نویسنده: عارف حسین پور
// چهار شنبه, ۳۰ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۰

نسخه‌ی مخصوص Oddworld: New 'n' Tasty برای ویتا امروز منتشر می‌شود

بازی Oddworld: New 'n' Tasty که قبلا برای رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۳ منتشر شده بود، امروز بر روی کنسول دستی پلی‌استیشن ویتا نیز در دسترس قرار می‌گیرد. با زومجی و جزییات این خبر همراه باشید.

آدورلد اینهبیتنتس، سازنده و ناشر بازی‌های مجموعه‌ی Oddworld اعلام کرد که Oddworld: New 'n' Tasty در تاریخ ۱۹ ژانویه (یعنی امروز) برای کنسول دستی شرکت سونی عرضه خواهد شد. البته تا لحظه‌ی نگارش این مطلب، بازی هنوز در فروشگاه پلی‌استیشن قرار نگرفته است، اما به زودی این اتفاق خواهد افتاد.

بنی تری، تهیه کننده‌ی اجرایی Oddworld با انتشار مطلبی در وبسایت پلی‌استیشن گفت:

پلی‌استیشن ویتا یک دستگاه شگفت‌انگیز است و در مورد Oddworld: New 'n' Tasty برای اولین بار ما را قادر می‌سازد تا بتوانیم تجربه‌ای را رقم بزنیم که می‌توان درون اتوبوس یا روی مبل از انجام آن لذت برد. این بازی برای آن لحظات ۱۰ دقیقه‌ای است که رییس‌تان در جلسه‌ی مهم هفته سخنرانی می‌کند و شما یواشکی زیر میز به بازی می‌پردازید.

2992890-odd

تری همچنین گفت که New 'n' Tasty روی پلی‌استیشن ویتا کاملا شبیه نسخه‌های دیگر این بازی است، اما در عین حال سازگاری بالایی با این کنسول قابل حمل دارد و به طور مخصوص برای آن ساخته شده است. تری درباره‌ی ویژگی‌های بصری این نسخه از بازی توضیح داد:

ما به طور خستگی‌ناپذیری تلاش کرده‌ایم تا اطمینان حاصل کنیم که تجربه‌ی بصری بازی روی پلی‌استیشن ویتا تا حد ممکن شبیه سایر نسخه‌ها است. بافت‌های بازی کمی زُمُخت‌تر شده‌اند و افکت تابش نور نیز حذف شده که این مسئله باعث می‌شود تا گرافیک بازی به نسخه‌ی کلاسیک سال ۱۹۹۷ شباهت پیدا کند. تمام محیط‌های بازی مناسب با ویژگی‌های پلتفرم طراحی شده‌اند.

نسخه‌ی پلی‌استیشن ویتای New 'n' Tasty از سیستم تروفی‌ها نیز پشتیبانی می‌کند. برای باز کردن تروفی «پلاتینوم» باید تمام «مودوکن‌ها» را در زمان کمتر از ۳ ساعت نجات دهید. افرادی که بازی را تجربه کرده باشند می‌دانند این کار تا چه اندازه سخت و چالش‌برانگیز خواهد بود.

بازی Oddworld: New 'n' Tasty اولین بار در سال ۲۰۱۴ برای پلی‌استیشن ۴ منتشر شد. این بازی در واقع نسخه‌ی بازسازی شده‌ی Oddworld: Abe's Oddysee است که در سال ۱۹۹۷ برای کنسول پلی‌استیشن و رایانه‌های شخصی به انتشار رسید. بازیکن‌ها در این بازی هدایت یک مودوکن به نام «ابه» را به دست می‌گیرند و باید با تکیه بر هوش و مهارت‌های سکوبازی خود، پازل‌های مختلف بازی را حل کنند.

یک نسخه از بازی New 'n' Tasty برای کنسول Wii U نیز در دست ساخت قرار دارد که هنوز تاریخ انتشار آن مشخص نیست.

منبع: GameSpot


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده