بازی موبایل Brawl Stars اثری جدید از استودیو نامی Supercell است که حال و هوای تازه‌ای را برای بازیکنان ایجاد کرده است. با بررسی این بازی همراه زومجی باشید.

همه ما استودیو Supercell را با بازی‌های موبایل Clash of Clans و Clash Royale می‌شناسیم؛ استودیویی که با توسعه و انتشار بازی‌های خود، تأثیر مثبتی در این صنعت می‌گذارد و شاهد الگوبرداری دیگر سازندگان از نقاط مثبت بازی‌های این استودیوی فنلاندی هستیم. حدود سه هفته از انتشار جدیدترین بازی سوپرسل با نام Brawl Stars می‌گذرد و در این مدت کوتاه شاهد انتشار چند بازی موبایل مشابه این بازی اکشن و چندنفره آنلاین بوده‌ایم که با استفاده از هسته اصلی این بازی، اثری مشابه به این بازی منتشر کرده‌اند. بازی موبایل Brawl Stars پنجمین بازی استودیو Supercell است که حال و هوای جدیدی را به گوشی‌های موبایل آورده است؛ اثری زیبا و خوش‌ساخت که توانسته است مانند بازی‌های پیشین این استودیو، سرگرمی و هیجان را برای بازیکنان فراهم کند. در این مطلب قصد داریم نگاهی به این بازی اندروید و آيفون داشته باشیم و ببینیم سوپرسل در جدیدترین اثر خود چه چیزی را برای مخاطبان میلیونی خود ارائه کرده است. پس تا پایان این مطلب با زومجی همراه باشید.

Brawl Stars

تعداد پنج رویداد جذاب در بازی جریان دارد

بازی اندروید Brawl Stars مانند دیگر بازی‌های استودیو سوپرسل به صورت کاملا آنلاین است و بازیکن را به جهانی فانتزی و جذاب می‌برد؛ جهان ستارگانی که هر کدام قابلیت‌ها و توانایی‌های منحصربه‌فردی دارند و نیروی ویژه‌‌ای که برای دشمنان ویران‌کننده خواهد بود. روند بازی به اینگونه است که بازیکن بسته به سلیقه و توانایی خود، یک قهرمان را که در بازی با نام Brawler شناخته می‌شود، انتخاب می‌کند و وارد رویدادهای مختلف و متنوع بازی آیفون Brawl Stars می‌شود. قهرمانان به مرور با باز کردن جعبه‌ها و ارتقای سطح کاربر، برای گیمر آزاد خواهند شد و هرکدام از براولرها قابل ارتقا هستند. قدرت قهرمان‌ها به صورت منطقی ارتقا داده می‌شود و با ارتقای هر قهرمان، میزان سلامتی و قدرت تهاجمی آن پیشرفت می‌کند. لازم به ذکر است که براولرها قابل شخصی‌سازی هستند که بازیکن می‌تواند با استفاده از الماس، پوسته‌های زیبایی برای قهرمان خود خریداری کند. هر براولر یک نیروی ویژه یا Power دارد که با کشتن هر رقیب، نوار این نیرو پر می‌شود که بازیکن می‌تواند با شلیک آن، دشمنان را سریع‌تر از بین ببرد. نیروی هر قهرمان با دیگر قهرمان‌ها متفاوت است؛ به عنوان مثال نیروی ویژه شخصیت Nita یک خرس بزرگ است که به بازیکنان حمله می‌کند یا شخصیت El Primo پس از پر شدن نیرویش، به سمت دشمن یک شیرجه بزرگ می‌زند. براولرها دارای کلاس‌بندی هستند که بالاترین کلاس آن‌ها، کلاس Legendary محسوب می‌شود که دستیابی به آن‌ها کمی سخت خواهد بود. براولرها از تنوع خوبی برخوردار هستند و بنا به رویدادی که بازیکن قصد تجربه آن را دارد، می‌تواند قهرمان مورد نظر خود را انتخاب کند و به انجام رویداد برگزیده بپردازد.

Brawl Stars

براولرها از تنوع بالایی برخوردار هستند و هرکدام توانایی خاصی دارند

پس از انتخاب قهرمان، بازیکن یکی از رویدادهای حاضر در بازی موبایل Brawl Stars را انتخاب می‌کند و به صورت 3v3 یا سه به سه با دیگر بازیکنان وارد نقشه بازی می‌شود و به انجام بازی می‌پردازد. تعداد پنج رویداد معمولی و یک رویداد ویژه در بازی وجود دارد که هر یک دارای جذابیت‌های خاص خود هستند که هرکدام را در ادامه معرفی می‌کنم. اولین رویداد، Gem Grab نام دارد که بازیکنان به صورت 3v3 با یکدیگر رقابت می‌کنند. در این نقشه، هدف بازیکنان جمع‌آوری الماس‌های نقشه است که این الماس‌ها از یک معدن در وسط نقشه بیرون می‌آیند. هر تیمی که بتواند زودتر ۱۰ عدد الماس جمع‌آوری کند، برنده مسابقه خواهد شد. دومین رویداد که حالتی شبیه به بخش Survival بازی‌های آنلاین دارد، Showdown نام گرفته است. در این رویداد، ۱۰ بازیکن در یک نقشه قرار خواهند گرفت و به مبارزه با یکدیگر می‌پردازند؛ تنها بازیکنی که بتواند زنده بماند، برنده مسابقه خواهد شد و به عنوان قهرمان، جایزه دریافت خواهد کرد.

سه رویداد دیگر بازی به صورت روزانه در دسترس قرار می‌گیرد که هرکدام بازیکن را وارد مسابقات مختلفی می‌کند. در رویداد Bounty بازیکنان به صورت سه به سه با یکدیگر رقابت خواهند کرد و هر تیم بتواند بیشترین کشته را از حریف بگیرد، برنده مسابقه خواهد شد. رویداد چهارم Heist نام دارد که حال و هوای جذابی دارد؛ در این مسابقه تیم‌ها باید به گاوصندوق حریف حمله کنند و با تخریب گاوصندوق، برنده مسابقه شوند. رویداد Brawl Ball‌ نیز بسیار سرگرم‌کننده است که حالتی شبیه به فوتبال دارد. در این مسابقه بازیکنان باید توپی را که در وسط نقشه قرار دارد وارد دروازه دشمن کنند. هر تیم که بتواند دو گل بزند، برنده مسابقه خواهد شد. و در آخر رویداد ویژه بازی که نسبت به بقیه رویدادها سخت‌تر است، رویداد Big Game نام دارد. به نظرم بهترین رویداد بازی Brawl Stars این رویداد جذاب است؛ تعداد ۵ بازیکن در یک نقشه دورهم جمع می‌شوند و با یک باس که یک روبات بزرگ است، مبارزه می‌کنند. هیجان و جذابیت این رویداد بسیار بالا است که فقط می‌توان این رویداد را روزهای آخر هفته تجربه کرد. رویدادها بسیار متنوع و جذاب هستند و بازیکن به هیچ عنوان احساس خستگی نسبت به آن‌ها پیدا نمی‌کند. با شناختی که به استودیو سوپرسل دارم، احتمال اضافه شدن رویدادهای جدید بسیار بالا است که می‌تواند لذت تجربه بازی Brawl Stars را بیش از پیش کند.

 
 

نقشه‌های طراحی شده در بازی موبایل Brawl Stars بسیار دقیق و کارآمد هستند. وجود موانع در بازی باعث شده است بازیکنان در بیشتر بخش‌های مختلف نقشه حاضر بشوند. این مورد موجب شده است تیم‌ها بتوانند براساس موانع، استراتژی حمله و ضد حمله خود را پیاده‌سازی کنند. همچنین این موانع تخریب‌پذیر هستند که موقع شلیک نیروی ویژه از بین می‌روند و بازیکنان دیوار تدافعی رقیب را خراب می‌کنند تا بتوانند راحت‌تر به دشمنان شلیک کنند. در نقشه‌ها چمن‌هایی تعبیه شده که برای بازیابی سلامتی بازیکن در نظر گرفته شده است و با رفتن به داخل چمن‌ها، بازیکن از دید دشمنان ناپدید خواهد شد. این امر باعث شده است کسانی که براولر Barley را انتخاب می‌کنند در چمن‌ها قایم شوند و با پرتاب بطری، دشمنان را از بین ببرند. سیستم حرکتی و شلیک بازی بسیار ساده و روان کار شده است و بازیکن خیلی سریع با نحوه گیم‌پلی بازی آشنا خواهد شد. دوربین ایزومتریک بازی که زاویه دید از بالا به پایین دارد، باعث شده است بازیکن به شرایط داخل نقشه دید کافی داشته باشد و به کمک هم‌تیمی‌های خود، به دشمن حمله کند. در کل گیم‌پلی بازی بسیار خوب و غنی است و سازندگان بهترین عملکرد خود را به نمایش گذاشته‌اند.

Brawl Stars

گرافیک بصری این اثر، بازیکن را به جهانی شاد و فانتزی می‌برد

استودیو Supercell تا زمانی که مطمئن نشود بازی‌هایش ایراد فنی ندارد، آن‌ها را منتشر نمی‌کند. آن‌ها عادت دارند بازی خود را ابتدا به صورت محدود منتشر کنند و پس از بررسی همه جوانب، به خصوص بخش فنی اثر خود، دست به انتشار جهانی بازی می‌زنند. بازی موبایل Brawl Stars نیز از این قاعده مستثنی نبوده است و سوپرسل ابتدا این بازی را به صورت محدود در کشورهای کانادا و فنلاند در دسترس قرار داد. آن‌ها پس از رفع ایرادات و اطمینان از محصول نهایی، بازی را به صورت جهانی منتشر کردند.

بازی دارای گرافیکی انیمیشنی است که فضایی شاد و فانتزی دارد. شخصیت‌های اثر به صورت سه‌بعدی طراحی شده‌اند و هرکدام از براولرها انیمیشن مخصوص به خود را دارد. انیمیشن‌های طراحی شده بسیار روان و بدون نقص هستند و این کمک شایانی برای پیشبرد گیم‌پلی بازی کرده است. نقشه‌های بازی نیز دارای حال و هوایی شاد و زیبا هستند و سازندگان به صورت روزانه تغییراتی در نقشه‌های اثر ایجاد می‌کنند. موسیقی بازی نیز یکی دیگر از نقاط مثبت بازی Brawl Stars محسوب می‌شود. سازندگان برای هر رویداد موسیقی خاصی ساخته‌اند؛ به عنوان مثال در رویداد Showdown موسیقی هیجانی اجرا شده است که بازیکن برای کشتن دشمنان، تحرک و هیجان بالایی داشته باشد یا در رویداد Gem Grab موسیقی اکشن و تندی در حال اجرا است که حس و حال خوبی به بازیکن القا می‌کند. صداگذاری‌ها و صداپیشگی قهرمانان نیز در نوع خود خوب کار شده‌اند و هر قهرمان صداپیشه مخصوص به خود را دارد که این مورد دقت بالای سازندگان را در همه بخش‌ها به خوبی نشان می‌دهد. در کل، بازی موبایل Brawl Stars از بعد فنی بسیار بهینه و بدون مشکل طراحی و اجرا شده است و بازی حتی در صفحه‌ نمایش‌های بزرگ مانند تبلت‌ها نیز دچار افت فریم نمی‌شود. لازم به ذکر است که سازندگان با اینکه سیستم خرید درون برنامه‌ای را در بازی قرار داده‌اند اما سیستم طوری عمل می‌کند که بازیکنانی را که عجله برای پیشرفت دارند به این سیستم سوق می‌دهد؛ وگرنه بازیکن می‌تواند بدون بهره گیری از این سیستم، بازی خود را پیش ببرد.

نقشه‌های بازی به صورت روزانه تغییر می‌کنند

تنها ایرادی که در بازی وجود دارد و امیدواریم که توسط سازندگان رفع شود، بخش Social بازی Brawl Stars است. بخش Social کمی پیچیده و گنگ طراحی شده است؛ به طوریکه بازیکن برای مدتی برای پیدا کردن گروه‌ یا دعوت دوستان خود، دچار سردرگمی می‌شود. سیستم چت بازی نیز نیاز به اصلاحاتی دارد و نبود ایموجی نظیر ایموجی‌های بازی Clash Royale باعث شده است برای چت کردن مشکلاتی به وجود بیاید. اما وجود بخش سرورهای خصوصی که بازیکنان با استفاده از آن می‌توانند در دورهمی‌های دوستانه خود با یکدیگر رقابت کنند، بسیار جالب و جذاب است و بازیکنان لحظات خوشی را در کنار یکدیگر تجربه خواهند کرد. سیستم دوست‌یابی بازی نیز به نظرم می‌توانست بهتر از این سیستم عمل کند، اما خللی در پیدا کردن دوستان کاربر در بازی ایجاد نکرده است.

Brawl Stars

بازی موبایل Brawl Stars نشان داده است که استودیو سوپرسل احترام زیادی برای مخاطبان خود قائل است. آن‌ها با بررسی کردن علایق بازیکنان و سبک‌های مورد نیاز آن‌ها دست به خلق آثاری جذاب و خلاقانه زده‌اند که توانسته‌اند نبض بازار بازی‌های موبایل را در دستان خود بگیرند. همیشه بازی‌های سوپرسل دارای جذابیت و هیجانی هستند که می‌تواند ساعت‌ها بازیکن را درگیر آثار این استودیو خوش‌نام کند. استودیو Supercell ثابت کرده است از بازی‌های خود به خوبی پشتیبانی می‌کند و با اضافه کردن آیتم‌های جدید، بازی‌ها را جذاب‌تر از قبل می‌کند. امیدواریم با پشتیبانی قوی و اضافه کردن قهرمانان و رویدادهای جدید، بازی اندروید و آیفون Brawl Stars هیجان‌انگیزتر از نسخه فعلی بازی شود.

 

بازی موبایل Brawl Stars روی سیستم عامل اندروید بررسی شده است.


منبع زومجی

Brawl Stars

بازی موبایل Brawl Stars اثر شایسته‌ دیگری از استودیو Supercell است که توانسته است مانند آثار قبلی این استودیو درخشان ظاهر شود. قهرمانان متنوع و رویدادهای جذاب بازی حالتی اعتیادآور و سرگرم‌کننده به خود گرفته است که بازیکن به سختی دست از بازی کردن می‌کشد. گرافیک زیبا و موسیقی هیجانی بازی لذت تجربه آن را دوچندان کرده است. بازیکنان با استفاده از بخش چندنفره می‌توانند با دوستان خود این بازی را تجربه کنند و لحظات خوشی را در کنار یکدیگر سپری کنند. این بازی به همه علاقه‌مندان به بازی‌های سبک اکشن پیشنهاد می‌شود.
سجاد پاک آیین

9.5

نقاط قوت

  • + گیم‌پلی روان و درگیرکننده
  • + براولرهای متنوع
  • + نقشه‌های روزانه جذاب
  • + رویدادهای گوناگون بازی
  • + گرافیک بصری زیبا
  • + موسیقی دلنشین
  • + صداگذاری بی‌نقص

نقاط ضعف

  • - بخش Social پیچیده و سردرگم کننده
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده