بازی موبایل تخته باز یک تجربه خوب و اعتیاد آور از بازی قدیمی ایرانی تخته نرد را به گوشی‌های تلفن همراه هوشمند آورده است.

بازی تخته نرد یکی از بازی‌های قدیمی ایرانی است که محبوبیت زیادی در بین خانواده‌های ایرانی داشته و امروز بار دیگر شاهد گسترش انجام این بازی توسط مردم هستیم. این بازی یک فکری و براساس برنامه‌ریزی و شانس است و در طول آن بازیکنان مهره‌های خود را بر اساس دو عددی که روی تاس نقش می‌بندد باید حرکت دهند و در پایان از صفحه بازی خارج کنند که بازیکنی برنده خواهد بود که مهره‌های خود را سریع‌تر از بازیکن دیگر از محیط بازی خارج کند. حال استودیوی بازی‌سازی تیم آرمیک بازی تخته باز که پیش از این با نام مهره چین نیز شناخته می‌شد، را به صورت F2P برای گوشی‌های آندرویدی منتشر کرده که یک تجربه بسیار خوب و ارزشمند از بازی تخته نرد را به گوشی‌های موبایل آورده است. این بازی با محیط‌های متنوع و جذابی که دارد می‌تواند به گزینه خوبی برای علاقه‌مندان به بازی تخته نرد تبدیل شود و زمانی که به یک تخته نرد واقعی دسترسی ندارید یا زمانی دوست یا اعضای خانواده برای بازی کردن با شما در دسترس نیست، می‌تواند یک گزینه ایده آل و بسیار مناسب برای شما باشد که با گوشی خود به انجام آن بپردازید. حال در ادامه با بررسی زومجی از بازی موبایل تخته باز همراه باشید.

بازی موبایل تخته باز

بازی موبایل تخته باز به تمامی علاقه مندان مبتی و حرفه‌ای بازی قدیمی و محبوب تخته نرد پیشنهاد می‌شود

بازی اندروید تخته باز گیم پلی چندان پیچیده‌ای ندارد و در واقع از تمام الگوهای بازی اصلی پیروی می‌کند و اگر شما با قوانین بازی آشنایی کاملی داشته باشید، در این مورد با مشکل بزرگی مواجه نمی‌شوید. همچنین در اولین بازی یک کمک آموزشی نیز همراه شما است تا شما با نسخه موبایل بازی بهتر آشنا شوید و این موضوع باعث می‌شود تا شما سریع‌تر با محیط بازی و نحوه بازی کردن آن آشنا شوید. با این حال، در همان ابتدا بازی یک مشکل بزرگ دارد و این است که شما تنها می‌توانید با هوش مصنوعی بازی کنید و در حال حاضر قابلیتی برای بازی با دوستان یا یک فرد واقعی وجود ندارد. هوش مصنوعی در سطح‌های اول بازی کمی ساده و پیش پا افتاده است و به راحتی می‌توانید آن را شکست دهید، اما در لول‌های (Level) بالاتر هوش مصنوعی نیز پیشرفت می‌کند که باعث ایجاد رقابت بیشتر در بازی می‌شود. با این حال، هوش مصنوعی در کل نمی‌تواند به طور کامل جایگزین یک فرد واقعی شود و شما در نهایت برتری بیشتری را نسبت به هوش مصنوعی خواهید داشت. 

بازی موبایل تخته باز

بازی دارای ۵ تخته نرد مختلف است که ۴ تخته نرد با پیشرفت در بازی باز خواهند شد

با این حال، نیاز دائمی به اینترنت یک نکته منفی در بازی است و همچنین کیفیت سرورهای بازی کمی پایین است و حتی با وجود داشتن یک اینترنت خوب ممکن است در طول بازی شاهد قطع‌های کوتاه نیز باشید و کیفیت سرور بازی ممکن است شما را اذیت کند. بازی دارای محیط‌های مختلفی نیز هست که با افزایش لول می‌توانید تخته بازی خود را به صورت دلخواه تغییر دهید. شما بازی را با یک تخته قدیمی و کلاسیک آغاز می‌کنید و در ادامه می‌توانید با افزایش لول خود ۴ تخته دیگر را نیز باز کنید که بالاترین لول مورد نیاز ۱۳ خواهد بود. برای طراحی ۴ تخته نرد دیگر از فرهنگ ایرانی و مکان‌های تاریخی الهام گرفته شده است که محیطی جذاب و دلنشین را القا می‌کند. اگرچه شاید بازی در تخته نرد اصلی توصیه بهتری باشد، اما تنوع این تخته نردها بسیار خوب است که هرکدام رنگ و طراحی متفاوتی دارند و حتی مهره‌های بازی نیز طراحی خاص خود را دارند تا با محیط تخته هماهنگی بیشتری داشته باشد. 

بازی موبایل تخته باز

برای طراحی محیط‌های تخته نردها از مکان‌های تاریخی و فرهنگ ایرانی الهام گرفته شده است

حتی برای انتخاب نام این تخته نردها از نام‌های اصیل ایرانی مثل پرسپولیس، ترکمن صحرا، ماسوله و باغ فین الهام گرفته شده است که در واقع محیط تخته نرد نیز به منبع الهام خود نیز اشاره دارد. همچنین این موضوع در واقع به برگزاری بازی در شهرهای مختلف ایران نیز اشاره می‌کند و اگر اطلاعاتی در مورد مکان الهام گرفته شده برای تخته نرد نیز قرار داده می‌شد، می‌توانست برای بازیکنان یک بخش جالب و جذاب باشد تا بهتر با محیط‌های تاریخی و فرهنگ ایران آشنا شوند. در ابتدای بازی شما مبلغی را به عنوان سکه در اختیار دارد که در واقع برای ورودی به هر مسابقه در بازی هست و باید این سکه‌ها را نیز مدیریت کنید. به طور مثال ورودی تخته نرد اصلی ۵۰۰ سکه است که در صورت برنده شدن شما صاحب ۱۰۰۰ سکه خواهید شد و این مبلغ برای تخته نردهای دیگر نیز متفاوت است و در صورت برد دو برابر مبلغی را که برای ورودی پرداخته کرده بودید؛ به شما پرداخت می‌شود. همچنین با هر پیروزی به شما XP برای بالا بردن لول داده می‌شود که این موضوع در هر تخته نرد نیز تفاوت دارد. مانند هر بازی F2P دیگر، بازی تخته باز نیز دارای پرداخت‌های درون برنامه‌ای است که در واقع شما می‌توانید از پول واقعی برای پرداخت ورودی استفاده کنید که در صورت انجام مکرر بازی و کسب پیروزی‌ها در بیشتر بازی‌ها، قطعا نیازی به آن نخواهید داشت و نمی‌تواند یک نکته منفی به حساب بیاید. 

بازی موبایل تخته باز

شما در بازی تنها می‌توانید با هوش مصنوعی رقابت کنید و امکان رقابت با دوستان یا افراد واقعی وجود ندارد

همچنین بازی به صورت روزانه به شما مبلغی را به عنوان جایزه می‌دهد که مقدار آن در واقع به شانس شما بستگی دارد. علاوه بر این، بازی دارای جدول رده بندی هفتگی، ماهانه و کلی نیز هست که در واقع هدف از آن تشویق بازیکن به انجام مکرر بازی در طول روز و هفته است. به طور کلی گرافیک بازی قابل قبول است و تنوع رنگ آن باعث جذابیت محیط بازی نیز شده است، اما موسیقی به کار رفته در بازی شاید نکته جذاب آن باشد که یک موسیقی اصیل ایرانی است. با این حال، موسیقی بازی یکنواخت است و پس از یک مدت کوتاه ممکن است تکراری و خسته کننده برای شما شود و کاش موسیقی بازی کمی تنوع بیشتری داشت. صداگذاری بازی نیز نکته مثبت دیگر بازی است و سازنده بازی به خوبی توانسته صدای تاس انداختن و حرکت دادن مهره‌ها را در بازی پیاده سازی کند و به تجربه بهتر و واقعی‌تر بازی نیز کمک زیادی کرده است. سختی بازی نیز به شکلی است که بازیکنان مبتدی و حرفه‌ای می‌توانند از بازی لذت ببرند و درجه سختی بازی نیز در هر سطح معقول است و به مرور بازیکن‌های مبتدی نیز می‌توانند خود را به سطح یک بازیکن حرفه‌ای نزدیک کنند.

بازی موبایل تخته باز

بازی موبایل تخته باز یک تجربه جذاب و مفرح از بازی ایرانی و قدیمی تخته نرد در گوشی‌های تلفن همراه با سیستم عامل آندروید است. سازنده با الهام گرفتن از فرهنگ ایرانی و مکان‌های تاریخی تخته‌ نردهای متفاوت و جذابی را طراحی کرده که باعث تشویق بازیکن برای پیشرفت در بازی و انجام بازی در این محیط‌ها می‌کند. بازی تخته باز می‌تواند گزینه خوبی برای طرفداران حرفه‌ای و مبتدی تخته باز در گوشی‌های تلفن همراه باشد. با وجود نکات مثبت بسیاری که بازی از جمله موسیقی و گرافیک جذابی دارد، اما نداشتن قابلیت مسابقه و رقابت با دوستان یا یک رقیب واقعی باعث شده تا کمی این با بازی به یک تجربه یکنواخت تبدیل شود و شما در طول بازی تنها می‌توانید با هوش مصنوعی رقابت کنید که افزایش سطح خود سطح هوش مصنوعی نیز افزایش پیدا می‌کند تا شما در طول بازی بیشتر به چالش کشیده شوید.

بازی موبایل تخته باز روی سیستم عامل اندروید بررسی شده است.

دانلود بازی تخته باز

دانلود کافه بازار Cafe Bazzar


منبع زومجی

بررسی بازی تخته باز

بازی موبایل تخته باز یک تجربه جذاب و مفرح از بازی ایرانی و قدیمی تخته نرد را به گوشی‌های هوشمند آورده است که گزینه بسیار خوبی برای بازیکن‌های مبتدی و حرفه نیز به حساب می‌آید. بازی دارای تنوع محیطی بالایی نیز است که برای طراحی آن‌ها از مکان‌های تاریخی و فرهنگ ایرانی الهام گرفته شده است که باعث تشویق بازیکن برای بازی کردن تخته‌ نردهای مختلف بازی می‌شود. بازی مشکلاتی مثل نداشتن حالت رقابت با دوستان یا افراد واقعی را نیز دارد و شما در طول بازی تنها می‌توانید با هوش مصنوعی رقابت کنید که با افزایش سطح، سطح هوش مصنوعی نیز افزایش پیدا خواهد کرد تا شما در بازی بیشتر به چالش کشیده شوید.
مسیح کریمی

8.5

نقاط قوت

  • + تنوع تخته‌های بازی‌
  • + ارزش تکرار بالا
  • + پیاده‌سازی بسیار خوب بازی تخته نرد
  • + صداگذاری بسیار خوب حرکت مهره‌ها و تاس ریختن
  • + الهام گرفتن از فرهنگ ایرانی و مکان‌های تاریخی برای طراحی تخته‌های بازی

نقاط ضعف

  • - کیفیت پایین سرور بازی
  • - نداشتن حالت رقابت با دوستان و اشخاص واقعی
  • - یکنواختی موسیقی بازی پس از یک مدت کوتاه
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده