// سه شنبه, ۲۴ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۱۵

بروزرسانی جدید ایکس‌باکس وان کارایی کنسول را تا پنجاه درصد سریع‌تر خواهد کرد

بروزرسانی بزرگ و جدید کنسول ایکس‌باکس وان که قرار است طی ماه نوامبر میلادی عرضه شود سرعت کارایی دستگاه را تا پنجاه درصد افزایش خواهد داد. با زومجی برای خواندن جزئیات خبر همراه شوید.

مایک ایبارا رئیس بخش برنامه نویسی ایکس‌باکس اخیرا در جدیدترین قسمت از پادکست‌های میجر نلسون رئیس بخش ایکس‌باکس لایو حضور یافته و اطلاعات جدیدی از محتوای بروزرسانی جدید کنسول نسل بعدی مایکروسافت در اختیار علاقه‌مندان قرار داده است.

ایبارا توضیح داد که مایکروسافت در بروزرسانی جدید که «تجربه‌ی جدید برای ایکس‌باکس وان» نام دارد، قصد دارد تا سرعت بارگذاری داده‌ها را بیشتر کند و در برخی موارد نیز سرعت کارایی دستگاه کمی سریع‌تر شده است. ویژگی‌های مخصوص به بازی که در میان طرفداران از محبوبیت بیشتری برخوردار است حال با بروزرسانی جدید تا پنجاه درصد سریع‌تر بارگذاری خواهند شد. شاید سوال بپرسید که آن ویژگی‌های محبوب کدام‌ها هستند؟ ایبارا توضیح دقیقی در این‌باره نداد. به طور کلی طرفداران باید انتظار مرحله‌ی جدیدی از سرعت و پاسخگویی در بروزرسانی جدید داشته باشند.

همانطور که در ابتدا گفته شد این بروزرسانی طی ماه نوامبر (آبان/آذز) میلادی برای تمامی دارندگان ایکس‌باکس وان قابل دسترس خواهد بود (هرچند که برخی از طرفداران با ثبت نام در سیستم پیش نمایش همین حالا نیز آن را تجربه کرده‌اند) و با خود قابلیت‌های جدیدی مانند پشتیبانی از بازی‌های ایکس‌باکس 360، راهنمای جدید، بخش دوباره طراحی شده‌ی خانه و بخش جدیدی در قسمت «Community» به همراه خواهد داشت. ایبارا همچنین وعده دارد که در بروزرسانی قابلیت دسترسی جدیدی معرفی خواهد شد تا طیف وسیع‌تری از خریداران را نسبت به کنسول نسل هشتمی مایکروسافت جذب کند. این قابلیت جدید طی هفته‌های آتی معرفی خواهد شد.

xbox one ui home

شما می‌توانید به صورت کامل لیستی از تغییرات جزئی‌ای که در بروزرسانی جدید به دستگاه اضافه خواهد شد را در زومجی مطالعه کنید.

در بخشی دیگر از پادکست ایبارا در رابطه با ویندوز 10 و برنامه‌های آن‌ها برای ادغام این سیستم عامل محبوب با کنسول ایکس‌باکس وان توضیحاتی ارائه داد. به نظر می‌رسد که آوردن ویندوز 10 به محیط یک کنسول خانگی مانند ایکس‌باکس وان آنقدرها هم که فکر می‌کردید ساده نباشد. طبق گفته‌های او چالش‌های موجود باعث شد تا کار برای اعضای تیم پیچیده شده و آن‌ها مجبور شوند نسخه‌ای جدید و کاملا شخصی سازی شده از ویندوز 10 را فقط برای ایکس‌باکس وان طراحی کنند. این سیستم عامل جدید «OneCore» نام دارد. ایبارا در ادامه توضیح داد:

ویندوز 10 برای رایانه‌های شخصی در حال حاضر فروش و محبوبیت فوق العاده بالایی دارد. ما قصد داریم تا تمامی راندمان و کارایی این ویندوز را بر روی ایکس‌باکس وان هم پیاده کنیم.

طبق آمار منتشر شده از سوی مایکروسافت تا پایان تاریخ نوزدهم مرداد ماه سال جاری بیش از هفتاد و پنج میلیون نسخه از ویندوز 10 بر روی رایانه‌های مختلف نصب شده است، آن‌ها قصد دارند که تا پایان سال ۲۰۱۸ میلادی این آمار را به یک میلیارد بار برسانند. چندی پیش نیز در خبری مرتبط به ایکس‌باکس و ویندوز یکی از مدیران ارشد مایکروسافت گفت «ایکس‌باکس وان به معنای واقعی کلمه یک دستگاه ویندوزی است».

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: Gamespot


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده