا به راحتی آن‌ها را شکست دهید.

۷- John Hancock

Fo4_john_hancock_portraitهانکوک یکی از معدود غول (Ghoul)‌های بازی است که رفتار دوستانه‌ای با شما دارد. البته این رفتار دوستانه فقط مختص شما است و هانکوک بهترین همراه برای افرادی است که عاشق خشونت هستند! وی ابتدا در شهر Diamond City سکونت داشت تا این‌که مک‌دانوگ، شهردار شهر، حضور غول‌ها را در این مکان ممنوع اعلام کرد. در نتیجه هانکوک به منطقه Goodneighbor مهاجرت می‌کند و به دلیل رفتار‌های مناسب‌اش، به عنوان فرمان‌دار این شهر انتخاب می‌شود. وی یک دوست عالی برای مردم این شهر است و در نقطه مقابل یک دشمن بی‌رحم برای افرادی است که آرامش آن را مختل کنند. پس از این که هانکوک را در شهر مذکور ملاقات کنید و چند کار برایش انجام دهید، وی به عنوان همراه به شما ملحق خواهد شد. برای داشتن ارتباطی بهتر با این شخصیت، باید یا یک آدم کاملا خشن باشید یا یک فرد صلح دوست. در این صورت حتی اگر یک معتاد به Chem هم باشید هانکوک مشکلی با شما ندارد. ولی در صورتی که رفتار‌های ضد و نقیضی انجام دهید و صد‌البته در مکالمات‌تان ویژگی‌های انسانی خودتان را به رخ بکشید، موجب ناراحتی وی می‌شوید و شانس فعال کردن پرک مخصوصش را از دست خواهید داد. پرک مذکور وی Isodoped نام دارد و در صورتی که درجه رادیو‌اکتیویته شما بیش‌تر از ۲۵۰ باشد، نوار Critical Hit بیست درصد سریع‌تر شارژ خواهد شد.

۸- Robert MacCready

Creadyمک‌کریدی یکی از شخصیت‌هایی است که در نسخه سوم فال‌اوت هم حضور داشت. وی در آن بازی و با وجود این که فقط ۱۲ سال سن داشت، به دلیل داشتن نبوغ بالا و قدرت تصمیم‌گیری عالی، به عنوان شهردار منطقه Little Lamplight فعالیت می‌کرد. وی در فال‌اوت 4 بزرگ‌تر شده و ۲۲ سال سن دارد. همسر وی در اثر حمله غول‌ها به شهر مذکور کشته شده است و فرزندش نیز از یک بیماری رنج می‌کشد. به همین دلیل مک‌کریدی به گروه Gunners ملحق شده و به عنوان یک مزدور خدمت می‌کند تا مخارج خود را از این طریق تامین کند. پس از این که وی را در منطقه Third Rail ملاقات کردید، با پرداخت ۲۵۰ Cap می‌توانید او را به عنوان همراه انتخاب کنید. وی با استفاده از یک سلاح دوربین‌دار می‌تواند با دقت بسیار بالایی به دشمنان شلیک کند و یک همراه مطمئن در درگیری‌ها است. همچنین رفتار بسیار خوبی هم با شما دارد و خیلی راحت با شرکت در درگیری‌ها و انتخاب دیالوگ‌های مناسب  می‌توان به وی نزدیک شد و پِرک Killshot را فعال کرد. این پرک دقت شما برای هدف قرار دادن سر را در سیستم V.A.T.S به میزان ۲۰ درصد افزایش می‌دهد. البته تنها عاملی که می‌تواند باعث ناراحتی مک‌کریدی شود دزدی کردن است و باید این مسئله را در نظر داشته باشید.

۹- Nick Valentine

Nick_Valentineولنتاین یک کارآگاه روباتیک است که در شهر Diamond City ماموریت‌های سِری خود را انجام می‌دهد. وی در اصل یک Synth است و اعلام می‌کند که یک نمونه آزمایشی از این ربات‌ها است که در حد فاصل بین نسل دوم و سوم آن‌ها ساخته شده است. البته علی‌رغم این مسئله، ولنتاین رفتار بسیار خوبی با مردم دارد و به همین دلیل هم شخصیتی قابل احترام در Diamond City است. پس از این‌که اولین بار وارد شهر Diamond City شوید،‌ شخصیت پایپر شما را به محل اقامت ولنتاین هدایت می‌کند و پس از برخی اتفاقات (که برای پیش‌گیری از فاش شدن داستان توضیحی در مورد آن‌ها نمی‌دهیم) و درگیری با گروهی به نام Triggerman و انجام کوئست Unlikely Valentine، می‌توانید وی را به عنوان یک همراه در کنارتان داشته باشید. حضور ولنتاین به عنوان همراه یکی از نعمت‌هایی است که می‌توان در دنیای فال‌اوت 4 داشت! چرا که وی هم مبارز ماهری است و هم توانایی بالایی در هک ترمینال‌ها دارد. همچنین پس از نزدیک شدن به ولنتاین می‌توانید پِرک Close to Metal را فعال کنید که در حین هک کردن ترمینا‌ل‌ها یک شانس مجدد به شما می‌دهد و به‌علاوه مدت زمان مورد نیاز برای راه‌اندازی مجدد ترمینال سوخته را ۵۰ درصد کاهش می‌دهد. رفتار‌های مورد علاقه وی نیز هک کردن ترمینال‌ها است که باید برای داشتن رابطه خوب آن را به صورت مداوم انجام دهید و صد‌البته تا جایی که می‌توانید از دزدی کردن و بازکردن قفل‌ها پرهیز کنید.

۱۰- Piper

Piperپایپِر فقط یک شخصیت همراه صرف نیست و نسبت به دیگر افراد معرفی شده در این لیست، نقش بیش‌تری در روند داستانی بازی دارد. وی تا چند وقت پیش عضو گروهی کوچک بود که در اطراف منطقه Commonwealth سکونت داشتند. پس از اتفاقاتی که به دلیل خیانت شهردار آن منطقه رخ می‌دهند، پدر پایپِر طی یک درگیری با Raider‌ها کشته می‌شود و پایپِر به همراه خواهرش به Diamond City مهاجرت می‌کنند. وی در این شهر به یک روزنامه‌نگار تبدیل می‌شود و سعی دارد تا اخبار را به شکلی صحیح و واقعی به مردم اطلاع دهد. البته همین شخصیت او و تا حدودی فضول بودنش (!) باعث شده تا مردم حس خوبی نسبت به پایپِر نداشته باشند و این مسئله در مورد مقامت Diamond City نیز صادق است. برای داشتن این شخصیت به عنوان همراه، کافی است ماموریت ساده Story of the Century را انجام دهید که لازمه آن پاسخ دادن به تعدادی سوال در مورد گذشته خودتان است. پس از آن می‌توانید با دادن آیتم‌های مختلف به مردم و داشتن رفتاری متعادل و البته باز‌کردن قفل‌ها به پایپر نزدیک‌تر شوید و پِرک Gift of Gab را فعال کنید. این پرک باعث می‌شود تا پس از متقاعد کردن مردم با استفاده از صحبت کردن و همچنین پس از کشف مناطق جدید، دو برابر امتیاز تجربه (XP) بیش‌تر کسب کنید. البته پایپر از کشتن بی‌دلیل مردم متنفر است و در صورت انجام این کار باید قید همراهی او را بزنید.

۱۱ - Preston Garvey

Preston_Garveyگاروی رهبر باقی‌مانده گروه Minutemen است که پیش از این آموزش پیوستن به آن‌ها را در زومجی ارائه دادیم. وی از سن ۱۷ سالگی یکی از اعضای ارشد این گروه بود و در فاجعه کوئینسی (حمله گروه Gunners به شهر کوئینسی و نابودی تعداد زیادی از اعضای گروه Minutemen) به عنوان یکی از مدافعین شهر خدمت می‌کرد. ولی پس از شکستن خوردن این گروه، وی رهبری افراد باقی‌مانده را که نزدیک به ۲۰ نفر بودند بر عهده گرفت و سعی کرد تا آن‌ها را برای یافتن مکانی امن هدایت کند. شما وی را در حالی در بازی ملاقات خواهید کرد که فقط ۵ نفر از اعضای گروهش باقی مانده و تحت حمله Raider‌ها در داخل موزه آزادی پناه گرفته‌است. پس از کمک کردن به گاروی و رفتن به پناه‌گاه (Sanctuary)، باید چند ماموریت مختلف را انجام دهید که اکثرا هم در مورد پاک‌سازی Raiderها و آشنایی با گروه‌های دیگر است و پس از آن می‌توان گاروی را به عنوان یک همراه انتخاب کرد. برای داشتن ارتباطی خوب با این شخصیت که توانایی‌های خوبی هم در نبرد دارد، باید در ساخت پناه‌گاه فعال باشید و همچنین ارتباط خوبی با مردم Sanctuary برقرار کنید.البته از آن‌جایی که گاروی در حالت کلی شخصیت مثبتی دارد، هر نوع کار اشتباه اعم از بازکردن قفل‌ها یا کشتن مردم بی‌گناه باعث می‌شود تا رابطه وی با شما تیره و تار شود. در صورت نزدیک شدن به گاروی پِرک United We Stand فعال خواهد شد که در صورت مبارزه کردن با بیش از ۳ دشمن در آن واحد، ۲۰ درصد قدرت ضربه‌زنی شما بیش‌تر می‌شود و ۲۰ درصد هم مقاومت بیش‌تری خواهید داشت.

۱۲ - Strong

Strongاسترانگ در اصل یک سوپر میوتانت است که بر خلاف دیگر اعضای این نژاد رفتار مناسبی دارد. وی در جستجوی «ماده مهربانی» است که در نمایش‌نامه مکبث ویلیام شکسپیر به آن اشاره شده است. استرانگ سعی دارد تا با یافتن این ماده خلق و خویی انسانی بگیرد و از ماهیت فعلی خود جدا شود. گیمر در طی ماموریت Curtain Cell می‌تواند این شخصیت را از داخل زندان آزاد کند و استرانگ پس از آن به عنوان یک همراه در دسترس است. استرانگ همان‌طور که از نامش هم پیدا است، قدرت فیزیکی بسیار زیادی دارد و می‌تواند از سلاح‌های سرد سنگین و همچنین اسلحه‌های موشک‌انداز و مینی‌گان به خوبی استفاده کند. ولی  در پشت این ظاهر خشمگین، استرانگ قلبی مهربان (!) دارد و باید برای نزدیک شدن به وی از دروغ گفتن و همچنین دزدی کردن دوری کنید. به‌علاوه استرانگ از نیروهای انجمن The Brotherhood of the Steel هم متنفر است و به همین دلیل مواقعی که از پاور‌آرمور استفاده می‌کنید چندان علاقه‌ای به همراهی شما نشان نمی‌دهد. از کار‌های مورد علاقه این شخصیت هم می‌توان به خوردن گوشت انسان اشاره کرد! در صورت صمیمی شدن با استرانگ، پِرک Beserk فعال خواهد شد که میزان آسیب‌رسانی سلاح‌های سرد را به میزان ۲۵ درصد در شرایط خاص (سلامتی دشمن باید کم‌تر از یک چهارم کل سلامتی‌اش باشد)  افزایش می‌دهد.

۱۳- X6-88

X6-88hdآخرین شخصیت همراه اصلی که در این مقاله معرفی می‌کنیم، X6-88 است که یک Synth پیشرفته بوده و برای نبرد‌های بسیار مهم طراحی شده است. از این رو این شخصیت توانایی بسیار بالایی در نبرد‌ها دارد و یک همراه قابل اعتماد در شرایط سخت است. پس از آشنا شدن با انجمن Institute، مسوول آن‌ها کوئست Mankind-Redifined را تعیین می‌کند که در طی آن باید شخصی به نام گابریل را نجات دهید. در طی این کوئست برای اولین بار با X6-88 آشنا خواهید شد و پس از اتمام آن می‌توانید وی را به عنوان همراه انتخاب کنید. از آن جایی که این شخصیت یک Synth است و البته پایبندی زیادی هم به انجمن Institute دارد، انجام ماموریت‌های مرتبط با این انجمن و بهبود روابط با آن‌ها تاثیر مستقیمی در بهتر شدن روابط شما به X6-88 هم خواهد داشت. در عین حال وی از انسان‌ها و علی‌الخصوص Synth‌های انسان‌نما دل‌خوشی ندارد و اگر می‌خواهید از مهارت‌های نبردی عالی وی استفاده کنید، باید از شخصیت‌هایی با ویژگی‌های مذکور دوری کنید. همچنین هک کردن ترمینال‌ها هم باعث بهبود روابط شما با این شخصیت خواهد شد. در صورتی که بتوانید به حد کافی به وی نزدیک شوید، پِرک Shield Harmonics فعال خواهد شد که میزان مقاومت شما را در برابر سلاح‌های لیزری به میزان ۲۰ درصد افزایش می‌دهد. یکی دیگر از نکات قابل ذکر در مورد این شخصیت صدا او است که همانند صدای Microsoft Sam در سیستم‌عامل ویندوز است!

«همراهان مقطعی و موقت»

در فال‌اوت 4 علاوه بر اشخاصی که به آن‌ها اشاره کردیم، شاهد هفت همراه دیگر نیز هستیم که هرکدام فقط در طی کوئست‌های خاصی در بازی حضور دارند و شما را همراهی می‌کنند. در ادامه این شخصیت‌ها را نیز به شکلی مختصر معرفی خواهیم کرد:

  • دَن (Honest Dan) : دن یک رهبر کاروان است که توسط شخصی به نام استاکتون مامور شده تا از سرنوشت کاروانی گم‌شده در منطقه Covenant آگاه شود. شما در طی بازی و در کوئست Human Error می‌توانید به وی کمک کنید تا از سرنوشت این کاروان آگاه شود.
  • های رایز (High Rise) : های رایز یکی از اعضای جدید انجمن Railroad است که علاقه خاصی به Synth‌ها و محافت از آن‌ها دارد. گیمر طی کوئست‌های Boston After Dark و Operation Ticonderoga با همراهی وی به یک Synth به نام H2-22 کمک می‌کند تا در مکانی امن ساکن شود.
  • تراویس مایلز (Travis Miles) : تراویس گوینده رادیو Diamond City است که از برخی مشکلات شخصیتی و کمبود اعتماد به نفس رنج می‌برد. در کوئست Confidence Man به وی کمک خواهید کرد تا با انجام برخی کار‌های خاص اعتماد به نفس خود را افزایش دهد. پس از این کوئست، رفتار‌های وی در حین صحبت کردن در رادیو تغییر می‌کند و دیگر جمله «همگی ما خواهیم مُرد» را نخواهید شنید!
  • بابی بی دماغ (Bobby No Nose) : بابی از نژاد غول‌ها است و در منطقه Goodneighbour ساکن است. وی در حال کندن یک تونل است تا از انبار شهر Diamond City دزدی کند. به همین دلیل هم از شما خواهد خواست تا مِل را آزاد کنید که در زندان Diamond City زندانی‌است. پذیرش این درخواست، به معنی فعال شدن کوئست The Big Dig است.
  • مِل (Mel) : مِل را اولین بار در زندان Diamond City ملاقات خواهید کرد که برای هک کردن دستگاه مخصوص دریافت نوشیدنی و گرفتن نوشیدنی رایگان زندانی شده‌است! آزاد کردن وی از زندان ماموریت The Big Dig را تکمیل خواهد کرد.
  • سونیا (Sonya) : سونیا یک ربات است که همانند دو مورد پیشین، با وی هم در کوئست The Big Dig آشنا می‌شوید. پس از آزاد کردن مِل از زندان، وی با دست‌کاری این ربات باعث می‌شود تا روند حفر تونل تسریع شود. چرا که سونیا با توانایی‌های انفجاری می‌تواند خیلی سریع تونل را بدون نیاز به نیروی انسانی گسترش دهد.
  • گلوری (Glory): گلوری یکی دیگر از اعضای انجمن Railroad است که کسی از گذشته وی اطلاعی ندارد. وی مدافع سر‌سخت Synth‌ها است و باید به وی در کوئست Memory Interrupted کمک کنید تا منطقه Malden Center Station را پاک‌سازی کند. همچنین گلوری در ماموریت Emergent Behaviour یک Synth را نجات می‌دهد که در آینده کوری جسم وی را تسخیر می‌کند.

نظرات خود را در مورد این راهنما با زومجی در میان بگذارید.

برای مطالعه همه مقاله‌های آموزشی Fallout 4 هم می‌توانید به صفحه اختصاصی این مقالات مراجعه کنید.

تهیه شده در زومجی با استفاده از دایره‌المعارف رسمی بازی Fallout


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده